Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wentylacja mechaniczna, dom z poddaszem użytecznym, rekuperator w garażu, ktoś tak ma


Recommended Posts

Witam.

 

Chciałbym umieścić rekuperator w garażu zamiast na strychu, przyczyny:

1) tu mi nie zamarznie

2) łatwiejszy dostęp

3) bliżej do ewentualnego GWC którego na razie nie robię ale w przyszłości kto wie

 

Mam problem z wymyśleniem jak puścić rury

- do salonu / kuchni na parterze dostanę się łatwo korytarzem (sufit podwieszany) ale w salonie wylot będzie przy wejściu z korytarza a lepiej było by na przeciw kuchni i bliżej okien (chyba)

- na górze muszę pewnie przeciągnąć rury na strych - bo wentylacji chyba nie można wpuścić "od dołu"

 

W załączniku to co sobie wymyśliłem, czy ma to jakąś logikę czy lepiej nie kombinować i iść do jakichś fachowców (możecie kogoś polecić z Krakowa?),

 

Może ktoś ma podobny projekt wykonany przez profesjonalistów i mógłby podzielić się zastosowanymi rozwiązaniami?

wentylacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakiś lepszy projekt??

Co do rozmieszczenia nawiewów w np w salonie to nie zabardzo :)

Przeżuć zwykły projekt to rozrysujemy to jakoś lepiej :)

 

"Zwykłe" projekty w załączniku. Z salonem chodzi mi o to by nie robić w nim podwieszanego sufitu. Jak się nad tym zastanawiałem to mogę jeszcze podejść do salonu od strony kotłowni - tylko nie wiem czy to coś zmieni.

projekt-poddasze.jpg

projekt-parter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...