Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Paprotkowych zmagań ciąg dalszy


Recommended Posts

U mnie COKOLWIEK zaczęło się dziać w 5 dobie :/

 

Anetko - przeczytaj mój cytat w stopce. To jest m.in. odnośnie mojego planu na ciążę :) Zarówno pierwszą jak i drugą. Z pierwszą jak było, kto czytał stary wątek, pamięta. 2,5 roku starań, operacja. Lekarz "państwowy" traktował mnie jak kawał śmierdzącego mięsa na stoisku w sklepie mięsnym. Mówiłam, że się staram o dziecko a dla niego nie było różnicy czy wytną mi jajnik czy tylko cystę.

 

A Magdalena - zanim doczekam się zdjęć z prawdziwego zdarzenia, wrzucam takie sprzed kilku tygodni.

DSCN6482.JPG

 

DSCN6498.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziewczyny jak czytam Wasze przejścia po porodach to mi strasznie smutno, że takie rzeczy się dzieją. Ja syna rodziłam ponad 13 lat temu, potem za 5 lat córkę i było naprawdę dobrze, dziś mam nadzieję tylko jest tylko lepiej. Oczywiście zdarzyły się mniej miłe sytuacje, ale to co opisujecie to jest jakiś koszmar. Zero zrozumienia, pomocy, okropne. A niby od lat wielu mamy " rodzić po ludzku". Jedynie za ZZO musiałam słono zapłacić, ale to były jeszcze te czasy, kiedy anestezjolog robił łaskę, że poda znieczulenie. Natomiast cała reszta bez zarzutów. Ale to też może dlatego, że miałam w miarę łatwe porody, bez komplikacji i za 2 godzinki śmigałam pod prysznic. Współczuję naprawdę Wam, że przez to przechodziłyście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczna Magdusia :hug: i jakie ma poważne spojrzenie :yes: :)

 

Bardzo poważne tematy (ale jakże prawdziwe ) podejmujecie :yes:.

 

Myślę,że dylematy "laktacyjne" ma się niezależnie od wieku dziecka :yes:.Ja Polę karmiłam piersią pół roku (chciałam dłużej ).Ale zaczęłam wprowadzać stałe pokarmy (zgodnie z kalendarzem żywienia dzieci) i mleko z cycusia stało się mniej atrakcyjne :(.Mleko zaczęło więc zanikać :(

Pola jest ciekaw nowych smaków,uwielbiała (nadal lubi) poznawać i smakować nowe potrawy :yes:.Mojego mleka jadła coraz mniej,więc zaczęłam ściągać laktatorem.To była męczarnia !.Ściągałam przez 2 tygodnie,produkcja była coraz mniejsza :( więc zaczęłam dokarmiać mieszanką mleczną :yes:.

Na początku ściągałam ok 150 ml z obydwu piersi,a później już tylko 20ml (przez ok pół. godziny) .Z każdym ściąganiem humor coraz gorszy i mleka coraz mniej :(.Połóżna powiedziała mi ,że żaden laktator nie wyciągnie tyle co dziecko.A Pola "rozleniwiła się" , bo z butelki mleko leci bez problemu,a przy piersi trzeba się napracować :yes: I tak skończyło się moje karmienie .

 

Jak widzicie emocje i walka o karmienie jest nie tylko u noworodków ale prze kilka pierwszych miesięcy życia dziecka :).

I choć mi przykro ,że już nie karmię staram się nie nakrecać i nie obwiniać - choć łatwiej napisać niż zrobić :rolleyes:

 

Na pewno też nie oceniam sposobu karmienia innych Mam :)

Tak więc Mamy karmiące butelką głowa do góry ;) Może przez te przykre komentarze inni chcą się dowartościować ( :p) :D

Edytowane przez lady in red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, Lady też się obawiam tego, że czym starsze będą nasze dzieci tym będzie gorzej ;)

TYm bardziej, że mam do czynienia z młodzieżą(raczej tą trudniejszą) i jak widzę ich zachowanie/ sposób bycia to :jawdrop:

 

Lady u mnie też pokarmu coraz mniej :( Chyba już niedługo cyc tylko na noc zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdzia dziękuje za komplementy.

 

Pisałam, że pracujemy w ogrodzie. Ogród w zasadzie przechodzi całkowitą zmianę i jest bardzo dużo do roboty. Począwszy od usunięcia chwastów, skończywszy na aranżacji. Każda wolną chwilę poświęcamy pracy w ogrodzie, o ile nie pada. Koncepcja jest na bardziej zimozielono.

Póki co kilka poglądowych zdjęć co się dzieje. Udajemy, że nie widzimy chwastów i ciążowych zaniedbań!

 

Trzy bukszpany zakulkowacone. Czekają na żwirek granitowy.

DSCN6522.JPG

 

Te jeszcze przed wizytą u fryzjera...

DSCN6517.JPG

 

Zdjęcie ogólnopoglądowe.

DSCN6519.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie bukszpany są już uformowane, na tyłach są kosaćce syberyjskie, gdzieś obok wylądują ze 2-3 kępki dąbrówki rozłogowej. Pięknie kwitła w tym roku. W tym miejscu rośliny będą rosły w żwirku granitowym. Po przeciwnej stronie bukszpany będą bez podsadzeń.

Pompa jest do odmalowania, ale wszystko w swoim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie bukszpany są już uformowane, na tyłach są kosaćce syberyjskie, gdzieś obok wylądują ze 2-3 kępki dąbrówki rozłogowej. Pięknie kwitła w tym roku. W tym miejscu rośliny będą rosły w żwirku granitowym. Po przeciwnej stronie bukszpany będą bez podsadzeń.

Pompa jest do odmalowania, ale wszystko w swoim czasie.

 

 

Ja się grzecznie pytam gdzie są zdjęcia dla mnie :p:p??

 

No, no, no -ładniutko się w tym zakątku robi!

Pan Robert jak widzę dotarł.

 

 

Pozdrawiam ogrodowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...