Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do D07 dziennika Ori_noko


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 689
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ori_noko

Dół spowodowany uzyskaniem upragnionego kredytu minie gdy na koncie pojawi się pierwsza transza, którą automatycznie wyda się na materiały budowlane. Wtedy cała historia z długim okresem, hipoteką, wekslami jakoś blednie, odchodzi w niepamięc i człowiek już tylko cieszy się jak głupi, że mu chałupa tak pięknie rośnie.

 

Wiem z autopsji :wink:

 

Ja jestem teraz o krok przed następnym dołem- od sierpnia spłacamy już nie tylko odsetki ale i kapitał. :(

Ale nic to, dam radę :wink:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy kredyt w złotówkach więc raty na razie OK (jeśli taka ilość kasy pod tytułem odsetki kiedykolwiek może być Ok :wink: ). Ale pewnie dostaniemy po dupie kiedy dostąpimy zaszczytu obracania EURO na codzień. Z tego względu nie spieszy mi się do strefy EURO :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orinoko, nie martw się tym kredytem. Ja w poniedziałek spłaciłam kredyt za mieszkanie i uznaliśmy z mężem, ze to dziwne uczucie - BYĆ BEZ KREDYTÓW (no, nie liczę debeciuku na RORze :D). Od 1995 zawsze jakiś kredycik był - a to panieńskie jeszcze auto, a to kanapa, a to mieszkanie, drugi samochód, trzeci też (choć to niby leasing ale praktycznie jak kredyt). No i od 3 dni mam tylko debet. Pociesz się, że odłożyć na coś jest bardzo trudno, za to kredyt spłaca się i już, bo trzeba. Na to kasa jakoś się zawsze znajduje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori..cudnie piszesz. Uśmiałam się i pomartwiłam troszku i powspółczułam i znowu obśmiałam. Czy Ty aby nie rozminęłaś się z powołaniem??? MOże powinnaś jakieś kryminalno-romanso-rodzinne powieścidła pisać?..

A jak schody w końcu wyszły? Zgodnie z projektem robiłaś?

Ech, jak ja nie moge się już doczekać... kurka

Zdjęcia !!!!! Ino zdjęć mi tu jeszcze brak.

Serdeczne pozdrowienia

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AgnesK dzięki za dobre słowo, ja lubię pisać , a zdjęcia są na bierząco . Zerknij proszę. Jak pogoda dopisze to jurto uwiecznię schody. Ładnie wyszły. Zrobiliśmy odrobinę inaczej niż w projekcie. Rozstaw stopni troszkę szerszy jest. Z tym, że ścianę watrołap/schody usunę. Już jej na etapie projektu nie chciałam , ale pani Architekt jej nie wykreśliła, ja nie dopilnowałam więc majstry zbudowały. Po umieszczeniu za nia schodów upewniłam się ,że jest zbędnym elementem. Szkoda że nie wcześniej, schody bym pewnie szerzej zaczeła, aby uzyskać taki "oddech" optyczny . A i to okienko przy schodach doświetli wejście. Z całego wiatrołapu zostawiłam pól metra ściany po prawej od wejścia . dobry efekt jest. Czekam na Twoje dalsze przygody budowlane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z wiatrołapu ostało się te pół metra sćiany przy wejściu po prawej (to na kurtki ). Byliśmy w D07 z wiatrołapem. ponieważ drzwi kuchenne i wyjsciowe z wiarto... kolidowałyby to te drugie zrobili do środka . I przy wejściu jest ciasno juz dwójce dorosłych ludzi...A u nas ładuje sie na raz piec osób + pies.(in spe) Nie wyszlibysmy z wiatrołapu....do wnętrza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prognozy są takie: czerwiec-lipiec więźba+dach, lipiec- ścianki działowe i szczyty, sierpień /wrzesień podbetony, instalacje, posadzki tynki. wrzesień - zaczynamy wykończenówke. Jak dopiszą ekipy i pogoda to powiniśmy sie na grudzień wprowadzać.... Jeśli sie poślizgniemy to najpóźniej na przełomie luty/marzec zwijamy żagle z bloków do WŁASNEGO DOMU :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orinoko, ja nie wiem, kto ci powiedział, że CHF wzrósł pierwszy raz od 4 lat?? Na stronie http://www.ING.pl są notowania archiwalne walut i zrobiłam tam analizę za 3 lata i wyszło, że w tym okresie CHF wzrósł o 35%. Dla mnie to szok. Praktycznie to samo co EURO.

 

Symbol waluty CHF

Początek okresu 22-06-2001

Kurs kupna 2,1955

Koniec okresu 23-06-2004

Kurs kupna 2,9655

Zmiana (%) 35,0717

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...