Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Paprotkowych zmagań ciąg dalszy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Aniu

To mój pierwszy post na forum.

Z zapartym tchem przebrnęłam (oczywiście w rozłożeniu w czasie) przez Twoje obydwa wątki.

Gratuluję Ci bardzo udanej rodzinki, męża i ślicznych dzieci :)

No i domu....

W domu jestem zakochana.

Wkrótce będziemy podejmować decyzje wizualne co do wyglądu naszego domku, w którym będzie sporo elementów drewnianych - z drewna klejonego, takich jak balkon będący również zadaszeniem tarasu, kolumienki przy balkonie oraz kolumienki z drewnianym daszkiem przy wejściu.

Bardzo bardzo podobają mi się białe wykończenia, tak jak u Ciebie, podbitki itp.

Proszę Cię o informację czym były bielone elementy drewniane Waszego domu?

I zwłaszcza jak to się ma w praktyce, czyli po czasie od wybudowania? Czy mocno się brudzi, czy dobrze sie trzyma? (mieszkam na Pomorzu więc śląskie kłopoty z zabrudzeniem są mi obce).

I przy okazji czy elementy białe znajdujące się wewnątrz budynku, tj. np. listy przypodłogowe, meble itp malowałaś białą farbą do drewna dulux lub dekoral czy jakimś innym wynalazkiem?

Pozdrawiam serdecznie, Magda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybku żabku - dziękuję za tyle miłych słów.

Stolarka wokół domu byłą malowana Sadolinem białym kremowym. W zasadzie jeśli chodzi o białe lakierobejce nie ma u nas w kraju zbyt dużego wyboru. Może dlatego, że to mało popularny kolor. Elementy domu malowane na biało raczej są w tym samym stanie co były. Kurz wiadomo, że siada tak samo na brązowych elementach jak i białych. Jedynie mamy problem z tarasem, ponieważ zimą spada na niego śnieg z dachu i leży do roztopów. Farba w tych miejscach po myciu tarasu odeszła. Latem natomiast taras bardzo "daje po oczach". Ale nie wyobrażam sobie innego koloru. Może szary, ale nie spotkałam się u nas jeszcze z szarą lakierobejcą.

W domu większość mebli mamy fabrycznie białych. Jeśli coś było malowane (np. listwy przypodłogowe) to dekoralem do drewna i metalu. Jedynie blat do nóg od maszyny malowałam sprajem - Duplicolor Platinium. Bardzo go lubię - jest świetny w użyciu. Ostatnio malowałam nim nowe nogi do maszyny i świetnie się sprawdził.

 

Nelciu, ależ mi słodzisz :)

 

A przy okazji muszę się pochwalić, że od prawie 2 tygodni Stanisław zaczął korzystać z nocniczka. Tak - od siebie. Teraz ma okres fascynacji, którym również czasem doprowadza mnie do szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci Aniu bardzo za odpowiedź :)

Poszukując szarej lakierobejcy znalazłam bejcę szarą antracyt z Vidaronu, którą trzeba polakierowac po nałożeniu - lakierem zewnętrznym.

Nie mam pojęcia jak by się spisała.

Gdybyś tu zajrzała powiedz mi proszę jeszcze czym zabezpieczaliście budynek gospodarczy, bo z tego co widzę jest szary :) poza drzwiami.

Piękny jest Wasz dom , nie mogę sie napatrzeć.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bejca... nie lakierobejca. Ostatnio robiąc placyk zabaw dla dzieci kupowałam lakierobejcę Sadolin. Już, już miałam wziąć o wiele tańszą, kiedy doczytałam, że to bejca. No i zniesmaczona odeszłam do kasy. Niestety to nie to samo.

Domek gospodarczy dostaliśmy w takim stanie w jakim widać na zdjęciach. Nie wiem czym był malowany, wiem tylko, że jest źle wykonany i się rozpada :( Nadaje się do rozebrania i ponownego złożenia.

Ciszę się, że dom się podoba. Niestety z funkcjonalnością ma niewiele wspólnego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahah... nie wierzę ...ale tu się dzieje na tym forum ....dziś chyba z kilkanaście razy już gratulowałam na FM narodzin dzieciaczków ... jak bym byłam na forum brzuszka czy innego forum o ciążach i dzieciach ...hahah ....ale to mnie bardzo cieszy . Przegapiłam tylko twoją całą ciążę :(

wpadłam zobaczyć co u Ciebie i jak tam Stasiu a tu widzę piękną istotkę :) i jakie ma cudne włosy ....mega duże gratulacje dla Całej czwórki już teraz ....hahah i chyba poproszę przepis na tak uroczą dziewczynkę :)

Sciskam mocno Aneczko !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dziękuję Daguniu za wpis. Odpowiedziałam u Ciebie :)

 

My przeszło tydzień temu wróciliśmy z urlopu. To znaczy mąż miał urlop a ja zmieniłam miejsce pobytu z dziećmi. Urlop niestety nie należał do udanych. Ale kilka migawek, dla tych co czasem tu jeszcze zaglądają...

 

DSCN6662.JPG

 

DSCN6693.JPG

 

DSCN6768.JPG

 

DSCN6882.JPG

 

Jeszcze przed wakacjami zmieniłam wózek Roan po Stasiu, który bardzo odpowiadał mi stylistyką, na niezwykle poręczny wózek Quinny, który bardzo sobie chwalę i żałuję, że dopiero teraz zrobiłam takie odkrycie. Jedyna wada tego wózka to taka, że moja Panna już nie mieści się w gondoli. Czekamy na spacerówkę i się będziemy przeprowadzać.

 

Zostawiam pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakacje pełne atrakcji. Połamało mnie. Stasiu miał zapalenie ucha, wzywaliśmy pogotowie. Potem ja zachorowałam. No i pojechaliśmy z teściami...

Zupełnie inaczej wyobrażałam sobie te wakacje, ale co zrobić. Przynajmniej inny widok z okna i pogoda była ładna.

Dzieci się starzeją :) Niestety my z nimi :(

Staś zachowuje się nieźle jak jest sam ze mną. Wakacje wykorzystałam na lekturę Tracy Hogg i choć w niewielkim stopniu staram się coś wdrożyć w życie. Niestety poza mną są również dziadkowie i mąż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Rybku żabku - dziękuję za tyle miłych słów.

Stolarka wokół domu byłą malowana Sadolinem białym kremowym. W zasadzie jeśli chodzi o białe lakierobejce nie ma u nas w kraju zbyt dużego wyboru. Może dlatego, że to mało popularny kolor. Elementy domu malowane na biało raczej są w tym samym stanie co były. Kurz wiadomo, że siada tak samo na brązowych elementach jak i białych. Jedynie mamy problem z tarasem, ponieważ zimą spada na niego śnieg z dachu i leży do roztopów. Farba w tych miejscach po myciu tarasu odeszła. Latem natomiast taras bardzo "daje po oczach". Ale nie wyobrażam sobie innego koloru. Może szary, ale nie spotkałam się u nas jeszcze z szarą lakierobejcą.

W domu większość mebli mamy fabrycznie białych. Jeśli coś było malowane (np. listwy przypodłogowe) to dekoralem do drewna i metalu. Jedynie blat do nóg od maszyny malowałam sprajem - Duplicolor Platinium. Bardzo go lubię - jest świetny w użyciu. Ostatnio malowałam nim nowe nogi do maszyny i świetnie się sprawdził.

 

Nelciu, ależ mi słodzisz :)

 

A przy okazji muszę się pochwalić, że od prawie 2 tygodni Stanisław zaczął korzystać z nocniczka. Tak - od siebie. Teraz ma okres fascynacji, którym również czasem doprowadza mnie do szału.

 

Bejca do drewna VIDARON http://www.vidaron.pl/page/943 to produkt bazujący na unikalnym połączeniu rozpuszczalników o niskiej zawartości aromatów z naturalnymi olejami. Produkt charakteryzuje się łatwą aplikacją, szybko wysycha i tworzy transparentne powłoki podkreślające naturalne usłojenie drewna. Elementy drewniane użytkowane pomalowane Bejcą do drewna VIDARON wymagają zabezpieczenia Lakierem Zewnętrznym VIDARON http://www.vidaron.pl/pages/120 Lakier należy nakładać 24 godz. po nałożeniu ostatniej warstwy bejcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bejca do drewna VIDARON http://www.vidaron.pl/page/943 to produkt bazujący na unikalnym połączeniu rozpuszczalników o niskiej zawartości aromatów z naturalnymi olejami. Produkt charakteryzuje się łatwą aplikacją, szybko wysycha i tworzy transparentne powłoki podkreślające naturalne usłojenie drewna. Elementy drewniane użytkowane pomalowane Bejcą do drewna VIDARON wymagają zabezpieczenia Lakierem Zewnętrznym VIDARON http://www.vidaron.pl/pages/120 Lakier należy nakładać 24 godz. po nałożeniu ostatniej warstwy bejcy.

Bardzo dziękuję za informację reklamową. Jakby nie patrzeć lakierobejca to jedna warstwa a bejca plus lakier to dwie, a ja nie lubię się narobić po pachy a jedynie dla własnej przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...