Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Paprotkowych zmagań ciąg dalszy


Recommended Posts

Jak dla mnie kolor pozostałych ścian -> kolor kwiatów albo tła. Tapeta jest dziwczęca i delikatna, nie wiem jak by wyglądała z boazerią. Chyba, że ten pasek dekoracyjny wykańczający boazerię na wys. 1,50 pociągnąć dookoła całego pokoju :rolleyes:?.

Strasznie nie lubiłam greigowego koloru ścian u małego ale wczoraj jeden regał (brązowy) przenieśliśmy do garderoby i został jeden kremowy - od razu jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aniu mnie się pomysł z boazeria podoba, o tapecie się nie wypowiem bo nie lubię tapet:PZajrzyj do Betib , Ona zrobiła metamorfoze w pokojach swoich Dziewczynek, efekt super.

Pochwalisz się co za maszynę Masz? Ja się przymierzam do zakupu czegoś szyjącego - ma szyć i być niedrogie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko, nie mam maszyny. Chciałabym. Mama ma starą maszynę Singer, ale cały czas się wymiguje żeby mi ją dać, bo jest duża i mało poręczna.

Lecę do Beaty. Wieki mnie tam nie było.

 

Ja tapety bardzo lubię, ale specyficzne. Zwykle te angielskie, powyżej 35 funtów za rolkę :/

 

Przyglądałam się tej tapecie i o fioletowych ścianach nie ma co myśleć. Tapeta jest w ciepłych barwach, a fiolety zwykle są zimne. Nijak to będzie wyglądać. A na ścianę coś chcę wrzucić, bo ona jest w niezbyt dobrej kondycji. Gładzi robić nie będziemy, bo do końca życia się nie odsprzątam.

Edytowane przez ane3ka1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc byłam, widziałam... Beata tworzy piękne rzeczy, ale nie jest to to, na widok czego zamieram. Nie wiem jak to określić - to nie to co do końca mi się podoba. Ja lubiłam właśnie styl betib przed metamorfozami, ten troszkę bardziej prosty, ikeowy. Dla mnie teraz jest zbyt pałacowo. Na pewno takie meble są lepsze niż tandetna i wszechobecna Ikea, ale ja jednak lubię tę skandynawską prostotę. Choćby i nawet co druga osoba miała to samo w domu :)

 

Co do tapety i boazerii... bardzo mi się to, co stworzyła u siebie Folavril (inaczej forumowa Miszaki). W kuchni połączyła boazerię z tapetą. Tapeta jest jednak bardziej delikatna.

 

http://3.bp.blogspot.com/-NelOWmogxm0/T7DZFEZF7wI/AAAAAAAADj4/V5OQHeNy9-k/s400/1.JPG

 

Tu inny przykład

http://3.bp.blogspot.com/_TEcR-oNI7hY/TTihdtbz5zI/AAAAAAAAH5s/aDN0HTadsUI/s1600/underbaraclara-kitchen.jpg

 

Czy może pociągnąć taką boazerię na całym pokoju, na wysokość ścianki kolankowej (ok. 122cm)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania!!!!!!!!!!!

masz już zdjęcia kostki???

 

Ja znalazłam dziś takie - cudo cudo cudo ten Twój dom!!!!!!

Wszystko przepięknie zaaranżowane, dograne, wspaniale zgrane kolorystycznie!!!!

 

http://urzadzone.pl/colormix-swobodna-wariacja-kolorow-inspirowana-barwami-natury-zdjecia,artykul.html?material_id=508a79d316f1da7e64000000&4c46b2815a0aba9411020000-zdjecie=5#zdjecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu-Sharlotko! Jak to miło, że forumowicze wiedzą wcześniej o zdjęciach niż ja :D Ja myślę, że ze zdjęciami skończy się tak, że zobaczę je katalogu, o ile w ogóle taki dostanę. Pan obiecał, że się skontaktuje i wyśle, ale szczerze w to wątpię. Zrobił swoje - to na czym jemu zależało i tyle. Powiem tylko tyle, że to zdjęcie, które pokazałaś (i poprzednie) są jeszcze przed obróbką, ponieważ z tego co mi wiadomo, do katalogu ogródek miał być dorabiany w Photoshopie (chociaż taki będę mieć, bo innego nie :) )

 

Martuś, ja od kilku dni poszukuję tapety, która jednocześnie pasowałaby do pokoju gościnnego, dziecięcego-dziewczęcego i do już wiszącej tam zasłony. Nic nie umiem znaleźć, a jak coś jest, to ma cenę z kosmosu.

Edytowane przez ane3ka1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, może myśl o docelowym przeznaczeniu pokoju a nie tak żeby pasowało i do gościnnego i do dziewczęcego? Myślę, żedelikatny motyw graficzny (np. karo na beżowym kolorze/pudrowym różu) albo roślinny będzie ok do jednego i do drugiego. Pomogłabym szukać ale nie wiem czego :).

 

Buziaki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulka, znalazłam piękną tapetę w romby - fiolet, brąz, zgniły róż, idealna! 110 dolarów za rolkę :eek: Myślałam o kracie np. zielono-różowej, która nie pasuje mi do zasłony i kosztuje ok. 200zł za rolkę. Najlepsza byłaby jakaś kratka/karo różowo-brązowe (jak np na inspiracji nr. 2 [pod Miszakami]). Wystarczy dokleić naklejki np. różowe kwiaty i pokój dziewczynki gotowy!

 

Aha, jakby kto chciał taką szafkę 952869_001.JPG

tylko przemalowaną na biało i z metalowymi uchwytami to chętnie opchnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wcześniej pojawił się temat maszyn do szycia :)

ja za podpowiedzią Kasi_sw kupiłam maszyne silver crest w Lidlu za około 300 zł, pojawiają sie co jakiś czas ...

Szyje na niej drugi rok i to jest TOOOOO :) Polecam z czystym sumieniem.

Kupiłam wcześniej nowego Łucznika w tej samej cenie i niestety Łucznik był dobry ale 20 lat temu - teraz to badziewie :(

Połączenie tapety i boazerii koffam :) i też takie planuje w kuchni ... za 100 lat :) jak się dorobię :)

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agawi, bardzo dziękuję za stronkę. Pamiętam Artfunk sprzed chyba 3 lat, kiedy urządzaliśmy dom. Poszukiwałam wtedy tapet angielskich i oni sprowadzali. Tylko za jakieś masakryczne kwoty, tak, że znacznie taniej było mi sprowadzić bezpośrednio z Anglii ze sklepu internetowego. Teraz widzę, że część tapet ma dość przystępne ceny. Znalazłam nawet coś dla "siebie". Cena może nie jest super niska, ale będę potrzebować 1 rolkę, więc nawet bym chyba przeżyła. Takie mi się spodobało...

 

http://www.tapety-artfunk.pl/uploads/18227/11-39-P9277995.JPG

 

i takie, ale ten róż chyba zbyt oczojebny. No i zamiast brązu, to bardziej tu zgniłą zieleń widzę.

http://www.tapety-artfunk.pl/uploads/18232/16-73-P9278473.JPG

 

Tę jasną widzę na ścianie z boazerią poniżej. Potem na linii boazerii można by przykleić kilka naklejek z kwiatuszkami i gdzieś w kątach w pokoju i już byłoby dziewczyńsko.

 

Ojaka - wyślę Ci priva w tej sprawie.

 

Mugatko, dzięki. Moja mama ma i starą i nową (nie za drogą) Singerkę i też sobie chwali. Mówiłam kiedyś mężowi, że chciałabym maszynę, więc może zapamięta i na jakąś okazję zrobi mi prezent ;)

 

A jeszcze odnośnie tapet... Ta tapeta podoba mi się najbardziej

http://www.amandus.pl/userdata/gfx/867ad513ddfacbe4a890572b6cf7f6f4.jpg

 

http://www.agamartin.com/environment/cache/images/550_550_productGfx_a7cb826a66008f1af410c6909e441e55.jpg

 

ale cena ani troszkę :/

11-39-P9277995.JPG

Edytowane przez ane3ka1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agawi, bardzo dziękuję za stronkę. Pamiętam Artfunk sprzed chyba 3 lat, kiedy urządzaliśmy dom. Poszukiwałam wtedy tapet angielskich i oni sprowadzali. Tylko za jakieś masakryczne kwoty, tak, że znacznie taniej było mi sprowadzić bezpośrednio z Anglii ze sklepu internetowego. Teraz widzę, że część tapet ma dość przystępne ceny.

 

Nie ma za co Aniu:wiggle: Faktycznie obniżyli ceny, też pamiętam znacznie wyższe. Kratek mają sporo- te które wkleiłaś bardzo ładne (dla mnie ta pierwsza jest chyba lepsza) Jedna rolka faktycznie nie powinna mocno obciążyć budżetu. Też szukam czegoś fajnego do gabinetu...

Z zielenią podoba mi się jeszcze wzór nr 88a, ale kosztuje już ponad 200 zł:bash:

 

O maszynach do szycie się nie wypowiadam, bo i szyć nie umiem...:cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super tapety na tej stronce ale ceny :(

Mi osobiście podoba się kolekcja rasch bambino i ceny bardzo korzystne tylko wielka szkoda, że są to tapety papierowe, co w przypadku zastosowania w pokoju dziecka to totalna porażka :(

 

Aniu kratki bardzo ładne. Jeżeli chodzi o farę to do szarości i fioletów idealnie pasuje dulux- dotyk mgły , bo jest to właśnie taka szarość wpadająca w fiolet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuś, ja właśnie bardzo chcę uniknąć typowo dziecięcych tapet w tym pokoju, ponieważ przez kilka lat będzie on pełnił funkcję pokoju gościnnego i troszkę mojego, ponieważ tam mam swoje ubrania (nie zrobiliśmy odpowiedniej garderoby w sypialni i to są konsekwencje). Chciałam taką tapetę, żeby potem sprytna przeróbka umożliwiła ulokowanie w pokoju małej dziewczynki. Myślę, że kolorowe naklejki wystarczą.

Prawdopodobnie zdecyduję się na tę w jasnoróżową kratkę, jednak chciałabym się upewnić czy jest ona w połączeniu z beżem, czy bardziej wpada to w zieleń.

Pewnie zanim dziewczynka znajdzie się docelowo w swoim pokoju, pokój będzie wymagał odmalowania. Jednak tapety wolałabym nie zmieniać, bo kto zdzierał tapetę, ten wie co to znaczy.

A z farbą jest tak, że właśnie ta szarość/fiolet nie będzie pasował, bo tapeta o której pisałam jest w ciepłych barwach - tło jest beżowe.

Ceny tapet są faktycznie wysokie, niektórych nawet przerażające. Ta "moja" kosztuje 115zł za rolkę, co uważam, że za taką kratkę jest dużo, ale to jedna rolka, więc przeżyję. Dla porównania, jedną z tapet (do sypialni) ściągałam z Anglii i kosztowała niecałe 8 funtów za rolkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super tapety na tej stronce ale ceny :(

Mi osobiście podoba się kolekcja rasch bambino i ceny bardzo korzystne tylko wielka szkoda, że są to tapety papierowe, co w przypadku zastosowania w pokoju dziecka to totalna porażka....

 

Za to te tapety to idealny pomysł na papier do pakowania prezentów :) są śliczne i taką jedną rolką można opędzić całe święta :)

Ja już nabyłam czerwoną w białe groszki - właśnie w celach pakowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...