Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Paprotkowych zmagań ciąg dalszy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nadulko, przede wszystkim cierpię na brak czasu. Niestety nie wszystko daję radę zrobić jak nie ma pomocy. Chcę zrobić jak najwięcej i czasem się przepracowuję, co ostatnio niezbyt dobrze się skończyło. A tym czasem muszę jeszcze zwolnić dla własnego i dziecka dobra. Dzidzia na razie niezbyt daje o sobie znać. Prawdę powiedziawszy to nic nie czuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadulko, przede wszystkim cierpię na brak czasu. Niestety nie wszystko daję radę zrobić jak nie ma pomocy. Chcę zrobić jak najwięcej i czasem się przepracowuję, co ostatnio niezbyt dobrze się skończyło. A tym czasem muszę jeszcze zwolnić dla własnego i dziecka dobra. Dzidzia na razie niezbyt daje o sobie znać. Prawdę powiedziawszy to nic nie czuję.

 

Ale to jest narmalne,że nie masz już tyle czasu co przed Stasiem,mnóstwo rzeczy do zrobienia,dni teraz krótkie.

Ale mnie jakoś druga ciąża właśnie z tych powodów bardzo szybko zleciała,ale mój synek miał 4 latka jak urodziłam,chodził już do przedszkola,był samodzielny,więc zdaje sobie sprawę,że u Ciebie jest i na początku jak pojawi się malutka będzie trudniej.

Powiem ci,że mam koleżankę co ma trojaczki,jak przychodziłam do niej z moją córcią ( sa w tym samym wieku) to nie mogłam sie nadziwić jak ona daje sobie radę,ja przy dwójce czasem padałam ze zmęczenia.

Ale dzieci to wielki skarb,więc jesteśmy w stanie dużo dla nich znieść;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czym, jak, gdzie? :)

Żebyś się kiedyś nie zdziwiła :).

Chyba mężem. Trochę w prawo, potem długo prosto, potem znów w prawo i jeszcze w prawo i długo prosto i uwaga na fotoradar, potem zaś w prawo i jeszcze raz w prawo i nareszcie w lewo, do końca aż asfalt się skończy. I już!

A u mnie dom otwarty, więc się nie zdziwię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulka, dzięki. Nawet zbytnio nie zwróciłam uwagi na te zasłony.

W sumie to zasłony nie są mi zbytnio potrzebne. Póki co młodsze wyląduje u nas w sypialni, potem pewnie ze Stasiem w jego pokoju a dopiero za kilka lat, pewnie jak Staś pójdzie do zerówki, dopiero do swojego pokoju. U Stasia zasłony są i w docelowym pokoju, który obecnie zmieni się na gościnny też. Pokój gościnny musi mieć potem możliwość przerobienia na pokoik dziewczęcy niedużym kosztem. Żeby goście (głównie moja mama przyjeżdżająca do pomocy, gdy mąż jest na delegacjach) mięli gdzie spać, kupiliśmy sofę Hagalund białą. Na tapecie była leżanka Hemnes, ale niestety za droga dla nas. Zasłony w tym pokoiku mamy takie:

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/henny-rand-zasony-szt__0107076_PE247002_S4.JPG

 

Sofa Hagalund ma się tak

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/hagalund-sofa-dwuosobowa-rozkadana__75624_PE194090_S4.jpg

Mam tam jeszcze komodę Hemnes, w której trzymam swoje ubrania, ale chcę ją zamienić na szafę, bo bardzo źle mi się korzysta z szuflad. Oglądałam witrynę Hemnes. Chciałam przerobić ją na szafę na ubrania, ale przeraziła mnie jakość. Nie wiem co się stało z tymi meblami. Chyba wszechobecny kryzys dopadł nawet Ikeę. Szafa wyglądała jak moje deski po budowie niedawno wywiezione na opał. Cała pokrzywiona, wypaczona i jeszcze byle jak omazana na biało. Stwierdziłam, że poskładam sobie PAX-a. I nawet to taniej wyjdzie.

O, takiego

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/pax-szafa--drzwi__50107_PE146070_S4.jpg

Edytowane przez ane3ka1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się obawiam, że będzie za mały żeby z dzieciaczkiem usiąść jak podrośnie. Jeśli już to jakaś sofka dwuosobowa. Może ektorp. Albo dwa razy tańsza SOLSTA którą można rozłożyć choć urodą nie grzeszy ;). Ale to nie teraz to co będę gdybać :).

 

Aniu, o maszynie to też marzę jakiejkolwiek nowej bo szyję na baaardzo starym łuczniku z jednym ściegiem :D tylko nitkę mogę sobie wybrać ;).

 

Zapomniałam napisać, że PAX fajny. Mi się bardzo dobrze korzysta z tej szafy (jedno skrzydło) w łazience :yes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anuś, moja mama ma na zbyciu starą Singerkę (kupiła nową). Co mówię, że chciałabym maszynę, to Ona na to: "tylko nie kupuj, bo ja mam, to Ci dam". Jak mówię: "no to przywieźcie mi tę maszynę", to znowu jest: "nie, bo to takie wielkie i ciężkie, będzie ci zawadzać". I tym sposobem nie mam ani nowej, ani starej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) może ciężko się rozstać z maszyną? Faktycznie z przewożeniem jest problem, zawsze "przy okazji" a że jedną maszynę mamy na 3 szyjące baby to w kółko trzeba zawozić do tej co teraz ma coś do przeszycia. I trzeba planować na zapas aż się więcej rzeczy uzbiera do których maszyna potrzebna :lol2:.

 

Ściskam i zmykam bo na zakupy jedziemy :hug:. Popukaj w brzuszek od cioci :). Może odpuka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) może ciężko się rozstać z maszyną?

Chyba nie, bo szyje tylko na nowej :)

 

Myślę cały czas nad kolorystyką ścian pokoju gościnnego/dziewczęcego. Wymyśliłam na razie tyle, żeby na jednej ścianie zrobić na wys. 1,50m białą boazerię, a powyżej tapetę. Resztę ścian pomalować na kolor współgrający z tapetą. Podobają mi się różnego rodzaju kobiece tapety w róże, ale te znowu nie będą absolutnie pasować do zasłon, które akurat są przy tej ścianie.

Mam jeszcze pozostałość tapety z przedpokoju Grandeco Limani. Wygrzebałam stare zdjęcie przedpokoju, na którym kompletnie nie widać kolorystyki

http://lh6.ggpht.com/_OPK8PoAILUE/S8xG2kJTkcI/AAAAAAAADEo/1tzaqALuc_M/IMAG0119.jpg

 

Tapeta wygląda mniej więcej tak

http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/2379/grandeco-limani-71110.jpg

 

Tło o strukturze lnu w beżowo-szarym kolorze, oprócz tego biel, złoty i fiolet. Jaki wtedy kolor ścian? Pewnie i tak do czasu zanim do pokoju przeniesie się mała panienka, trzeba będzie malować. Może szarość, może jakiś delikatny fiolet???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...