Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W obi teraz ma być oświetlenie w naturalnej białej barwie ,ciekawa jestem jak będzie się sprawdzało w kuchni na przykąłd.

 

Dla mnie jakos słowa OBI i NATURALNEJ BIAŁEJ niezbyt do siebie pasują. Czy to nie będzie przypadkiem barwa zimna? Dla mnie naturalna barwa żarówki to barwa żarówki zwykłej czyli dość ciepła. A jak to ma być barwa dzienna to w domu będzie prezentować się raczej chłodno. >3000K u mnie odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 78
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Gość Konto usunięte_1*
Dla mnie jakos słowa OBI i NATURALNEJ BIAŁEJ niezbyt do siebie pasują. Czy to nie będzie przypadkiem barwa zimna? Dla mnie naturalna barwa żarówki to barwa żarówki zwykłej czyli dość ciepła. A jak to ma być barwa dzienna to w domu będzie prezentować się raczej chłodno. >3000K u mnie odpada.

 

wystarczy jak będzie pisać barwa 827 to już jest dobrze ale każda inna to dziwnie świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obi teraz ma być oświetlenie w naturalnej białej barwie ,ciekawa jestem jak będzie się sprawdzało w kuchni na przykąłd.

 

Jakie oświetlenie? Co dokładnie masz na myśli

 

Dla mnie jakos słowa OBI i NATURALNEJ BIAŁEJ niezbyt do siebie pasują. Czy to nie będzie przypadkiem barwa zimna? Dla mnie naturalna barwa żarówki to barwa żarówki zwykłej czyli dość ciepła. A jak to ma być barwa dzienna to w domu będzie prezentować się raczej chłodno. >3000K u mnie odpada.

 

Zapewne chodzi o "barwę" 4000K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Dla mnie jakos słowa OBI i NATURALNEJ BIAŁEJ niezbyt do siebie pasują. Czy to nie będzie przypadkiem barwa zimna? Dla mnie naturalna barwa żarówki to barwa żarówki zwykłej czyli dość ciepła. A jak to ma być barwa dzienna to w domu będzie prezentować się raczej chłodno. >3000K u mnie odpada.

 

Wszędzie w domu w oprawkach halogenowych z gwintem gu10 montowałem jednakowe halogeniki led 2700k, i jest ok. Ostatnio do salonu kupiłem nową lampę i do tego żarówki led 3000k, 5 szt po 12w. Czyli z zapasem licząc tyle co 400w, pierwsze wrażenie masakra, oczy bolą, zaraz mnie głowa rozbolała i żygać mi sie chciało, nie wiem czy to od barwy czy od mocy. Na pierwszy strzał wykręciłem 2 żarówki, było ok. Po paru dniach wlreciłem czwartą i po nastepnych paru piątą. Teraz jest ok, żadnych dolegliwości nie mam. Faktycznie w salonie 25m2 jest jasno jak na sali operacyjnej, ale ja nie lubie jak jest ciemno. Ale teraz widze ze jak dla mnie 3000k to jest maks maksów, lepiej 2500-2700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie w domu w oprawkach halogenowych z gwintem gu10 montowałem jednakowe halogeniki led 2700k, i jest ok. Ostatnio do salonu kupiłem nową lampę i do tego żarówki led 3000k, 5 szt po 12w. Czyli z zapasem licząc tyle co 400w, pierwsze wrażenie masakra, oczy bolą, zaraz mnie głowa rozbolała i żygać mi sie chciało, nie wiem czy to od barwy czy od mocy. Na pierwszy strzał wykręciłem 2 żarówki, było ok. Po paru dniach wlreciłem czwartą i po nastepnych paru piątą. Teraz jest ok, żadnych dolegliwości nie mam. Faktycznie w salonie 25m2 jest jasno jak na sali operacyjnej, ale ja nie lubie jak jest ciemno. Ale teraz widze ze jak dla mnie 3000k to jest maks maksów, lepiej 2500-2700

 

Biorąc pod uwagę, że ja w salono-jadalni (32m2) mam jedną żarówkę E27 12W i jedną 17W to szacun ;P Obie to osram, odpowiedniki 75 i 100W, świecą pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że ja w salono-jadalni (32m2) mam jedną żarówkę E27 12W i jedną 17W to szacun ;P Obie to osram, odpowiedniki 75 i 100W, świecą pięknie.

 

Tzn w salono jafalni mam 8 szt 12w. Bo salon 25m plus polaczona jadalnia 9m, w jadalni 3 źarowkowa lampa a w salonie pieciozarowkowa. Zobacz w linku w mojej stopce jak to jest polaczone. Ale jakbrazem sie swieci to jest 8 zarowek po 12w. I jak na ten moment, po przyzwyczajeniu niebjest za jasno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Witam, jako iż udało mi się przyłączyć działkę do prądu planuję zakup większej ilości "żarówek LED" jednak kompletnie jestem wyjęty z obiegu(skończyłem na świetlówkach). Zależy mi na stosunkowo tanich żarówkach w cenie 10-12zł, które wytrzymają w ujemnych temperaturach w zimie i stosunkowo dużej wilgotności

Znalazłem kilka produktów:

Kanlux

GTV

Edit:

Jeszcze znalazłem trzecią poniżej tej kwoty z lepszymi parametrami:

GLOBE eko ray

 

Sklep mam blisko i przy większej ilości zejdą mi z ceny, pytanie czy spełnią moje wymagania (wilgoć/temperatura) i czy w tej cenie ew. można dostać coś lepszego (inny sklep też wchodzi w grę)

 

EDIT:

Nie było pytania, jakiś nazista wyciął nawet nazwy produktów

Edytowane przez stopczas
Linki reklamowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...
  • 2 weeks później...

Jak kupiłem w zeszłym roku 25 żarówek Lumenix (chińskie). od 7 do 12 W. Mają 2 lata gwarancji.

Połowa już padła. Średnio pada 1 co 2 tygodnie. Straszne badziewie, a wcale nie są takie tanie bo płaciłem koło 16 PLN za sztukę.

 

Chciałem kupić jakieś lepsze żarówki i nawet znalazłem Philipsa w tych samych cenach ale nie wiem czy to nie będzie takie samo badziewie.

Możecie polecić jakieś żarówki philipsa 8-12W, które nie padają tak jak chińskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Ponad 2 lata temu u kolegi w wynajetym mieszkaniu montowałem 12szt żarówek LED na GU10, w miejsce halogenowych. Z racji że mieszkanie wynajmowane to poszły najtańsze Diall z Castoramy.

 

Z 12 szt jedna padła po 9 miesiącach, reszta przy wyprowadzce po ponad 2 latach działała bez zarzutu.. czyli można przyjąć że ogólnie dobrze, ale ich trwałość nie musi być podobna - ot. jaka sztuka się trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...