Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ROLETY WEWNĘTRZNE - wątek zbiorczy: opinie, porady, montaż


mijja

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 137
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zdecydowaliśmy sie na te gumowane rolety (zresztą z firmy pana, który się powyżej zareklamował) i zobaczymy. Nie jest to do końca prawda, że zapach zależy od jakości bo producent w/w rolet twierdzi, że jest taka możliwość, że mogą śmierdzieć po nagrzaniu się. Może tylko w ten sposób się asekuruje bo nadmieniłam, że mąż jest alergikiem :roll: Jak tylko zrobi sie ciepło zdam wam relacje, przynajmniej będzie jasne jak to dokładnie jest. A póki co jeszcze raz dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowaliśmy sie na te gumowane rolety (zresztą z firmy pana, który się powyżej zareklamował) i zobaczymy. Nie jest to do końca prawda, że zapach zależy od jakości bo producent w/w rolet twierdzi, że jest taka możliwość, że mogą śmierdzieć po nagrzaniu się. Może tylko w ten sposób się asekuruje bo nadmieniłam, że mąż jest alergikiem :roll: Jak tylko zrobi sie ciepło zdam wam relacje, przynajmniej będzie jasne jak to dokładnie jest. A póki co jeszcze raz dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie co do ceny takich rolet bo interesuja mnie a nie chce przplacac w jakich granicach mieszcza sie koszty takiej inwestycji?

 

My sprawdziliśmy cztery firmy. Potrzebujemy 6 rolet (2 okna i 2 drzwi balkonowych przedzielonych, więc po dwie rolety muszą być zamontowane. Jedna firma była holenderska więc materiały i montaż były dużo droższe (nie pamiętam już dokładnie ale coś około 300 zł. plus montaż), druga firma 1050.00, trzecia 970.00 a czwarta 900.00. Ceny zależą od wielkości okna i grupy materiałów (od A do E (E najwyższa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zapach rolety to jeszcze z czymś takim się nie spotkałem a pracuje w tej branży 10 lat Brzydki zapach może pochodzić między innymi od papierosów - jeżeli osoba która produkuje pali ,lub w tom pomieszczeniu są przetrzymywane materiały wydzielające zapach.

Jedna z wiodących firm wypuściła na rynek materiał który jest nasączony bardzo przyjemnym zapachem ,lecz nic to nie ma wspólnego ze smrodem.

Jężeli chodzi o rolety zaciemniające (podgumowane) to może dojść do takiej sytuacji że materiał podgumowaną stroną podczas dużego nasłonecznienia przyklei się do szyby. Mi się jeszcze taka sytuacja nie zdażyła.

Elain mówiąc o cenie rolety nie mówisz nic o wymiarach rodzaju ani o materiale a ma to duże znaczenie.

http://foto1.m.onet.pl/_m/d6d2b864035720e89f4cc720efccf45d,3,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwny pomysl z tym zapachem, mam rolety w pokoju juz pare ladnych lat i nic takiego sie nie dzialo

co do przyklejania sie do okna, niestety to mi sie zdarza zimna, gdy para wodna skrapla sie miedzy roleta a szyba, ale to raczej inna bajka (raczej kwestia dobrej wentylacji i ocieplenia budynku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Kupiłem parę rolet wewnętrznych zawieszanych na oknach (pare rolet i koszt 600) - i okazuje się że po zawieszeniu takiej rolety nie można całkowicie otworzyć okna - bo wchodzi w konflikt z glifem - mysle że jest to powszechne w nowych domach gdzie glify wykańczane są płytami G-k i są blisko zawiasów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Widziałam ten system i mam mieszane uczucia - chyba jednak rozszczelnia okno a uszczelki są mocno sprasowane w tym miejscu. Ja zamontowałam rolety przyklejane do okna - na każde skrzydło osobno. Jest to dostępne w castoramie i nomi.

Jaśka - jednak czasami nie chcesz być widoczna na zewnątrz a chcesz uchylić okno np. w łazience - te rolety to umożliwiają.

Mają jedną wadę - klej nie jest zbyt mocny i co jakiś czas trzeba przyklejać jeszcze raz (co ciekawe zawsze zrywa je mąż - może jednak to nie wina kleju..) :D

 

witam

faktycznie te uchwyty mogą trochę rozszczelnić, i jak ktoś ma wywietrzniki na górze ramy okna to nie będą pasować

na http://www.rolety.compl.pl są dostępne wersje przyklejane i przykręcane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Jak w temacie- właśnie był u mnie pan na pomiary rolet wew i okazuje się, że mamy za mocno zatynkowane okna co będzie uniemożliwiało rozwieranie okna po zamontowaniu rolet (kasetka). A na dodatek w każdym pokoju mam drzwi balkonowe, czyli potrzebna jest większa kasetka. I co teraz?? Czy ktoś miał może już taki problem? Jak go rozwiązać? Nie chciałabym nacinać muru... brr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem jak roletki montowane na ramie okiennej mogą się nie mieścić skoro rama okienna się zmieściła. A może ja nie rozumiem jak te roletki mają być zamontowane :(

 

Też nie rozumiem... mam rolety w kasetach przyklejanych do ramy okiennej, po bokach są przyklejone prowadnice i skoro okno - znaczy skrzydło okna i drzwi balkonowe się otwierają to przymocowanie kasety nie wpływa na jego dalsze otwieranie. No chyba że to jakich dziwny model kasety, która wystaje poza obrys skrzydła...

 

pozdrawiam

Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...