Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kładzenie płytek z cegły


sepoy

Recommended Posts

Będę chciał zabudować na ściance telewizyjnej w salonie 6m2 płytek z pociętych cegieł. Ściany są już niestety tynkowane tynkiem gipsowym, a na dodatek pokryte gładziami z flizeliną. Można przykleić płytki bezpośrednio na gładzie, czy lepiej je wcześniej przeorać?

Robił już ktoś coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według niego jakie zadnie ma spełniać ta siatka? Siatka służy jako warstwa zbrojąca tynki. Tu nie ma potrzeby pchać się w koszty. Można wtopić i zbrojenie ze stali konstrukcyjnej, tylko jakoś trudno znaleźć dla takiego rozwiązania sensowne uzasadnienie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki z cegły mają grubość 2cm (cięta cegła). Też uważam, że gładzie "powinny" to utrzymać. Miejsce jest jednak newralgiczne, bo z jednej strony podłoże nie jest całkiem dobre, a z drugiej, pod spodem będzie mój ukochany sprzęt :D

 

Jeśli jest tak jak piszesz (gładzie, nie ma słowa o farbie) to podłoże jest "całkiem dobre", wymaga tylko gruntowania. Dzisiejsze kleje nie sprawiają problemu. Przecież klejenie na gipsie (tynk, płyta KG itp) to obecnie norma.

 

Reszta to doktorat - wygląda, że masz już tezę, którą chciałeś potwierdzić i coś nie wyszło :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak piszesz (gładzie, nie ma słowa o farbie) to podłoże jest "całkiem dobre", wymaga tylko gruntowania. Dzisiejsze kleje nie sprawiają problemu. Przecież klejenie na gipsie (tynk, płyta KG itp) to obecnie norma.

Reszta to doktorat - wygląda, że masz już tezę, którą chciałeś potwierdzić i coś nie wyszło :D.

Racja, w każdym razie dzięki za odzew ;)

Wczoraj wziąłem się za ściąganie gładzi, a przy okazji ściągam tynk. Gładzie dobrze, że ściągnąłem, tynku nie musiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...