Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Paprotkowych zmagań ciąg dalszy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aniu pięknie!!!!!

I rabatki kwiatowo- krzewowe i pompa i warzywniak i podkłady i trawka!!!!

Aniu widać ile w to wszystko serca wkładacie :) i bardzo dobrze, że sadzisz to co ci się podoba, bo nie urażając nikogo to widziałam jak wielki spec zagospodarował teren przed domem u anety.... szkoda słów... a u ciebie domowo po twojemu :) :) :) o tak się właśnie uśmiecham do twoich zdjęć :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękny ogródecek:)))))))))

bardzo:))))))

u nas na działce też wsio sie wala pod nogami.

Malujemy pergole, a chłopaki rozwalają zabawki gdzie popadnie. Maciek znalazł sobie nowe zajęcie-zbiera kamienie i rzuca gdzie popadnie.

 

ścieżka z podkładów kolejowych bomba, już widzę ją zarośniętą:)

A pompa i granicik wkoło nosz miód totalny:)

zbieram szczękę z podłogi

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy robić drewniany taras! http://emoty.blox.pl/resource/icon_tancze.gif http://www.cavia.vel.pl/forum/images/smiles/tanczy.gif

 

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTOII1DJf6DEVQ_rmK5aQ_kH5RMWeUM-vKDPyOYKX5VpJepRFyjm1f6cYS8http://isanam.com/scraps/smiley-face-gif/smiley-2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu super ogródek!:eek: Gdybym ja sama zakładała swój to byłby biało - fioletowy :lol2:abisynkę faktycznie mamy taką samą - czy Wasza w tym miejscu gdzie wypływa woda ma żabcię?moja ma....

No to Mężuś się spisał bo i ścieżka z podkładów i pompa wyglądają rewelacyjnie! :yes::cool:A z drewnianego tarasu będziesz zadowolona, Stas też:hug::yes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie wiedziałam, że taki odzew w sprawie tarasu będzie :)

 

Anetko, mamy żabkę :)

 

Pysiaczku, krowa w bananowej spódniczce faktycznie jest dobra :)

 

A ja się z tarasu bardzo cieszę, bo zależało mi, żeby móc wyjść po bosoku na taras. Ten jest nie do przyjęcia. Za to dobrą podbudowę mamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu-yokasto, sami będziemy robić. Myślę, że to żaden problem, tym bardziej, że mamy taras z kostki betonowej, który posłuży nam jako podbudowa i fundament. Położymy parę legarów - co 50cm i do tego przytwierdzimy deski. Drewno modrzewiowe (tania wersja) będziemy bielić Sadolinem - tym którym mamy pomalowaną podbitkę w domu. Nie jest to może najbardziej funkcjonalne rozwiązanie, ale nic innego nie będzie nam pasować (nic innego=typowe "pomarańczowe", drewniane tarasy, które nota bene bardzo mi się podobają).

Meble tarasowe mamy szarzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula, u nas taras jest. W sensie takim, że mamy pod wyjściem balkonowym ułożoną kostkę betonową. Tę samą co na podjeździe. Mąż się uparł, a że i tak kostki zostało, no to nam zrobili. Ale dla mnie to jest nie do przyjęcia, bo nie można wyjść w papciach albo boso. A taras ma być dla mnie jak pokój, tylko zewnętrzny. Mąż stwierdził, że faktycznie jest to niefunkcjonalne i że zrobi jednak deski.

Modrzew kupujemy II gatunku. Cena jest zbliżona do deski sosnowej.

Taras ma być otwarty, bez żadnych balustrad itp. Słupy podpierające dach też mamy białe.

Taras podobnej wielkości jak napisałaś - dokładnie 8,6x3m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu, dziękuję!

Na pewno będzie pracowity - przynajmniej w sobotę.

 

Z pamiętnika pokładowego Paprotki... mamy zrobioną całą konstrukcję nośną tarasu. Teraz "tylko" malowanie "bejzem" i przykręcanie desek. Potem malowanie lakierobejcą. Próbowałam znaleźć szarą, ale :no: Nima! Ponieważ deski są drugiego gatunku, będzie z nimi troszkę pracy.

Samo zrobienie konstrukcji wydawało się w miarę proste, ale kosztowało wiele pracy. Kostka betonowa firmy BRUK jest bardzo dobrej jakości. 4 wiertła zniszczone!

 

Ze spraw ogrodowych... podlewając dziś kwiatki odkryłam, że są pomrożone! Niepostrzeżenie przyszedł w nocy mróz :( Nawet nie zauważyłam, bo wstajemy na tyle późno, że po mrozie nie było już śladu. Niestety trochę podmarzły begonie, winobluszcze i hortensja. Ale powinny odbić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O te wzorzyste - dwie mamy zachomikowane, ale jeszcze jedna nam będzie potrzebna. A prysznic, ot za głupotę się płaci, kupiliśmy tańszą deszczownicę, która niestety okazała się wadliwa, a do tego zamiast od razu schować wszystko pod tynkiem to sobie zafundowaliśmy rury na wierzchu i chyba trzeba będzie to zmienić, a płytki zmieniły rozmiar i sprawa się komplikuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...