Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do D07 dziennika Ori_noko


Recommended Posts

Witaj ori-noko, z wielkim zainteresowaniem czytam Twój dziennik. Masz nie tylko talent plastyczny, ale i literacki. Podoba mi się Twoja koncepcja wykończenia wnętrz, ale na szczególną uwagę zasługuje w moim odczuciu kominek. Jak Ty to zrobiłaś, że z prostej (na wcześniejszych zdjęciach z kominkiem) ściany powstały te prześliczne pomarańczowe półokrągłości? :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 689
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję :oops: :oops:

Jednak "pomarańczowe okrąglości" to konieczność a nie plan 8) Na wcześniejszych zdjeciach widać w tym miejscu plątaninę rur do DGP teraz są ukryte ot i cala tajemnica...

Gdyby kominek mial formę prostokątną to czopuch też by byl prosty, to forma kominka narzucila nam takie rozwiazanie, swoją drogą faktycznie ciekawie wyszlo :wink:

A zobione zostalo to tak: nad kominkiem zamocowane są stelaże ujęte na pólkolistym stelażu ponacinanym tak by promień byl taki jak kominka.Stelaż ma dwie funkcje:

1) trzyma welnę mineralną

2) trzyma plytę k/g pomnacinana w pięciocentymetrowe odcinki tak by dalo się ją zginać .

Plyta k/g zostaa pokryta siatką, na to gips, napierw taki grubszy , następnie szpachlowy.Teraz wystarczy to wyszlifować, zagruntować, znowu wyszlifować, pomalować dwa razy kolorkierm i juz :lol: ufff...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stelaż ma dwie funkcje:

1) trzyma welnę mineralną

2) trzyma plytę k/g pomnacinana w pięciocentymetrowe odcinki tak by dalo się ją zginać .

O mój Ty smutku, a kto tę płytę w pięciocentymetrowe odcinki nacinał? Czy to pan kominkarz taki zdolny i cierpliwy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga - brat kompletnie mnie zaskoczl i bardzo wzruszyl .Wiem że nam kibicowal , ale to cenne zdobyć uznanie bliskich. To jest to!

 

anSi! A nad czym ty nieboga wpadlaś w zachwyt? toć to tylko plyta k/g :wink: ,a wiesz jakie bajery można zrobić z plyty obornickiej? Albo wyciąć w gipsowych ścinach? Kiedyś namówilam znajomych na wycięcie kwiatu - wyszlo super :) i nadal z nami rozmawiają znaczy się też im się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori - jak poszło Klonikowi na konkursie matematycznym? Mam nadzieję, że dobrze :D Moja córka też wczoraj brała w takim konkursie udział. Czyżby to był konkurs ogólnopolski?

 

Nie zazdroszę zakopania się :( Też mi się to przydarzyło - coś strasznego. Dobrze, że przynajmniej wtedy było ciepło i słonecznie.

pozdrawiam gorąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z konkursem poszlo dobrze jak na gościa z grypą :-? a wczoraj faktycznie cala mloda Polska pisala "Kangura" potem są na poziomie wojewódzkim i ścisly final. Na cuda nie liczę bo oni z marszu najlepiej wychodzą w startach plastycznych i biologicznych za to z przyczyn dla mnie nie zrozumialych namiętnie walczą o palmę uznania na polu matematycznym co ni jak nie ma się do rzeczywistości i umiejętności. Ale walczą i to jest naważniejsze.

 

Fajnie znaleźć się na lamach i to mojej od dwóch lat ulubionej gazety . Kiedyś mi sie zamarzylo zeby Murtor wydal w formie ksiązki wszystkie dzienniki budowy z forum. Z obrazkami , zdjeciami i ikonkami emocji ale kto by to czytal na zewnatrz?

 

PS Wlaśnie przed chwilą zbiorowym wysilkiem wydobywaliśmy Żuka panów od pogotowia wod-kan dla odmiany zakopali się obok naszej dzialki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...