Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC rurowe a wysoki poziom wód gruntowych


Recommended Posts

No właśnie dlatego, że siły Coriolisa i ruch wody z prędkością ułamków m/h są dla Ciebie śmieszne, nikt rozsądny nie będzie już więcej czytał Twoich postów. Sam przerwałem w połowie, po tym zdaniu. Gdyż wychodzi totalny brak pojęcia o czymkolwiek, szkoda marnowania czasu na dyskusje z tak niedoinformowana osobą.

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 203
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No właśnie dlatego, że siły Coriolisa i ruch wody z prędkością ułamków m/h są dla Ciebie śmieszne, nikt rozsądny nie będzie już więcej czytał Twoich postów. Sam przerwałem w połowie, po tym zdaniu. Gdyż wychodzi totalny brak pojęcia o czymkolwiek, szkoda marnowania czasu na dyskusje z tak niedoinformowana osobą.

EOT

 

A gdzież to ja napisałem o ułamkach m/h?

Czytać nie musisz, komentować również, zwłaszcza, że robisz to bez sensu.

 

nilsan

Edytowane przez nilsan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ty masz do dyspozycji jedynie pilnik i ręczną wiertarkę...

(wtedy wytwory rąk nie są śliczne i sprawne).

Ale ja mam dostęp do odpowiednich narzędzi, materiałów, technik i technologii a jak potrzeba - to je tworzę!

Od lat.

(może dlatego to co robię działa dobrze?)

 

Dziś dobre narzędzia są tanie i powszechnie dostępne...

Wystarczy tylko umieć się nimi posłużyć.

(Pamiętam czasy, gdy było inaczej)

 

"Natomiast twierdzę, że są urządzenia, których nie da się prawidłowo wykonać ..."

Ty naprawdę chcesz mnie wqrwić?

OD LAT robię akurat to, co powymieniałeś!

WIEM, że są ludzie, co im to jakby "słabiej" wychodzi...

Wtedy - zlecają komu wykonanie.

Ważne, aby WIEDZIELI CO ZLECAJĄ lub CO WYKONUJĄ "tymi ręcami".

TAK wyobrażam sobie swoją rolę tutaj!

 

NIKT NIE MUSI UMIEĆ TOCZYĆ CZY FREZOWAĆ ABY MÓC OCENIĆ - CZY JEST "KRZYWO" CZY NIE!!!

 

Prezentuję możliwe podejścia do problemów.

Są ludzie, którzy mają możliwości we własnym zakresie je rozwiązać.

Wtedy to robią (lub nie).

Ale patrząc na "firmowe" rozwiązania widzą - czy są poprawnie rozwiązane i czy są warte ceny - jaką za nie postawiono.

 

Dla odmiany - Ty głównie zachęcasz do bezkrytycznego zakupu potrzebnych mniej lub bardziej dóbr "bo fabryczne są lepsze".

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niską sprawność swoich wyrobów nadrabiacie wielokrotnie zwiększoną powierzchnią czynną i tyle, układając na dachach czy elewacjach po kilkadziesiąt metrów kwadratowych jakichś koszmarów, zamiast 4-8m2 w miarę eleganckich fabrycznych wyrobów. Dlatego pisałem o perełkach architektonicznych. Może wam się to podoba, bo mnie nie.

ja nie mam żadnej "perełki" na dachu a grzeję wodę słońcem ...:p

 

wybierz się jednak do Adama...

zrobi ci jakie "pranie mózgu"...;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ty masz do dyspozycji jedynie pilnik i ręczną wiertarkę...

(wtedy wytwory rąk nie są śliczne i sprawne).

Ale ja mam dostęp do odpowiednich narzędzi, materiałów, technik i technologii a jak potrzeba - to je tworzę!

Od lat.

(może dlatego to co robię działa dobrze?)

 

Dziś dobre narzędzia są tanie i powszechnie dostępne...

Wystarczy tylko umieć się nimi posłużyć.

(Pamiętam czasy, gdy było inaczej)

 

"Natomiast twierdzę, że są urządzenia, których nie da się prawidłowo wykonać ..."

Ty naprawdę chcesz mnie wqrwić?

OD LAT robię akurat to, co powymieniałeś!

WIEM, że są ludzie, co im to jakby "słabiej" wychodzi...

Wtedy - zlecają komu wykonanie.

Ważne, aby WIEDZIELI CO ZLECAJĄ lub CO WYKONUJĄ "tymi ręcami".

TAK wyobrażam sobie swoją rolę tutaj!

 

NIKT NIE MUSI UMIEĆ TOCZYĆ CZY FREZOWAĆ ABY MÓC OCENIĆ - CZY JEST "KRZYWO" CZY NIE!!!Adam M.

 

Jak powiedziałem nie kwestionuję twojej wiedzy i zdolności manualnych, dlatego nie rozumiem dlaczego tak usilnie chcesz się dowartościować. Chodziło mi o to, żebyś wreszcie przestał mentorzyć i zamiast pisać ogólnikowo w stylu "pomyśl, to zrozumiesz", potraktował poważnie swoich adwersarzy, bo niestety w większości lejesz wodę, zamiast odpowiadać konkretnie. Przydałoby się również, żebyś od czasu do czasu podparł to co piszesz jakimiś obliczeniami, bo znalezienie podstaw, na których wyciągasz w większości słuszne wnioski jest dla przeciętnego czytelnika trudne, a taki styl konwersacji irytujący. Mnie to dynda, bo nie jesteś mnie w stanie niczym zaskoczyć, ale innym już nie.

 

Prezentuję możliwe podejścia do problemów.

Są ludzie, którzy mają możliwości we własnym zakresie je rozwiązać.

Wtedy to robią (lub nie).

Ale patrząc na "firmowe" rozwiązania widzą - czy są poprawnie rozwiązane i czy są warte ceny - jaką za nie postawiono.

 

Dokładnie robię to samo, tyle że niebezkrytycznie.

 

Dla odmiany - Ty głównie zachęcasz do bezkrytycznego zakupu potrzebnych mniej lub bardziej dóbr "bo fabryczne są lepsze".

 

Adam M.

 

Tym razem to chyba ty chcesz mnie wq...ć.

 

nilsan

Edytowane przez nilsan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to dobre, handlarz który od roku opowiada bajki żeby klienta złapać mówi o uczciwości

 

powiedzmy sobie wprost twoja dróga strona medalu to: produkty firmy R są dobre jeśli kupione wyłącznie w twoim sklepie, bo jak kupione u konkurencji to sodoma gomora i plagi egipskie

 

99% ludzi na tym forum w lot łapie co adam sugerował, jedynie ty biedaczek nigdy nic nie rozumiesz, jak to możliwe, cały świat jest inny od ciebie ??

 

A potrafisz udowodnić, że jestem handlarzem, a ty nie?

Przecież to ty gdzie możesz promujesz konsorcjum producentów styropianu, GWC, lamp UV do GWC i innych.

Już 100% ludzi na FM wie, że jesteś matołem, ale jak widać tobie to nie przeszkadza.

Myślę, że adam_mk nie potrzebuje adwokata, zwłaszcza takiego jak ty.

 

nilsan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pieprz nilsan że słaba wydajność jest nadganiana wielkością, bo tu o kasę się rozchodzi te kolektory zabiją najlepsze rurowe które zamontujesz w tej samej cenie, nie da się zrobić "po twojemu" ale da się inaczej i lepiej, do dobrego montażu kolektorów czy wm nie wystarczy być hydraulikiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo przepraszam kol. fuxszyk i pozostałych forumowiczów.To mój ostatni topik.Próżność mi nie pozwoliła.Mój kolektor kosztował mnie z ,,automatyką" włącznie ok.2000PLN.Nie jest widoczny na dachu.Ogrzewa moją chatkę od 10.04.12 do dzisiaj.Innej energii do ogrzewania z wyjątkiem jednego dnia nie używałem.A w temacie.GWC.Prosty ,skuteczny ,tani,sposób na zmniejszenie zużycia energii.Jeden z kroków do pasywnego domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pieprz nilsan że słaba wydajność jest nadganiana wielkością, bo tu o kasę się rozchodzi te kolektory zabiją najlepsze rurowe które zamontujesz w tej samej cenie, nie da się zrobić "po twojemu" ale da się inaczej i lepiej, do dobrego montażu kolektorów czy wm nie wystarczy być hydraulikiem

 

To znaczy jak?

Podaj parametry tego cudownego wynalazku, bijącego na łeb solary na rurach próżniowych.

 

nilsan

Edytowane przez nilsan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Witam, chcialabym się Was poradzić czy do GWC rurowego mogę dać rury kanalizacyjne pomarańczowe? Wody gruntowe mam na 140, teren gliniasty... Dostaliśmy oferte na GWC płytowy, jednak ze względów oszczędnościowych zrezygnujemy z tej opcji. Idąc opcją oszczędnościową chcemy sami wykonać GWC, jest to tym latwiejsze, że mamy koparke. Pytanie, czy z tych rur sie nada? :???:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialabym się Was poradzić czy do GWC rurowego mogę dać rury kanalizacyjne pomarańczowe? Wody gruntowe mam na 140, teren gliniasty... Dostaliśmy oferte na GWC płytowy, jednak ze względów oszczędnościowych zrezygnujemy z tej opcji. Idąc opcją oszczędnościową chcemy sami wykonać GWC, jest to tym latwiejsze, że mamy koparke. Pytanie, czy z tych rur sie nada? :???:

Nie dostały atestów do wentylacji. Można robić na własne ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek71 ma takie gwc od chyba 9 lat w użytkowaniu - właśnie z pomarańczowej zwykłej PCV. Działa, wszyscy żyją i są zdrowi. Rehau to dobrze zbudowany marketing i przepłacone atesty :) Ten sam efekt osiągamy zwykłą PCV i dla spokojnego sumienia można sobie dorzućić np. 5-11W lampę UV na wlocie do domu. Ja użytkuję swoje GWC dopiero od tygodnia i to tylko w sposób budowlany czyli wentylujemy dom na siłę po wylewkach, ale nie czuć jakichś nieporządanych zapachów czy plastiku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...