Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do D07 dziennika Ori_noko


Recommended Posts

Ewa, faktycznie super masz ten gres. I super-super wyszło Ci powiększone pomieszczenie gosp. A te brązowe płytki to z kuchni?

Apropos drzwi wejściowych - masz antywłamaniowe? My chcieliśmy dać ino wzmocniony ramiak, ale ostatnio dowiadywałam się przezornie o zniżki w ubezpieczeniu domu i wyobraź sobie, że za drzwi antywłam. jest 25% zniżki! Podczas gdy za system alarmowy 5% i okna, żaluzje także ino 5%.

Jak zdrówko w nowym roku?

Pozdrowienia

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 689
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję za dobre słowa :

drzwi wejściowe są typu CAL , sprzedane przez firmę Bilbo, ale jeśłi chcesz wziać podobne to uważaj prosże przy montażu. Powinny być mocowne na kotwach bocznych a nie tak jak nam zrobiono rozwiercenie ościeżnicy!! W karcie reklamacyjnej jest wprawdzie napisane kotwy lub śruby, ale nawierty stosuje sie w przypadku kiedy kotwy zbyt zniszczyłyby np wykończone wejście.

Gres jeszcze niczym nie robiłam - myłam wodą i na razie jest ok. Jest jakiś środek do imprwegnacji ale to czas przyszły.Listw dylatacyjnych nie mam , ale są dylatacje w wylewce pod spodem bo jest podłogówka. Grzalismy już i jest w porządku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AgnesK te brązowe (a w rzeczywistosci sa pomarańczowe) to wystrój wc na dole.Będzie mocno doswietlona + biała umywalka i muszla- mozebyć nieźle. Drzwi nie mamy antywłamaniowych bo jak mamy od strony tarasu przeszklone szklane wejście to byłoby to dziwne :wink: poza tym drzwi anty są pirońsko drogie, zwykłe łądne drzwi to wydatek rzędu 1,5 do 3 tys !!! Takie drzwi które uznają ubezpieczyciele to ok 6tys zł , a czasami więcej. Wprawdzie 25% to ładna stawka i być moze z czasem o tym pomyślimy...ale trzeba policzyć czy to się w efekcie końcowym opłaca.

A zdrówko nadal pod psem, chyba czas na mały urlop...ale będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ponoć będą nas drukować - pożyjemy zobaczymy. Zwrotu ani kosztów ani projektu nie chcą przeprowadzić. 8)

Natomiast jeśli chodzi o rozwiazania grzewcze. Po pierwsze i jedyne sytem grzewczy ma ogrzewć dom! Banalne ale bardzo ważne założenie. Za mało grzejników lub za słabych to wiecznie niedogrzany dom, a po etapie budowy zmiany tych elemntów należa do bardzo trudnych.

 

Podłogówka jest na parterze, ale jeden kaloryfer dodatkowo gdyby przyszła potrzeba dogrzania domu na "szybko". Mi wydawało się to ekstrawagancją, ale dałam się przekonać mężowi i dziś widzę że miał racje. Jak wychłodziliśmy dom to po włączeniu ogrzewania kaloryfer w duzym pokoju dał nam bardzo szybko ciepłe pomieszczenie.

 

Natomiast u góry sa jedynie grzejniku bo : a) ciepłe powietrze z dołu idzie falą na poddasze, b) pokoje są tam niewielkie i pętlę z podłogówki można by zrobić jedynie na srodku pokoju bo pod meblami itd to bez sensu, c) nie chcielismy mieć rur z wodą w suficie nad parterem w razie awarii straty są ogromne.

 

PS> Dziś idę strzelić fotki zmianom w domu :D może do końca tygodnia będą do wgladu na onecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, właśnie wzrok mój zatrzymał sie na Twoich drzwiach. Byłam dziś zatwierdzić wycenę na okna i tak sobie drzwi CALa rozważałam. Dusza ma była rozdarta (i jest nadal) między CALem 102 tudzież "Okrągłe(mi)"a antywłamaniowymi z blachy (nie tak ładnymi już niestety). A jaki model Wy macie i ile daliście?

Na zdjęcia czekam oczywiście i ja. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm Aga CAl to jest ale numeru nie pamiętam to była nowość , kolor Tek, cena 3200zł z montażem, aha 7% vat bo montaż + drzwi - weźcie z sobą pozwolenie na budowę - wszędzie gdzie pójdziecie po drzwi , to warunek na zaliczenie tego zakupu do strefy 7% VAT- u .

 

Aha wzięliśmy specjalne szybki co to miały zapewnić nam trochę prywatności - dopłata 180zł :x - i z ręką na sercu powiem : nie warto. Równie przejrzyste jak zwykłe , w dzień ciut jakby odbijały spojrzenia za to wieczorem idealnie widać każdy ruch w domu. A co tam widać dzieki temu całe wnętrze, zwłasza moje ulubinone drzwi kuchenne.

 

Kroyena, mimo przysiąg rodziców podejrzewam iż mam najwyraźniej domieszkę obcej krwi :lol: u nas drzwi sie prawie nie zamykają. Co oczywiście powoduje przeciagi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori jestem jak najbardziej za czystością has, zwłaszcza na skrzyżowaniu dróg hadlowych, w WKP z tradycjami asymilacyjnymi jest to jak najbardziej wskazane, w końcu co się stało na Wyspach Wielkanocnych - ludożarcie i degrengolada, a potem po sąsiedzku choroba jakiegoś Krzyżopolskiego-Kawskiego, tfu, znaczy miało być Kreutzfeld'a-Jacobs'a. :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Wiesz co Ewa, ja też sobie pomyślałam, że za 2 mies. to i nasz Pan Praktyczny piękniejszy będzie. Trudno, najwyżej napiszemy uzupełnienie :D

 

A teraz wrażenia z oglądanych zdjęć: witrażyk zarypisty!

Jesion - miodzio! To deska czy panel? Po ile (jeśli można :wink: )

kibelek - łoł........... (szczena poleciała w dół...) (co to za płytki??? czyje?? tzn - jakiej firmy.. o cenę zapytac mogę? :wink: )

kuchnia - kurka...szczęki domknąć nie mogę... Iść dalej? Czy nie? A jak mi tak już zostanie..?... :o Ryzykuję.. :wink:

Ufff....to był jużprawie koniec zdjęć :D

Więcej, więcej :D

Ewa, dom wygląda super w środku. Jak tak się patrzę, to już nie mogę się doczekać. Zazdroszczę Ci straszelnie tych Twoich uzdolnień plastycznych. Ja się boje, że gdzieś jakiegoś babola strzelę.. :roll:

Pozdrowienia serdeczne

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AgnesK :) popraw szczękę na forum można znaleźć naprawdę czadowe chatki :o :o :o

Już wszystko zeznaje, acz obawiam sie niewiela z tego pożytku będzie: jesion to deska barlinecka tzw krótka , wyprzedaż na jesieni w LM zamiast po 140 to po 69złm2. Trudno sie układa - spód to do łączenia mają kruchy - panele sa 300% mocniejsze w "piórach"- ale zmarnowaliśmy bardzo mało.

W wc-ecie są hiszpańskie kafelki - wyprzedaż końcówki serii- bo wzięłam ostanie 15m2. Pierwotnie były po 120zł :o a ja płaciłam...15złm2. I powstaje pytanie ile naprawdę kosztowały te płytki u producenta????Dekorek zielony wymyśliłam sama - tez końcówka pół metra koszt 50zł, a normalnie (1m2/198zł) z tym ze minimalną ilosć to trzeba zamówić 2m2 :-?

Kuchnia pomysł i kompozycja własna - meble Ikea, płytki cztery różne zestawy kolorystyczne - oczywiście końcówki :D . Choć potem znalazłam miejsce gdzie jeszcze są ale juz nie po 20zł/m2 ale po 45 zł i do tego dekorki 10zł sztuka :o darowałm nam takie ekscesy.

Witraż projekt własny- w naturze jest jaśniejszy.

 

Wiesz ponieważ nie mieliśmy kasy na takie płytki przed którymi mi nogi wrastały to ambicję schowałam do kieszeni , niech sobie poleży obok węża i zaczęłam wizytować najpierw markety budowalne (mają w stosunku do urody i jakosci najdroższą ofertę ), później sklepy z płytkami, na koniec ekskluzywne salony łazienkowe. I w ostanim miejscu dostałam najtaniej ....najładniejsze rzeczy. Tam są naprawdę piękne końcówki :D Pomierzyłam z płytkarzem pomieszczenia zapisałam ustaliłam jaką game kolorów chce mieć w domu i sio w teren. Wszystkie barwy będą ciepłe choć pokój AGD zrobiłam niebieski , ale on nie jest na szlaku komunikacyjnym więc może być inny 8) .

 

Dziś pan Płytek skończył łazienkę moze starczy mi pary to obfotografować. Chciałam ją zrobic całą na biało z np błękitnymi lub pomarańczowymi wstawkami z płytek 10x10 , ale piękne białe duze płytki nie wystąpiły w przeszukiwanych magazynach w cenie która byłaby do przełkniecia. Koniec końców jest kawa z mlekiem i wisnia tez wyszło ciekawie.

Pan Redaktor napisał że mamy znamiona luksusu , a wg mnie to uwidocznione są znamiona biegania po sklepach :wink:

Podaje ci mój sposób moze da sie zastosować do waszego domku, sporo czasu mi zeszło na szukaniu i pytaniu czy nie można taniej 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, serdecznie dziękuję za uświadomienie. Za zacznę gonitwę od 3.02 - kiedy kasa będzie :D

A napiszesz jeszcze ile mb spiro na rozprowadzenie Ci poszło? (bez odcinka do garażu).

I coś jeszcze chciałam... ale zapomniałam.. :-? Jeszcze Cię molestować w każdym razie będę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ewa, widzę, że mamy dokładnie ten sam termin wyprowadzki. :D

My chcemy wypuścić też 3 rury z kominka - 2 na pokoje na górze i 1 na łazienkę górną i komunikację. Trochę obawiałam się dać 1 rurę i to do tego tak krótką na samą łazienkę. Boimy się, że może z niej być za dużo ciepła. Jak sądzisz, jako już-użytkowniczka dgp, czy nasze obawy są uzasadnione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas osobna rura idzie do gabinetu (garaż) i owszem ciepło idzie tam nieźle , ale żeby była jakaś powalajaca róznica to raczej nie :) myśle że spokojnie można dać to do waszej łazienki, ale wiesz że łazienka ma własny kanał wentylacyjny? I ciepło z kominka będzie tamtędy zwiewać. W każdym razie taka jest teoria. Popytaj na forum. Hej :lol: idę pakować ksiażki ..pam paparampam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...