Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom 160m2 czym ogrzać??


budujący domek

Recommended Posts

To czemu na forum ceny podawane są zupełnie inne ?

Z tego co ostatnio czytałem to ceny rozpoczynają się od 350zł za m2 jak robi kompleksowo to firma ...

Z tego co mi wiadomo za normalny fundament jest dużo tańszy ...

 

Temu, żebyś się miał czym podniecać. Jakby ktoś mimochodem rzucił 1000 PLN / m2, to mógłbyś się tego czepić jak rzep ogona i udowadniać wszelkie swoje tezy, no ale niestety cena forumowa jest niższa. Płyta to żelbet - 180 m2 * 0,2 m * 700 PLN = 25,2 KPLN. Izolacji nie liczę, bo są tu i tu. Jak ktoś krzyknie 40 KPLN za projekt i robociznę, a ktoś to łyknie, to da to akuratnie 350 PLN / m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 441
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kaszpir007, jesli Ty uwazasz, ze plyta fundamentowa, to koszt KILKUDZIESIECJU tys. wiecej od law, to nie mamy o czym pisac... Wejdz sobie w watek o plytach i sprawdz pare kalkulacji... Pamietaj, ze plyta to juz podloga, 20cm izolacji od gruntu, czasem tez podlogowka. 300 zl/m2 jest doosiagniecia bez problemu z firma... Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe myślenie "pompiarza" :p Nie stawiam komina ale jednak stawiam jako część . Kociołek taki stoi w piwnicy, zarządzam nim przez net, odzwiedzam raz na tydzień - to nie jest komfort ? No ja pierdziu dla mnie to komfort, a i zapomniałem w salonie nie mam "ziejącego" czernią straszydła w postaci "rezerwowgo" kominka :p

 

wystarczy kupić odpowiedni wkład który sam o siebie dba jest jaśniutki i czysta szyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystycznie to zapewne mam 3 albo 5 nóg ...

 

Mnie interesuje bo u mnie zima była sroga. Było zimno i było mnóstwo dni poniżej -10 a nawet -25 stopni.

Dodatkowo w kujawko-pomorskim były największe wahania temperatur ...

Mnie statystyka nie interesuje. Pompa bedzie działała na wysokich COP poza zimą i wtedy statystykę uratuje ...

 

O jakich pompach mówimy ? Te natańsze powietrze-woda fakt kosztują już kilkanaście tysięcy , ale te lepsze np. Zubadan już kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pompy gruntowe z montażem i kosztami wykonania to już minimum 2x tyle co pompy powietrze-woda..

 

Chodzi też o koszty a nie tylko o późniejsze utrzymanie i koszty

 

nie do końca to jest prawda ja będę miał PCi gruntową

z odwiertami za 33 tys netto więc nie jest to 2x tyle co

pompa P-W

instalator jest z Twoich okolic (Toruń)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też starałem się aby mój dom miał trochę lepsze ocieplenie. Dopłaciłem wykonawcy aby dał lepsze ocieplenie. Uważam że mój dom wcale nie jest aż tak fatalnie ocieplony (10cm podłoga , 15 ściany , strop 30cm).

 

 

Ale jest fatalnie zbudowany, nie ma ciągłości ocieplenia.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?167702-Madzia-Zbyszka-i-Karoliny-%29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym wnosisz, że tak jest?

 

Bo zapewne budował go "developer".

Choć u mnie słowo "developer" jest źle powiedziane , bo dom budowała (jak i innych kilkanaście domów) mała firma budowlana.

Firma którego właściciela każdy zna i itd ...

Po prostu ojciec jest budowlańcem i swoich synów wciągnął do zawodu. Ziemii mieli sporo (ojcowizna) i postanowili po prostu budować domy i sprzedawać niż sprzedać samą ziemię ...

 

Ja śledziłem budowę swojego domu od początku. Nie kupiłem gotowego. Po prostu firma budowlana mi go wybudowała.

To ja decydowałem o wielu rzeczach. Dzięki temu mam lepsze ocieplenie niż inne domy. Także mam inny piec niż inni , mam w calym domu podłogówkę (inni grzejnikI) i itd ...

Widziałem jak buduję i zbytnio do nich zastrzeżeń nie mam.

Widziałem jak zasuwali i piankowali mi łączenia przy ociepleniu. Ocieplenie wyciągnęli aż po krokwie , choć mogli dać tylko do wysokości "wymurowanej" bo przecież i tak jest tam podbitka więc po co się męczyć i wycinać i piankować ...

Tak samo dachówka. CO druga jest spięta a przecież nie muszą bo i po co ...

Tak samo materiały wcale nie najtańsze , sam się dziwiłem bo na wielu elementach mogli by zaoszczędzić (np. tańszy piec , tańsze pompy i wiele innych rzeczy).

Patrzyłem z jakich elementów budują i nie były to najtańsze materiały. Oczywiście były tanie , ale zawsze można było kupić tańsze ...

 

Ja nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty przerzucasz tira 25t w sezonie a Liwko pije piwko w tym czasie ;)

Proponuję dla Tobie pdobnych inwestorów rozpalać ognisko na środku salonu,będzie najtaniej ;)

 

Baton, ożesz ty ch...Sam sobie przerzucaj tira 25t i pal ognisko w domu. Pewnie tak będzież robił w swoim bio-kominku i do tego ten tir ci potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 20 tyś to z myślą o liwko

ja to całkowicie około 17 tyś

 

liwko tak przy okazji n21 grzeje -pięknie się czyści , z ilościa drewna nie ma problemu

 

tak przy okazji jaka wydajność będzie miala drabinka 1400watt przy zasilaniu 90 jeśli będzie zasilana 28 stopniami

ze 100 watt?

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...