Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Materiały dzielą się na borysowskiego i całą resztę. Jak kupisz borysowskiego (niebieskie rury), będziesz na borysowskiego skazana, bo osprzęt innych producentów nie pasuje (są niby przejściówki, ale to i dodatkowy koszt i kłopot), cała reszta jest natomiast ze sobą kompatybilna, ma tą samą średnicę, więc można brać, co tańsze w przypadku rur, ładniejsze w przypadku gniazdek i lepsze (również cenowo) w przypadku jednostek centralnych. Co konkretnie - poczytaj ten dział FM, dużo tu o tym.

 

J.

 

No właśnie ja się przymierzam do zamontowania odkurzacza u siebie. niebieskie rury borysowskiego z tego co piszą i oglądałem są grubsze od rur białych.niby są troszkę droższe, ale jest taka promocja, że jak się kupi razem poierwszy i drugi etap to dają rury gratis. tłumaczą to tym, że rurę niebieską ze względu właśnie na tą średnicę można zalewać betonem, a białej nie.zwróciłem też uwagę na ceny gniazd- mają takie zwykłe kwadratowe co kosztują około 30 chyba zł sztuka, ale też i mają droższe gniazda z kolorowymi ramkami. no ale na razie mam ten komfort, że mam kasę w kieszeni i sobie szukam....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 198
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

max wykorzystanie.jpg

wersja mila dla oka.jpg

 

dwie wersje do wyboru, mila dla oka lub max wykorzystanie instalacji gdzie szufelka bedzie na 4 kolanach

 

 

 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/831/92030881.jpg/

 

witam i przepraszam że wcinam się koledze w posta ale nie chciałem zakładać nowego wątku, mam nadzieje że nikt się nie obrazi

prosze o pomoc w rozplanowaniu centralnego odkurzacza w moim domu (wym 14mx10m)

chciałbym zamontować w kuchni i wiatrołapie szufelki a w reszcie dwa gniazda

dodatkowo czy jest możliwość wypuszczenia na "zaś" przewodów ktore zostaną wykorzystane w przyszłości gdy powstanie garaż (dobudowana część do ściany łazienki)

dziękuje za każdą odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Nie chce zakladac nowego tematu, wiec podepne sie tutaj:)

 

Musze rozplanowac gniazda odkurzacza i mam dylemat.

 

oc.jpg

 

Co o tym myslicie, bedzie dobrze? Nie chce miec szufelek, moze w przyszlosci zdecyduje sie na vroom, dlatego to gniazdo umiejscowilam w kuchni. A moze przeniesc gniazdo z kuchni do holu (nr 2):confused:

oc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakladac nowego tematu, wiec podepne sie tutaj:)

 

Musze rozplanowac gniazda odkurzacza i mam dylemat.

 

[ATTACH=CONFIG]187777[/ATTACH]

 

Co o tym myslicie, bedzie dobrze? Nie chce miec szufelek, moze w przyszlosci zdecyduje sie na vroom, dlatego to gniazdo umiejscowilam w kuchni. A moze przeniesc gniazdo z kuchni do holu (nr 2):confused:

 

Zrób prosty test, weź sznurek długości 8 metrów i sprawdź czy jesteś w stanie dotrzeć do najdalszych miejsc. Weź pod uwagę że później będą stały meble więc wąż będzie musiał je omijać.

Ja bym skasował gniazdo w pokoju 4 i przeniósł do holu 2 sprawdź tylko czy z holu obsłużysz całą powierzchnię pokoju.

Jak na tarasie będziesz miała kostkę to tarasu nie będziesz odkurzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gniazdem w salonie chcesz również obsłuzyć taras ?

 

 

Nie wiem jeszcze, co bede miala na tarasie, ale na wszelki wypadek dalam te gniazdo w salonie.

 

Zrób prosty test, weź sznurek długości 8 metrów i sprawdź czy jesteś w stanie dotrzeć do najdalszych miejsc. Weź pod uwagę że później będą stały meble więc wąż będzie musiał je omijać.

Ja bym skasował gniazdo w pokoju 4 i przeniósł do holu 2 sprawdź tylko czy z holu obsłużysz całą powierzchnię pokoju.

Jak na tarasie będziesz miała kostkę to tarasu nie będziesz odkurzać.

 

 

No wlasnie nie mam jak sprawdzic:bash: Buduje na odleglosc i dopiero w lipcu bede w Polsce. Boje sie, ze z holu nr 2 moze mi zabraknac kilku cm i z czasem rura mi peknie przy raczce.

 

 

A moze tak?

 

 

oc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]184771[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]184772[/ATTACH]

 

dwie wersje do wyboru, mila dla oka lub max wykorzystanie instalacji gdzie szufelka bedzie na 4 kolanach

 

ok wielkie dzięki, raczej wybiore wersje max wykorzystanie (mniejsza ilość załamań)

a jeszcze odnośnie kwestii przygotowania wyjścia do ewentualnego garażu, jak to zrobić??? to jest to odejście w lewą strone od jednostki centralnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wielkie dzięki, raczej wybiore wersje max wykorzystanie (mniejsza ilość załamań)

a jeszcze odnośnie kwestii przygotowania wyjścia do ewentualnego garażu, jak to zrobić??? to jest to odejście w lewą strone od jednostki centralnej

 

 

Co do prześcia to wyprowadz rurę przy posadzce, przebij maxymalnie, prawie na zewnatrz budynku i włuż zaślepkę, wypuść trochę wiecej przewodu i spokojnie oblej pianka włóż stropian. Poźniej przy dobudowie garazu skujesz 3-5 cm ściany od zewnatrz lub zrobisz to odrazu i zalepisz samyum betonem mała warstwa, i skleisz na mówkę.

 

 

Pamietaj aby zrobić zdjecia i pomierzyć miejsce wypustu rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro budujesz na odległość lepiej weź kogoś kto zaprojektuje i wykona instalację.

 

Nie zawsze "profesjonaliści" dobrz eprzygotowują rozmieszczenie gniazd, to ze sznurek wystarczy do określenia długości węża i czy z danego miejsca wystarczy to jedno, drugą sprawą jest koncepcja umeblowania, która na tym etapie jest abstrakcją dla wielu instalatorów ktorzy nie maja pojęcia jakie to istotne. Z tąd borą się gniazda za telewizorami, w szawkach czy za lodówką a nawet szufelki pod zmywarkami :) - mimo ze klient nie zmieniał nic w projekcie. Wykonanie instalaji przez profesjonaliste a poźniej jej wykonczenie to dwie różne sprawy w naszych warunkach, dlatego popieram pania teresę w projektowaniu instalacji :)

 

 

Przesyłam mój punkt widzenia, gniazdo na ścianie przedsionka będzie ukryte dla przychodzących gości, a w kuchni musi pani się zastanowić który blat będzie słżuł najczęsciej do przygotowania posiłków przez co najbardziej zabrudzony. W tym miejscu należy umieścić skromnie szufelkę lub idąc krok dalej Vroom. W cześci instalacyjnej nie ma znaczenia podejście jest jedno.

 

 

Instalacja jest mała więc spokojnie może pani poszaleć w ustawieniach :) Jednostka i tak będzie prawdopodobnie 8-40 namniejsza z możliwych

 

 

oc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze "profesjonaliści" dobrz eprzygotowują rozmieszczenie gniazd, to ze sznurek wystarczy do określenia długości węża i czy z danego miejsca wystarczy to jedno, drugą sprawą jest koncepcja umeblowania, która na tym etapie jest abstrakcją dla wielu instalatorów ktorzy nie maja pojęcia jakie to istotne. Z tąd borą się gniazda za telewizorami, w szawkach czy za lodówką a nawet szufelki pod zmywarkami :) - mimo ze klient nie zmieniał nic w projekcie. Wykonanie instalaji przez profesjonaliste a poźniej jej wykonczenie to dwie różne sprawy w naszych warunkach, dlatego popieram pania teresę w projektowaniu instalacji :)

 

[ATTACH=CONFIG]190191[/ATTACH]

Zgadzam się dlatego proponowałem sznurek 8-metrowy a nie 9 :) oczywiście sznurek nie może być napięty etc., projektujący ma zasymulować rurę do odkurzacza i czy będzie w stanie dotrzeć do kązdego miejsca w domu.

Oczywiście są dłuższe rury, ale one są średnio wygodne dlatego lepiej zaprojektować więcej gniazdek. Co do projektowania to tereska projektuje na odległość co nie ułatwia tematu.

Jestem daleki od projektowania komuś instalacji, nie biorę za to pieniędzy więc nie chcę ponosić za to odpowiedzialności, że potem będzie coś nie tak. Mogę jedynie podpowiedzieć co i jak. Do pytającego należy decyzja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

nie zakładam nowego tematu, ale podpinam się (jeśli to nie problem) do istniejącego.

Chcemy z narzeczonym samodzielnie wykonać instalację OC. Trochę czytam i czytam i myślę, że damy radę. Jak nie to będę pytać Was o pomoc.

Jesteśmy dopiero na etapie przygotować do zalania strony nad piwnicą. Chciałam Was zapytać, czy już teraz zostawiać dziurę w stropie na rurę łączącą OC (jednostka będzie znajdować się w piwnicy) z parterem?

Wrzucam plan rozmieszczenia rur instalacyjnych. Chcemy wrzucić 2 gniazdka (parter) + 1 gniazdko w odkurzaczu w piwnicy. Zastanawiamy się nad VROOM-em w kuchni - dlatego rury doprowadzające są wymalowane linią przerywaną (nie wiemy czy warto).

Proszę o rzucenie okiem czy taka instalacją będzie miała sens, czy coś zmieniać, dokładać gniazdka.

Z tego co czytałam to z OC (jednostki) muszę jeszcze odprowadzić rurę na zewnątrz budynku - wywiew powierza?

Dziękujemy za wszelaką pomoc

 

Pozdrawiamy

S&B

 

Rzut piwnicy:

OC piwnica.jpg

Rzut parteru:

OC parter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jako, że hydraulik wchodzi za 1,5 tygodnia muszę szybko się uwinąć z położeniem instalacji pod Centralny Odkurzacz.

 

Doradzcie proszę czy poniższa koncepcja ma sens.

 

Jednostka ma być umieszczona w kotłowni, skąd głowny kanał ma iść do szufelki w kuchni. Pierwsze rozwidlenie pojawiłoby się w gabinecie, aby doprowadzić kanał do garażu i szufelki w wiatrołapie. W garażu myślałem aby zastosować trójnik, aby zrobić podejście pod gniazdo i dalej przedłużyć do wiatrrołapu. Ma to sens czy lepiej zrobić oddzielne dwa kanały?

 

Kolejne rozwidlenie, było by w holu tak, aby wąż 8m sięgnął po całym parterze.

 

W kotłowni mam już wykonany przepust do rur pod reku, także myślę aby wykorzystać to również do rur od centralnego odkurzacza oraz wyrzutu do kominka na dach. Na piętrze tylko jedno gniazdo, które powinno wystarczyć na całość.

 

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie porady i sugestie.

 

r1-1326839378-7b4eiv8j.jpgr2-1326839378-smcyjv6x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jako, że hydraulik wchodzi za 1,5 tygodnia muszę szybko się uwinąć z położeniem instalacji pod Centralny Odkurzacz.

 

Doradzcie proszę czy poniższa koncepcja ma sens.

 

Jednostka ma być umieszczona w kotłowni, skąd głowny kanał ma iść do szufelki w kuchni. Pierwsze rozwidlenie pojawiłoby się w gabinecie, aby doprowadzić kanał do garażu i szufelki w wiatrołapie. W garażu myślałem aby zastosować trójnik, aby zrobić podejście pod gniazdo i dalej przedłużyć do wiatrrołapu. Ma to sens czy lepiej zrobić oddzielne dwa kanały?

 

Kolejne rozwidlenie, było by w holu tak, aby wąż 8m sięgnął po całym parterze.

 

W kotłowni mam już wykonany przepust do rur pod reku, także myślę aby wykorzystać to również do rur od centralnego odkurzacza oraz wyrzutu do kominka na dach. Na piętrze tylko jedno gniazdo, które powinno wystarczyć na całość.

 

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie porady i sugestie.

 

[ATTACH=CONFIG]199705[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]199706[/ATTACH]

 

Możesz spokojnie wstawiać trójniki, w danej chwili i tak będziesz używał jednego gniazda. Pamiętaj jednak żeby wszystkie zakręty były jak najbardziej łagodne (opory przepływającego powietrza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie zakładam nowego tematu, ale podpinam się (jeśli to nie problem) do istniejącego.

Chcemy z narzeczonym samodzielnie wykonać instalację OC. Trochę czytam i czytam i myślę, że damy radę. Jak nie to będę pytać Was o pomoc.

Jesteśmy dopiero na etapie przygotować do zalania strony nad piwnicą. Chciałam Was zapytać, czy już teraz zostawiać dziurę w stropie na rurę łączącą OC (jednostka będzie znajdować się w piwnicy) z parterem?

Wrzucam plan rozmieszczenia rur instalacyjnych. Chcemy wrzucić 2 gniazdka (parter) + 1 gniazdko w odkurzaczu w piwnicy. Zastanawiamy się nad VROOM-em w kuchni - dlatego rury doprowadzające są wymalowane linią przerywaną (nie wiemy czy warto).

Proszę o rzucenie okiem czy taka instalacją będzie miała sens, czy coś zmieniać, dokładać gniazdka.

Z tego co czytałam to z OC (jednostki) muszę jeszcze odprowadzić rurę na zewnątrz budynku - wywiew powierza?

Dziękujemy za wszelaką pomoc

 

Pozdrawiamy

S&B

 

Rzut piwnicy:

[ATTACH=CONFIG]199269[/ATTACH]

Rzut parteru:

[ATTACH=CONFIG]199270[/ATTACH]

 

Odnoszę wrażenie, że z gniazda G1 będzie ci ciężko obsłużyć pokuj 1, ja bym je przeniósł na ścianę pokoju 2, "wyprostujesz" trochę tą nitkę. Otwór możesz zostawić, zawsze łatwiej ędzie poprowadzić instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam proszę o pomoc czy dobrze rozplanowałem instalację CO w domu

odkurzacz w garażu

szufelka w wiatrołapie

szufelka w kuchni

gniazdo w korytarzu( wąż 9mb starczy wszędzie sprawdzałem na budowie

poddasze

2 gniazda (też starczy starczy 9mb węża)

 

Dziękuję za podpowiedzi

 

Pozdrawiam Jacek

Rysunki domu.jpg

Rysunki domu 001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...