Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ROLETY WEWNĘTRZNE - wątek zbiorczy: opinie, porady, montaż


mijja

Recommended Posts

OK

Dzięki za info ale nie sprecyzowałem tego w miom poprzednim poście. Chciałbym mieć rolety montowane na szyby. W moich poprzednich miejscach zamieszkania były zarówno plisy (siedlisko kurzu) jak i rolety materiałowe w rolce otwartej, naciagane na okno, które według mnie wykluczaja uchylenie okna przy jednoczesnym zasłonieciu ( w czasie wiatrów to wszystko latało czego nie miałem przy roletach na szybach).

Takie rolety mnie interesuja o okno jest raczej trapezem.

http://www.tasta.pl/produkty/sub-wewnetrzne/sub-rol_wkasetach/sub-k40/k40.php

Moje okna wyglądają tak:

http://img181.imageshack.us/img181/7462/ssypialnia1rs8.th.jpg' alt='ssypialnia1rs8.th.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jeśli te rolety w kasetach montuje się wyłącznie na górze okna to chyba nie nadają się do trapezów, chyba że np można to zamontować na dole i sterować automatycznie?

sznurek (a raczej sznurki) musiałyby być poprowadzone w pionowej listwie na brzegu rolety, żeby wyciągały ją do góry. Sterowanie automatyczne dlatego bo trzeba przewijać obydwa rogi rolety naraz, inaczej nie będzie chyba działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Podpinam się do pytania :lol:

 

Ja mam w oknie łazienkowym uchwyt na górnym brzegu okna (górnej ramie) i oczywiście :o dopiero w sklepie na dziale z żaluzjami okazało się, że wszystkie dostępne żaluzje i rolety montowane są właśnie na tej górnej ramie.

 

Czy ktoś ma jakieś rozwiązanie dla tego problemu?

 

Rozumiem, że ten nawiewnik też jest na górnej ramie okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Was pocieszę, bo ja też tak mam. Mam w oknach rolety (zwykłe), montował sasiad "zlota rączka" - jak sie domyslacie było mega problemów, żeby to jakoś zaczepić, w koncu sie udało, wyglada to fatalnie, ale jako że "mialo" to być rozwiazanie tymaczasowe to rzekoma "tymczasowość" stłumiła moje poczucie estetyki.

Póki co tymczasowość dziwnie się przedłuża (jak to zwykle bywa...), bo rolety wiszą już ponad rok, a brzydota ich zamocowania tak mi się opatrzyła, że przestałam na to zwracać uwagę.

Dopiero ten watek mi przypomniał o tym, że moje okna wygladają kretyńsko :-?

Jedyny sposób jaki mi przychodzi to głowy to zamówienie rolet wraz z montażem i niech firma od rolet się wozi z tym problemem. Przynajmniej będzie jakieś uzasadnienie dla haraczu jaki pobierają za rolety robione na wymiar (nie wiem jak gdzie indziej, ale w W-wie biorą za to dość kosmiczne kwoty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowane rolety w oknach z nawietrznikiem. Roleta chowa się w takiej specjalnej kasetce i przesuwa pod przyklejonymi bocznymi listwami. Okna mam białe, kasetka i listwy też więc to wszysko wygląda bardzo dobrze. Nie wiem jak to jest w oknach z okleiną :roll: Rolety montawała mi firma okienna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie okna... teraz taki wymóg unijny... niech ich drzwi...

A nie ma takich roletek bez prowadnic?

One zabierają tyle światła....

 

są, MINI, bez prowadnic (zarówno na zamówienie, jak i dostępne od ręki - ale tylko w pewnych określonych rozmiarach); można je po prostu przykręcić pod nawietrzakiem, bądź też przykleić, ale z tym sposobem różnie bywa i zdarza się że odpadają :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowane rolety w oknach z nawietrznikiem. Roleta chowa się w takiej specjalnej kasetce i przesuwa pod przyklejonymi bocznymi listwami. Okna mam białe, kasetka i listwy też więc to wszysko wygląda bardzo dobrze. Nie wiem jak to jest w oknach z okleiną :roll: Rolety montawała mi firma okienna.

u mnie tak samo. zadnych problemów z powodu wywietrzników nie było.

 

tylko, ze mi się takie łyse rolety z supermarketu okropnie się nie podobają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są, MINI, bez prowadnic (zarówno na zamówienie, jak i dostępne od ręki - ale tylko w pewnych określonych rozmiarach); można je po prostu przykręcić pod nawietrzakiem, bądź też przykleić, ale z tym sposobem różnie bywa i zdarza się że odpadają :x

 

No właśnie o takich myślałam... Wiem, że mogą odpaść,

ale trudno... jakoś będę o nie dbać... :)

Byle tylko wymiarami pasowały... dzięki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 8 months później...
Witajcie! Czy założenie rolet wewnętrznych montowanych na oknie nie spowodowało u Was, że nie można otworzyć okna "do końca", bo nie pozwala na to wystająca kaseta? Jak rozwiązaliście ten problem? Dziękuję z góry za pomoc:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...