Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ROLETY WEWNĘTRZNE - wątek zbiorczy: opinie, porady, montaż


mijja

Recommended Posts

Witam, mam zamiar zakupić rolety okienne, ale jestem posiadaczką drewnianych okien i niechciałabym przykręcać rolet do okien. Ostatnio znalazłam informację o specjalnych nakładkach na skrzydło okna, do której mocowana jest roleta. Może ktoś montował rolety w taki sposób i może mi podpowiedzieć czy to się sprawdza. Oglądałam ostatnio takie nakładki, ale mam wątpliwości czy przypadkiem te nakładki nie rozszczelnią okna (ewentualnie wgniotą się w drewniane skrzydło).

Pzdr

Mijja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Widziałam ten system i mam mieszane uczucia - chyba jednak rozszczelnia okno a uszczelki są mocno sprasowane w tym miejscu. Ja zamontowałam rolety przyklejane do okna - na każde skrzydło osobno. Jest to dostępne w castoramie i nomi.

Jaśka - jednak czasami nie chcesz być widoczna na zewnątrz a chcesz uchylić okno np. w łazience - te rolety to umożliwiają.

Mają jedną wadę - klej nie jest zbyt mocny i co jakiś czas trzeba przyklejać jeszcze raz (co ciekawe zawsze zrywa je mąż - może jednak to nie wina kleju..) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Witam,

 

niedlugo przyjdzie mi dekorowanie okien i w zwiazku z tym mam pytanie o pomoc.

mam do zagospodarowania 5 oknien ( z czego jedno balkonowe) i jeden segment okien o długości 6,5 m.

 

co będzie fajniej wyglądać ?

dodam ze moje mieszkanie jest utrzymane w nowocześniejszym stylu.

 

będę wdzieczny za jakies namiary na firmy z warszawy lub zachodnich okolic, jakies zdjęcia itd

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verticale kojarzą mi się raczej z biurem, roleta rzymska - czy ja wiem czy do mieszkania nowoczesnego - hmm. Byłabym za roletami i to takimi z pionowymi prowadnicami. Nie ma wtedy problemu z uchylaniem okien - nie latają i nie haczą niczego na parapecie.

http://www.adverol.com.pl

http://www.reflexii.waw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

 

Potrzebuję Waszego wsparcia i mądrego słowa..

W domu mamy dębowe okna malowane mahoniowym brązem Sikkensa i wymyśliliśmy sobie do tych okien rolety naokienne z prowadnicami, w kasecie, w kolorze okna (a więc niezupelnie standardowym). Z różnych wzgledów takie właśnie zasłonięcie okna wydaje nam sie najwłaściwsze. I tu pojawiają się liczne problemy ...

Wszystkie firmy, do których dotarliśmy (a naprawde nie było ich mało)

oferują właściwie te same rolety - takie samo wykończenie, te same 6 kolorów drewnopodobnych (innych w ogóle nie rozpatrujemy, stad to zawężenie do drewnopodobnych), te same tandetne wykończenia z plastykowym łańcuszkiem. No i pojawia sie pierwsze pytanie - czy to naprawdę wszystko co mozna znaleźć na polskim rynku jesli chodzi o rolety naokienne z prowadnicami? Czy zadna firma nie pokusila sie o wyjscie choc o maly krok do przodu w strone klienta i jakąs oryginalnośc?

Co więcej, jedna z firm zasugerowała, że rolety z prowadnicami przeznaczone są wyłacznie do okien z PCV, które mają idealnie głdką powierzchnię, natomiast w przypadku ram z naturalnego drewna, a więc nie idealnie gladkich co wynika ze struktury drewna, prowadnice bedą sie odklejały i nie ma na to rady. To odklejenie na które jakoby nie mażadnej rady wydaje nam się chyba odrobinę naciągane, bo wiadomo, ze prawie wszystko da się skleić trwale - zależy to tylko zazwyczaj od wyboru odpowiedniego kleju... Ale może faktycznie w tym przypadku nie ..

 

I tu moje pytanie - czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia jeśli chodzi o

rolety w połączeniu z drewnianymi oknami? A może macie namiary na jakies firmy oferujace naprawde dobrej jakosci, nietuzinkowe rolety które uda nam się dopasować kolorem do ram okiennych?

 

Bedę bardzo wdzieczna za wszystkie Wasze cenne uwagi, doświadcznia i przemyslenia. Tutaj na grupie bądz indywidulnie, droga mejlową ([email protected]). Juz teraz bardzo Wam dziękuję.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy okna drewniane z roletami plastikowymi, ale prowadnice zamówiliśmy drewniane - za extra dopłatą. Wygląda to naprawdę dobrze. Rolety zamówilismy z silnikami, tak więc zamiast łańcuszków jest włącznik z dwoma przyciskami.

Wpisz do google: Świebodzin okna i na pierwszym miejscu masz tego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigsister - bardzo dziękuję zą tę wiadomość, byc może właśnie to jest to o co nam chodziło. Czy Wy zamawialiście te rolety do okien białych czy jakiegoś odcienia brązu? No i czy zamawialiście również okna u tego producenta ze Świebodzina czy tytlko rolety? Napisz jeszcze, proszę, z jakiego materiału wykonana jest kaseta, w której chowa się roleta - czy, poodbnie jak prowadnice, jest drewniana czy plastykowa. Jesli plastykowa - jak z doborem odpowiedniej okleiny drewnopodobnej, zeby pasowała do koloru i drewniane struktury ramy okiennej, nie ma problemu?. No i jeszcze czy sama roleta jest z materiału czy z plastyku?

Przepraszam, za ten grad pytań, ale wreszcie ujrzałam jakieś światełko w ttunelu i chciałabym dowiedzieć sie jak najwięcej.

Raz jeszcze - wielkie dzięki i pozdrawiam serdecznie,

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigsister - rolety o jakich pisłaś i jakie oferuje na swojej stronie producent ze Świebodzina to rolety zewnętrzne, nie wewnętrzne, prawda?

Dopiero teraz dotarlo to do mnie, przegladając stronę w internecie tego producenta .. Chodzi mi, niestety, o rolety wenętrzne, choć nie zaznaczyłam tego wyraźnie w swoim poście ... :-?

Tym niemniej - wielkie dzieki!

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...