Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ROLETY WEWNĘTRZNE - wątek zbiorczy: opinie, porady, montaż


mijja

Recommended Posts

ojej, a myślałam, że wszystko tak dokładnie opisałam...

chodzi mi o to, że z kasetką od rolet nie otworzę okna pod kątem 90 st, a jedynie ok.50 st., bo dalej kasetka będzie już chaczyć o mur wnęki okiennej. A dodatkowo drzwi balkonowe potrzebują większej kasetki ze względu na większą ilość materiału.

Czy to już jest jasne ?? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mnie też zachaczają:( Na szczęście nie aż tak bardzo, okno mogę otworzyć tak pod kątem 85 stopni:). Są różne kasetki, takie owalne zajmują mniej miejsca.

Ja jak się zapomnę i "z rozmachem" otworzę okno to niszczę sobie ścianę.

Nie pomogę, bo ja "odkuwałam" okno i jest lepiej, ale też nie super, więc będę śledzić wątek, bo może ktoś ma to jakiś patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem o co chodzi. Nie psuj ściany, szkoda. Chyba nie ma wyjścia jeżeli chcesz te w kasetach, obojętnie na sprężyny czy na sznurki. Pomyśl nad innym rozwiązaniem. Przecież rolety w kasetach przy szybach to nie jedyny sposób by przesłonić okna. A swoją drogą to nieźle zatynkowaliście te ramy, że okno się ledwie otwiera :lol:

A może rolety montowane nad otworem okienny na ścianie? Co prawda opuszcza się je przy zamkniętym oknie i nie są już tak estetyczne ale zawsze to jakieś rozwiązanie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy drzwiach balkonowych dzielonych poziomo wystarczą dwie standardowe kasety. Natomiast kaseta na drzwi niedzielone musi automatycznie schować 2x więcej tkaniny i siłą rzeczy bedzie kasetą większy. Nie zmieści się 1,8 metra tkaniny tam gdzie normalnie wchodzi jej metr :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy drzwiach balkonowych dzielonych poziomo wystarczą dwie standardowe kasety. Natomiast kaseta na drzwi niedzielone musi automatycznie schować 2x więcej tkaniny i siłą rzeczy bedzie kasetą większy. Nie zmieści się 1,8 metra tkaniny tam gdzie normalnie wchodzi jej metr :-?

 

DLATEGO NAPISAłAM "W OBRęBIE DANEGO SYSTEMU", DOTYCZY TO TEGO, żE RóżNE SYSTEMY 9W PROWADNICACH)WYSTęPUJą DO MAKSYMALNYCH - RóżNYCH ROZMIARóW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dzisiaj w innej firmie montującej takie rolety. Pani poinformowała mnie, że mają taki system kasetek VEKA (chyba tak się to pisze...), które są węższe od tych standardowych. Mają 4 cm szerokości.

Jutro jadę pomierzyć okna- może właśnie takie będę mogła zamontować??!!

Aaa, i jeszcze jedno- mieszczą w sobie nawet do 5 metrów tkaniny, więc do okien i drzwi balkonowych są one takie same!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 6 months później...

Witam

Adaptujemy strych w budynku wielorodzinnym

W salonie i kuchni będą skośne okna (pomieszczenia w dużych jaskółkach / lukarnach jak kto woli),

szerokość okna w salonie niecałe 5 m, wysokość w szczycie 3,5,

w kuchni okno szerokie na ok 2m

szukamy rolet do takich okien, kilka firm w których pytaliśmy nie zajmują się takimi roletami

macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze w googlach

http://www.tasta.pl/produkty/sub-wewnetrzne/sub-plisy/plisy.php

piszą że plisy nadają się do wszystkiego, na maila jeszcze nie odpowiedzieli, chyba będę musiał do nich zadzwonić i się upewnić

 

 

a co do rysunku powyżej i zwijanej rolety

trójkąt prostokątny:

myślę że można złapać sznurkiem za górny róg, chyba wystarczy

 

trapez, górna krawędź skośna, boczne pionowe, z czego jedna krótsza:

myślę że dwa sznurki za górne rogi, i kawałek jednego po prostu będzie się nawijał na rolkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...