Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wkłady Arysto - opinie


rosomakx4

Recommended Posts

Też się dołączam do prośby o opinie nt wkładów Arysto. Zaproponowano mi model A10 szyba 670x510 lub 600x500. Używany będzie rekreacyjnie.

 

Jestem użytkownikiem A10 z szybą 670x450 od miesiąca, wersja przystosowana do wentylacni mechanicznej.

Miał byc uzywany rekreacyjnie w weekendy, ale tak mi sie spodobało że pale w nim własciwie codzienie.

Obawiałem się czy się sprawdzi, ale jak narazie jest OK.

Jak się już rozbuja to bardzo ładnie spala drewno, zostaje niewiele popiołu (narazie opróżniałem pojemnik na popiół 2 razy) a palę drewnem tegorocznym (cięte na wisosnę).

Szamot nie zarasta sadzą, na początku palenia lekko przydymiony ale po paleniu ma ten sam zółty kolor.

Szyby też nigdy nie czyściłem. W zasadzie jest czysta za wyjątkiem krawędzi z prawej i lewej strony a szczególnie przy klamce.

 

Tu mam pytanie do znawców, czy to normalne że podczas palenia jest taki świst powietrza w okolicy klamki?

Prawdopodobnie to zaciąganie powietrza przez szczelinę gdzie porusza zasuwka klamki. Czy jest jakaś metoda na uszczelnienie tego, w końcu ten wkład teoretycznie nie powinien pobierać powietrza z pomieszczenia?

 

PS: Może jedyną wadą tego wkłądu jest to że jak się przegapi moment i zbyt mocno się rozpali to mimo zamknięcia szybrów nie ma możliwości zredukować palenia i w pomieszczeniu robi się gorrrrąco.

Edytowane przez danielw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...

witam!

jestem na etapie wyboru kominka, proszę jeszcze raz o opinie z perspektywy paru lat.

właśnie Arystio 10 lub 11 jest moim faworytem. interesuje mnie czy naprawdę szyba jest czysta. jaki jest komfort grzania samego wkładu . mam do ogrzania salon 38 m iw perspektywie rozprowadzenia do 2 pokoi +łazienka razem ok 130 m. .prosiłbym o nazwe modelu i zdjęcia podczas palenia ,. sprawa jest dla mnie dośc pilna z uwagi na plotki o podwyżkach . m j adres. [email protected]

SERDECZNE POZDROWIENIA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
witam!

jestem na etapie wyboru kominka, proszę jeszcze raz o opinie z perspektywy paru lat.

właśnie Arystio 10 lub 11 jest moim faworytem. interesuje mnie czy naprawdę szyba jest czysta. jaki jest komfort grzania samego wkładu . mam do ogrzania salon 38 m iw perspektywie rozprowadzenia do 2 pokoi +łazienka razem ok 130 m. .prosiłbym o nazwe modelu i zdjęcia podczas palenia ,. sprawa jest dla mnie dośc pilna z uwagi na plotki o podwyżkach . m j adres. [email protected]

SERDECZNE POZDROWIENIA .

 

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?333931-Testy-w-firmie-Kominki-Piotr-Batura&p=7441026&viewfull=1#post7441026

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...