Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Paprotkowych zmagań ciąg dalszy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

O la, la - stylowo!

p.s. a śnieg coś nie topnieje ......:):)

 

Paciorki, cały czas myślę o tym śniegu. Była chwila, że nie było i myślałam czy nie pisać i się umawiać, ale zaś spadł. Ale myślę, że do rozwiązania się trochę stopi...

 

Aniu wieszaczek ŚLICZNY! :rolleyes: I w ogóle tak inaczej...nietypowo.... ładnie poprostu :cool:

 

Ps. Nie boisz się, że z Marysi może zrobić się jeszcze...... Michałek??

Koleżanka tak w pracy miała :D DOwiedziała się 3 tyg. przed porodem o zmianie ;)

 

Ida, dziękuję.

Stawiamy zdecydowanie na Magdalenę (wiem, że teraz moda na Marysie :)). Myślę, że lekarz się nie pomylił. Na przedostatniej wizycie nawet ja wyraźnie widziałam płeć. Jeśli się pomylił, z pokojem nie ma problemu. Ten pokój jest gościnny przez najbliższe 4 lata. Do chłopca też pasuje. No może poza wieszakiem. Gorzej z pościelą, bo będzie bardziej dziewczęca.

 

Aniu, po prostu jak z żurnala! Pięknie się wszystko komponuje - tapeta, boazeria i czerwone nabytki dla Małej Mi - śliczne.

 

Dziękuję Barb, ale do żurnala to temu daleko. Pokoik w sumie jest robiony po kosztach. Najdrożej to chyba farba na ściany kosztowała :)

 

Iduś, wszystko się może zdarzyć, ale przeciez Ania nie ma typowo dziewczęcej bazy (w sensie jest czerwień a nie róż). A no i to chyba nie Marysia :D.

 

Aniu, świetnie to wszystko wygląda. Zazdroszczę!

 

Anulka, nie zazdrość, nie zazdrość, bo to co widziałam Twojego gdzieś po kątach w innych wątkach mnie też się bardzo podoba. Rożek, który uszyłaś jest cudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, mnie się tam podoba beżowy z niebieskim dla chłopca. Teraz jest taki nacisk, żeby te pokoje dziecięce były INNE, że aż boli. Aż to jest męczące. Staś też ma typowy pokoik - niebiesko-zielony, w którym na dodatek kiedyś zamieszka jego siostra.

Prawdę powiedziawszy, to te pokoje najładniej wyglądają na inspiracjach, jak nie ma tam dzieci. Potem przybywa badziewnych zabawek, wszystko jest porozrzucane, a żeby było w miarę ładnie, trzeba chodzić z miotłą w d..pie i sprzątać za dzieckiem. Mnie czasem już brakuje siły. A w zielono-niebieskim pokoju przybyła nam czerwona zjeżdżalnia i czerwony łoś na biegunach. I już nie jest tak fajnie jak na zdjęciach przed urodzeniem Stasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi wcale nie zależy żeby było idealnie :) tylko żeby mały się dobrze czuł. Jednocześnie, żeby wiedział że nie tylko niebieski jest dla chłopców :).

Prawdę mówiąc i w mojej sypialni nie zawsze jest super wysprzątane, o garderobie nie wspomnę :) więc nie wymagam tego od pokoju dziecięcego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu po tych fragmencikach które pokazałaś, to szykuje się bardzo fajny pokoik. Inny od tych co widzę na co dzień :yes:.

Dziewczyny inspiracje to chyba są po to by czerpać z nich pomysły i samemu coś wyczarować :). Same jesteście tego przykładem.

Dom jest od mieszkania, i nie zawsze musi być idealnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa. W pokoju będzie generalnie spory bałagan, bo pokój jest mały a jest w nim komoda, biurko i szafę chcę postawić, jest też rozkładana sofa i stoliczek (szafka) wiklinowa. Generalnie ciasnota. Ale jest przytulny :)

 

Chciałabym jeszcze przemalować taboret Bekhvam na czerwono. Mam też drewniane dekupażowe opakowanie na chustki. Niezbyt mi się podoba. Może też je przerobić na czerwień? Nie za dużo tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, masz takie niesamowite poczucie estetyki. Naprawdę! To się chyba ma we krwi. Masz cudowny dom. Ja jestem w nim zakochana obłędnie i to wiesz!

Tak się cieszę, że będzie Magdalenka :)

Uwielbiam to imię :)

 

Jest pięknie, coraz piękniej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[b

Prawdę powiedziawszy, to te pokoje najładniej wyglądają na inspiracjach, jak nie ma tam dzieci. Potem przybywa badziewnych zabawek, wszystko jest porozrzucane, a żeby było w miarę ładnie, trzeba chodzić z miotłą w d..pie i sprzątać za dzieckiem.

 

Aniu ja mam tak samo, ale to w końcu pokój Dzieci niech sie bawią puki mogą, a kącik Magdalenki zapowiada sie Cudnie czekam na zdjęcia całości !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, masz takie niesamowite poczucie estetyki. Naprawdę! To się chyba ma we krwi. Masz cudowny dom. Ja jestem w nim zakochana obłędnie i to wiesz!

Tak się cieszę, że będzie Magdalenka :)

Uwielbiam to imię :)

 

Jest pięknie, coraz piękniej!!!

 

Nelciu, niech ja Cię uściskam :hug:

Moje poczucie estetyki pozostawia wiele do życzenia. Czasem to chciałabym ten dom od nowa urządzać... To wszystko przez te inspiracje...!

 

Aniu zajawka pokoiku bajeczna:yes::) piękny będzie!!!! Literka cudna - Aniu skąd ona i z czego zrobiona?

A jak Maleńka? wierci się mocno?

Stasia wyciumkaj od cioci:hug:

 

Anetko, dziękuję! Literka, jak i wieszak zrobione przez Panią Izabelę z Four Oaks. Literki mają bardzo korzystne ceny i są w pełni drewniane. Wieszak ze sklejki.

Magda ma się w miarę dobrze. Jedyny problem polega na tym, że jest ułożona miednicowo. Powinna być już głową w dół. Niby jest jeszcze trochę czasu, ale miejsca coraz mniej. Mam koszmarnego stresa!

Wierci się, a przez swoje ułożenie potrafi rozeprzeć się o żebra. Ale to boli!

 

Aniu ja mam tak samo, ale to w końcu pokój Dzieci niech sie bawią puki mogą, a kącik Magdalenki zapowiada sie Cudnie czekam na zdjęcia całości !!!

 

Zuziu, ja jakoś nie trawię bałaganu, ale czasem juz nie daję rady. Teraz już schylanie się to problem. A Staś ma złośliwy charakterek. Przyuważyłam, że rzeczy przestają go interesować, jak rzuci nimi na podłogę. Jak tylko cos poskładam, natychmiast musi lądować na podłodze :(

 

piękne te fragmenty które nam ujawniłaś :)

Aniu skąd masz taką śliczną listwę wykańczającą od góry boazerie ?

gdzie coś takiego znaleźć ? wszędzie widzę zwykłe proste kątowniki .... a ta Twoja baaaaaardzo mi się podoba :)

 

Mugatko, mnie się właśnie proste listwy - kątowniki niezbyt podobały, chciałam coś bardziej ozdobnego. Listwy robił nasz znajomy stolarz. Są wymierzone na grubość boazerii, więc nie było problemu. To najzwyklejsze kątowniki, tylko mają dwa nafrezowane rowki.

 

Pisałam już, że pokoik jest zrobiony po kosztach. Całość boazerii (bez farby) kosztowała nas jakieś 200zł. To końcówka z LM, sporo sęków, trochę było przebierania, czasem trzeba było szpachlować, ale ogólnie to mi się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Aniu :),

Przyszłam od Nelli - tak pięknie o Tobie i Twoim domu napisała :).

Sama ostatnio rzadziej bywam na FM, więc nie jestem na bieżąco.

Fantastycznie wyszedł wieszak i literka :). Cieszę się, że jesteś zadowolona :). Troszkę się bałam jak wyjdzie u Ciebie z terminem realizacji, bo ja bardzo długo czekałam, ale mnie na szczęście się nie spieszyło :).

Zdecydowałaś się już na G-e? Byłaś zobaczyć?

Dużo zdrówka życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julianno, dziękuję za życzenia :) Z wieszaka i literki jestem bardzo zadowolona i to z pewnością nie ostatnie rzeczy zamówione u Pani Izy :) Mnie też się nie spieszyło z realizacją, choć byłam ciekawa jak wyjdzie wieszak.

 

Wizyta Nelci z rodziną była dla mnie wielkim zaszczytem. To cudowna, pogodna rodzina. Życzę sobie, żeby i moja taka była!

 

Co do szpitala, to pewnie odwiedzę jakiś jak przyjdzie na to pora ;) Niestety mój mąż nie ma dla mnie czasu. Ponownie jest na delegacji, ja jestem sama a że raczej nie należę do mobilnych osób, wszelkie wizyty i umawiania się nie wchodzą w grę. Pewnie jak wróci, będzie nadrabiał służbowe zaległości z kraju i przeżywał kolejne firmowe pomysły a narodziny naszego dziecka oraz inne ważne sprawy zostaną po raz kolejny odsunięte na dalszy plan :) Samo życie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...