Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Paprotkowych zmagań ciąg dalszy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bardzo dziękuję za wszystkie miłe słowa pod kątem mojego Stasia. Ale z niego jest naprawdę łobuz. I mówić nie chce!

 

A wczoraj zakupiłam takie oto śliczności:

http://www.asprod.eu/catalog/images/KONEW 1.JPG

 

http://www.asprod.eu/catalog/images/KK_OK_8.jpg

 

http://www.asprod.eu/catalog/images/wd_1.5_ud.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Nie wiem czy jeszcze ktoś tu w ogóle zagląda, ale pokażę takie pierdoły...

 

Pod koniec czerwca zlikwidowałam w końcu stare zasuszone bratki i zrobiłam przed dom kompozycję z tego, co mi się ostało :) Begonie stały w doniczoszkach chyba ze 2 miesiące. Miały pójść na grządki, ale wylądowały w skrzynce. Dokupiłam po jednej pelargonii "stojącej" i bakopę, którą bardzo lubię. I wyszło takie cuś.

 

 

 

A po chyba przeszło pół roku od zakupu, mąż w końcu zmontował nam numerek :D

 

 

 

 

 

Kiedy go zobaczyłam nad drzwiami, aż ścisnęło mnie za serce, bo na myśl zaraz przyszły mi domy w Grecji, na Rodosie i czasem w Chorwacji.

Miałam taki numerek oryginalny, kupiony na Rodosie, ale gmina przyznała nam inny i z tamtego zrobiła się pamiątka :)

 

Nasz dom z zewnątrz to taka mieszanka. Na pozór nieco skandynawski, ale płytki przywodzą na myśl południowe elewacje z piaskowca. Mąż stwierdził, że to tak jak nasze charaktery. On bardziej z północy, ja temperamentna południowa :)

Edytowane przez ane3ka1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, begonie lubią cień a pelargonie słońce :).

 

Ładny ten numerek, faktycznie południowy ech!

 

Aniu... a jakie to ma znaczenie? Przecież te kwiatuszki są zaledwie na kilka tygodni. Ładnie rosną. W dzień mają cień, po południu pojawia się słonko. Podlewam, żyją... Przyjdzie jesień i skończy się ich czas.

Wiem, że wytrawny ogrodnik zwraca uwagę na takie rzeczy, ale mnie cieszą kwiatki, że są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nic nie mówię.

 

Ok. To idę przesadzić, coby już nikogo w oczy nie kuło...

Aniu śliczne kompozycje i numerek pełen uroku i waszego charakteru :)

 

Cebrzyki nadal są w jysk- chyba nawet teraz na promocji/wyprzedaży

 

Martuś, faktycznie są. Trochę inaczej wyglądają jak moje. Ale nie są na wyprzedaży. Ceny masakra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, :( nie musisz brać tak do siebie kiedy coś piszę. Wygląda ładnie, bardzo lubię takie kompozycje ale wszystko lepiej kwitnie jak jest w warunkach jakie lubi. Powiem więcej, sama wsadziłam begonie z pelargoniami (o czym niżej)! Mnie to nie kłuje w oczy, bo to nie moje kwiatki ;). Chciałam pomóc ale niepotrzebnie. Buziaki.

 

Majeczko, zwróciłam na to uwagę bo u mnie begonie w słońcu w szybkim tempie zachorowały i podlewanie im nie pomagało :(. Przesadziłam do całkowitego cienia i od tego czasu trzykrotnie urosły i są od 1,5 miesiąca obsypane kwiatkami :). A pelargonie mnie nie lubią :) i kwitną tylko kiedy ich nie dotykam i nie podlewam.

 

Aniu, jeszcze mi przyszło do głowy - jeśli masz jakąś rabatę w cieniu gdzie nie masz włókniny i nie chcesz chwastów to chciałabym polecić jasnotę plamistą. Porobiłam wczoraj kolejne sadzonki bo błyskawicznie się rozrasta i ukorzenia zadarniając. Pisałaś kiedyś, że podoba Ci się ogródek jednej z dziewczyn (nie pamiętam nazwy ani imienia :( ale ma takie ładne rabatki jesienią przebarwiające się na czerwono :)) i ona miała też na narożniku domu.

Edytowane przez yokasta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...