Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do malutkiego domu ( Zosia mgprojekt)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

chcielibyśmy ze wszystkim, czyli działka, dom, ogrodzenie i meble zmieścić się w kwocie 350tyś. Na budowę domu chcemy wziąć kredytu 200tyś. w tej kwocie, mamy zamiar postawić dom i go urządzić. Myślę,że się uda. u nas ciężko znaleźć tanio działkę , więc na ten cel musimy mieć ze 100tyś. No i te wszystkie formalności, projekt, adaptacja, przyłącza. W głowie mi się nie mieści, ile to kosztuje. w każdym bądź razie 350t to jest maksimum, zdolność mamy troszkę większą,ale ja nie zamierzam całe życie się denerwować, że braknie nam na kredyt, tym bardziej, że jeszcze mamy mieszkanie na kredyt, które 4 lata temu kupiliśmy.

to kiedy zaczynacie tą budowę, bo już się nie mogę doczekać, żeby zobaczyć jak będzie rosła:) ta zośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jeszcze dokładnie nie wiemy czy zaczniemy w tym roku. Z rozpoczęciem nam się nie spieszy. Taki mały domek to będzie szybko. Chcielibyśmy w przyszłe wakacje już w nim zamieszkać. Jeżeli się nie uda, to ze dwa miesiące później. My mamy pozwolenie na budowę innego domu, także nie wiem dokładnie jak u nas ta zmiana będzie wyglądała no i ile to będzie trwało. Ale najprawdopodobniej tyle samo jak byśmy zaczynali od nowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to szkoda, miałam nadzieję podpatrzeć co nie co. Działka, którą sobie upatrzyliśmy leży jakiś kilometr od lotniska wojskowego, niby nie używanego,ale to zawsze lotnisko (zrezygnowaliśmy). jak widać znalezienie odpowiedniej parceli jest bardzo trudne. Albo cena zaporowa, albo rzeczka, albo daleko do pkp,albo lotnisko;) mamy wymagania. No,ale my chcemy postawić dom i mieszkać w nim do starości, więc działka musi nam odpowiadać przynajmniej w 99%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]105350[/ATTACH]grzejnik najbardziej wydajny jak będzie pod oknem. potrzebujesz taką dużą komodę w sypialni? ja wstawiłam taką mniejszą

W swoich wizualizacjach też mam taką opcję. Ale mi bardziej chodzi o to by na przeciwko drzwi tę ścianę zabudować. Chcę mieć tam szafę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam my też planujemy budowe małego domku na ok 8m x7m i mamy trochę problem z ustaleniem ile nas to wyniesie proszę o podpowiedż dużo z robót wykonamy we własnym zakresie . Ile was kosztowało to papierkowe zawirowanie? od projektu do wkopania łopaty w ziemie. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gab98 Jeszcze nie wbiliśmy łopaty, także nie wiem ile dokładnie wyniosą sprawy papierkowe. Jednakże wszystko zależy od architekta ile weźmie za adaptację oraz za zmiany, czy musicie mieć zrobiony projekt wjazdu na działkę i pewnie jeszcze jakieś czynniki wpływają na tę kwotę. Ale o to bardziej bym radziła się podpytać osób budujących w rejonie, w którym Wy planujecie budowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wo&Mo- będę mocno trzymać kciuki, żeby papierkowe sprawy przebiegły szybko. I niech się wszystko poukłada po Waszej myśli.

Domek śliczny, zresztą wiesz, że lubię projekty prostych domków tej pracowni :D

Zmiany bardzo przemyślane, widać, że masz już doświadczenie :yes:

Na pewno będę do dziennika często zaglądać i kibicować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...