Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ROLETY WEWNĘTRZNE - wątek zbiorczy: opinie, porady, montaż


mijja

Recommended Posts

Są rolety które mają prowadzenie na dwóch żyłkach naciągniętych między zaczepami zakładanymi na górną i dolną krawędź skrzydła. Jest wiele zalet takich rolet: po pierwsze bezinwazyjny dla okna i prosty montaż - żadnych otworów w ramie skrzydła. Po drugie po uchyleniu okna roleta pozostaje przy skrzydle, niezależnie od stopnia spuszczenia. Po trzecie można łatwo zdemontować roletę do mycia (o ile jest taka potrzeba, a w zasadzie nie ma). Po czwarte takie rolety nie zmniejszają powierzchni szkła, tak jak rolety w kasetach. Po piąte wreszcie są o połowę tańsze od tych kasetowych. Jedyna chyba wada - nigdy nie będą całkowicie światłoszczelne, tak jak mogą być kasetowe np. z gumowaną tkaniną. Ale o ile nie robisz ciemni fotograficznej, to nie zależy Ci na całkowitej światłoszczelności. Ja mam rolety tego typu już na dwu oknach i będę takie montował na pozostałych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Są rolety które mają prowadzenie na dwóch żyłkach naciągniętych między zaczepami zakładanymi na górną i dolną krawędź skrzydła. Jest wiele zalet takich rolet: po pierwsze bezinwazyjny dla okna i prosty montaż - żadnych otworów w ramie skrzydła. Po drugie po uchyleniu okna roleta pozostaje przy skrzydle, niezależnie od stopnia spuszczenia. Po trzecie można łatwo zdemontować roletę do mycia (o ile jest taka potrzeba, a w zasadzie nie ma). Po czwarte takie rolety nie zmniejszają powierzchni szkła, tak jak rolety w kasetach. Po piąte wreszcie są o połowę tańsze od tych kasetowych. Jedyna chyba wada - nigdy nie będą całkowicie światłoszczelne, tak jak mogą być kasetowe np. z gumowaną tkaniną. Ale o ile nie robisz ciemni fotograficznej, to nie zależy Ci na całkowitej światłoszczelności. Ja mam rolety tego typu już na dwu oknach i będę takie montował na pozostałych.

A może jakieś zdjęcie jak one wyglądają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakieś zdjęcie jak one wyglądają

 

Już się robi:

 

http://teleinfo.pb.edu.pl/~krashan/images/murator/roleta1.jpgTu mamy ogólny wygląd rolety, widać, że mimo uchylenia okna roleta przylega do skrzydła.

http://teleinfo.pb.edu.pl/~krashan/images/murator/roleta2.jpgTu góra rolety.

http://teleinfo.pb.edu.pl/~krashan/images/murator/roleta3.jpgA tutaj dół z napinaczem żyłki, po wstępnym naciągnięciu przy zakładaniu, szerokim wkrętakiem można dociągnąć żyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Witam,

Chcieliśmy zamontowac na oknach gumowane rolety(tak się je chyba nazywa). Facet, ktry przyszełd wymierzyc okna odradził je nam, twierdząc, że przy nagrzaniu słońcem zaczynają śmierdzie gumą. Czy jest coś komuś wiadomo na ten temat? Trochę nie chce nam się w to wierzyc. W końcu te rolety mają blokowac słońce, więc jak to możliwe, że nie nadają się do słonecznych pomieszczeń? Będę wdzięczna za opinie i rady.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupował rolety materiałowe przez Allegro?

Chcę kupić rolety okienne wewnętrzne w kasecie. Najtańsze oferowane przez sprzedawców okien w okolicy są ponad dwa razy droższe niż dostępne na Allegro. Niestety większość sprzedających pochodzi z miejscowości dosyć odległych od Niepołomic. Najlepiej by było, gdybym przed zakupem mogła je obejrzeć, ale w tej sytuacji jest to dosyć trudne.

Czy ktoś może polecić jakiegoś producenta handlującego na Allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę (nie oznacza wiem), że gada.

 

Prawdziwa guma może i mogłaby śmierdzieć.

Dzisiejsze powleczenia jakościowych tkanin to poliuretany. Tyle będą śmierdzieć co nowy samochód w środku - też poliuretany. Tyle że tam przestrzeń mniejsza. Ja bym się nie bał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Tak się zaczęłam zastanawiać czy to może nie jest kwestia tych konkretnych rolet, może mają jekieś kiepskie materiały :-? Anna99 - a jakiej firmy masz te rolety (materiał)?

 

:oops: :cry: :oops: Nawet nie wiem! :wink:

 

Przedstawiciel łódzki firmy ze Słupska montował wszystkie rolety w naszym domu i nawet nie zapytałam o producenta materiałów.

Dla mnie najważniejsze było, że ma prowadnice do mojego profilu okiennego (półokrągły Gealan), bo wiekszość to są prowadnice do prostej listwy przyszybowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupował rolety materiałowe przez Allegro?

Chcę kupić rolety okienne wewnętrzne w kasecie. Najtańsze oferowane przez sprzedawców okien w okolicy są ponad dwa razy droższe niż dostępne na Allegro. Niestety większość sprzedających pochodzi z miejscowości dosyć odległych od Niepołomic. Najlepiej by było, gdybym przed zakupem mogła je obejrzeć, ale w tej sytuacji jest to dosyć trudne.

Czy ktoś może polecić jakiegoś producenta handlującego na Allegro?

 

Myślę, że najbardziej godni zaufania, to ci sprzedawcy, którzy mają dużą ilość sprzedanych produktów i pozytywnych komantarzy.

Co do materiału - może któryś ze sprzedawców podeśle ci jakieś próbki? (choćby za parę groszy) wtedy będziesz je mogłą porównać z tymi, które masz w swojej miejscowości.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z nich wysyła próbki za darmo. Bardziej chodzi mi o jakość wykonania i niezawodność. Widziałam już roletki w hipermarkecie budowlanym, które spadały z okna po pociągnięciu za łańcuszek...

Jakoś chyba nikt z forumowiczów nie ryzykował takich zakupów, więc zrobię tak, jak radzisz - już zresztą wytypowałam najlepiej ocenianych sprzedawców.

Podzielę się uwagami po zamontowaniu roletek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...