Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Paprotkowych zmagań ciąg dalszy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Agawi, to mój pierwszy zakup u tej pani, ale jestem bardzo zadowolona i mogę polecić.

 

A co do ogrodu potrzebuję granit na ścieżki (może być łupany) i kostkę na obrzeża grządek. Skąd wziąć? Koszt materiału nie jest tak porażający w stosunku do transportu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni tyram na ogródku. Jestem załamana... Mam wrażenie, że porwałam się z motyką na słońce. Wszystkie zakupione rośliny gubią się, choć nasza działka jest przerażająco mała. Do tego, pomimo, że większość wysadzonych roślin budzi się do życia, te łyse badyle mnie przerażają. Nie mam pojęcia o tym co robię, gdzie co sadzić... Do tego trawnik wygląda jak po chemioterapii. Jedyne co mnie ucieszyło to to, że w sobotę wyszedł pierwszy krokus. Przebiśniegi w ogóle nie wzeszły. Ktoś wie czemu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula, na przebiśniegi nie mam co czekać. Już ich nie ujrzę. Nie wiem co się stało, bo jesienią sadziłam świeże zdrowe cebule. W to, że coś zeżarło nie wierzę, bo bym musiała mieć nornice smakoszki. Krokusy obok kwitną.

Część roślin sadziłam jesienią i budzą się do życia - tawuły, jedna ozdobna trawa, peonie, rozchodniki, kosaćce i liliowce. Teraz posadziłam kilka bylin, które można sadzić cały rok. No poza zimą oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu nie wiem jak to z tymi cebulkami jest ale u mojej mamy na jesieni 2010 też wsadziłyśmy dużo hiacyntów, cebulic i szafirków i nie wzeszły wiosną. Zobaczymy jak będzie w tym roku - może przypomni im się po dwóch latach :lol2:

A tulipany, które miały być niebieskie wzeszły ale czerwone :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSCN5575.JPG

 

:)

 

Tyrania na ogródku dzień trzeci. Posiałam trawę, bo na tą, po chemioterapii nie szło patrzeć. Mam nadzieję, że coś wyrośnie. Przed wysianiem wygrabiłam cały dotychczasowy trawnik.

Do szklarenek kupionych w Lidlu wysiałam pierwsze kwiatuszki.

Na pocieszenie wyczytałam sobie, że kupiona przeze mnie pęcherznica diabolo ma roczny przyrost 30cm. Bo póki co wszystko w ogródku wygląda bardzo rachitycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yokasiu, a jesteś w stanie zeskanować tą inspirację i wrzucić u mnie? Ciekawa jestem... Ja takie rollboardery "stawiam" na obrzeżach grządek kwiatowo-bylinowo-krzaczastych. Niezbyt mi się podobają. Docelowo chciałabym granit, ale 800-1000zł za transport nie dam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się chętnie wproszę:)

 

Aniu - cierpliwości! o tej porze roku nawet dojrzałe ogrody łyso wyglądają.

Znam dobrze ten ból i tą pokusę zagęszczania roślin przy sadzeniu.

W zeszłym roku zrobiłam sobie coś w rodzaju planu rabatki, kupiłam parę kwiatków, posadziłam je i załamałam ręce że za mało.

A na jesieni musiałam znowu przesadzać bo już było za gęsto :lol2:

 

Jeżeli trudno Ci wytrzymać, to pomiędzy zaplanowanymi roślinami sadź tymczasowe, które będziesz wyrzucała w miarę zagęszczania się ogrodu. Najlepsze są szybko rosnące rośliny jednoroczne, np.: słonecznki, ale dobre są także krzewy, które się przycina do samego korzenia, np: budleja dawida czy dereń (nie pamiętam tylko czy tolerują glinę).

Budleja pięknie kwitnie i przyciąga motyle a dereń ma czerwone pędy, które pięknie będą wyglądały zimą:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa... kawa Was przygnała :) To dokładam ciacho :)

http://aux.iconpedia.net/uploads/12396611741785203150.png

 

Nihiru. Budleje mam dwie. Będę testować czy przetrwają. Z resztą jak z pozostałą częścią roślin. Jedna nie wiem czy ruszy po zimie. Kupiłam kilka bylin do okrycia pustych miejsc (kocimiętkę, szałwię, nachyłek, żurawki, czyściec). Mam sporo nasion kwiatów jednorocznych. Pewnie potem kupię malutkie begonie i też powsadzam.

Na urodziny zażyczyłam sobie żeby mi rodzinka kupiła ze 2 iglaki. Jakąś srebrną jodłę lub świerk i może świerk serbski. Mam 2 sosny, ale przyniesione z lasu. Takie w cieniu chowane... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ciasteczka z żalem muszę odmówić - w poście jestem na odwyku :lol2:

 

U mnie też testowanie: budleja wygląda ok, kiścienie też ładnie przetrwały, za to pierisy mi zmarzły, a brunnery i rodgersja chyba nie odbiją, bo im za sucho u mnie :(

powinnam zrobić ogród porządnie od podstaw: nawieźć parę ciężarówek ziemi, przekopać głęboko, a takie ściubanie to psu na budę się zda...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ciasteczka z żalem muszę odmówić - w poście jestem na odwyku :lol2:

 

U mnie też testowanie: budleja wygląda ok, kiścienie też ładnie przetrwały, za to pierisy mi zmarzły, a brunnery i rodgersja chyba nie odbiją, bo im za sucho u mnie :(

powinnam zrobić ogród porządnie od podstaw: nawieźć parę ciężarówek ziemi, przekopać głęboko, a takie ściubanie to psu na budę się zda...:(

 

nie żartuj Ty? drobinko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...