Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Paprotkowych zmagań ciąg dalszy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ivy, Doriko, podziękowania zostawiam.

W domu na razie garderoby w planach :/ Kupiłam jedynie w ramach prezentu sztućce z drewnianą rączką. Marzyły mi się i są jakby nieco bardziej RUSTIKalne ;)

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/rustik-komplet-sztuccow-szt-brazowy__0133027_PE288091_S4.JPG

 

Za to na ogródku się dzieje...

 

102_7226.JPG

 

102_7240.JPG

 

pxwqNqCAqEq3PHE4GvcTYUudPk2qDib1Lgqpk_JHB9I=w958-h719-no

 

 

102_7242.JPG

 

102_7243.JPG

 

102_7244.JPG

 

102_7245.JPG

 

102_7246.JPG

 

102_7247.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania to u Ciebie???? :jawdrop::jawdrop::jawdrop: O, żesz Ty!!! Ale CUDNIE!!!

Muszę przyjechać i na żywo zobaczyć! :rolleyes:

 

Jolu, niestety już jest za późno na pełnię. Dziś w deszczu opadły pierwsze tulipany. Będę zmuszona je wyciąć.

Tyle się czeka na to widowisko, a to jest takie krótkotrwałe... Pozostaje się cieszyć, że ogródek jest dobrze nawodniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania.. a jak tu do Ciebie zajechać, jak prawo skrętu to tam nie ma ... :rolleyes:

Jest, jest, tylko kawałek dalej ;) Trzeba troszkę się pokręcić w kółko, ale się dojedzie. Generalnie w prawo, potem w prawo, potem w prawo, znów w prawo, dla odmiany w lewo, potem żeby nie było w prawo i juszzzz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariolu, jakiś zastój w powiadomieniach z FM mam. Jak tylko cyknę zdjęcia to pokażę. Domek, a raczej plac zabaw jest robiony na zamówienie u naszego rodzimego stolarza. Nie do końca miał byc taki, ale generalnie jestem zadowolona. Dałam mu rysunki i robił.

 

 

A ja czeka mi czekam na taką szafeczkę do kuchni.

http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/52/73/23/90/5273239005

 

Czekam i doczekać się nie mogę. Okapu już nie ma, stare lampy wrócą i jakieś tam zmiany może... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Doczekałam się szafki!!! Przyjechała wczoraj. Mąż został natychmiast zmolestowany do jej powieszenia. Zaraz zaczęła życie.

Zdjęcia są robocze.

 

102_7270.JPG

 

102_7272.JPG

 

 

Szafka wymaga wymiany uchwytów. Uchwyty pójdą te:

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/hishult-ga-ka-bia-y__0286090_PE423006_S4.JPG

 

To gałki z siostrzanej serii moich szafkowych uchwytów.

Wprawne oko (albo i mniej wprawne) zauważy stan ściany przy kuchence. Szukam na to rozwiązania. Kafelki nie wchodzą w grę z uwagi na to, że część półwyspu znajduje się w salonie. Nie chcę aby płytki wchodziły do salonu. Czy dobra "zmywalna" farba lateksowa wystarczy? Malowanie to będzie wyzwanie :D Trzeba rozebrać kuchnię :/

Wymiany wymagają teraz lampy. I tu też nie bez problemów. Powracamy do długich zwisów, ale w innym układzie. I trzeba zrobić tak, żeby działało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawne oko (albo i mniej wprawne) zauważy stan ściany przy kuchence. Szukam na to rozwiązania. Kafelki nie wchodzą w grę z uwagi na to, że część półwyspu znajduje się w salonie. Nie chcę aby płytki wchodziły do salonu. Czy dobra "zmywalna" farba lateksowa wystarczy? Malowanie to będzie wyzwanie :D Trzeba rozebrać kuchnię :/

Wymiany wymagają teraz lampy. I tu też nie bez problemów. Powracamy do długich zwisów, ale w innym układzie. I trzeba zrobić tak, żeby działało...

 

u mnie jak na razie sprawdza sie tikkurila optiva mat - zmywalna, matowa :-) Wiem ze cześć osob chwali sobie parę ceramiczną :cool:

u mnie z farby udało sie zmyć - barszcz czerwony, tłuszcz, czekoladę rosół i inne takie :-) Na ta chwilę używana kuchania jakies 6-7 miesięcy dopiero ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania ja rok temu pomalowałam kuchnię farbą Magnat ceramic i uważam że to najlepsze co mogłam zrobić :)

Co prawda nad płytą mam płytki ale moja zmywarka przylega do ściany i tam zawsze się nachlapało z naczyń które wkładam do zmywarki.

Myje się to doskonale... a nawet szoruje ...

Szafeczka super ! cudna ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivy, Mugatko, dzięki za info odnośnie farb.

Ja przy zmywarce mam Beckersa. Sprawuje się dość dobrze, ale nie wiem na ile by się sprawdził przy tłuszczu.

 

Cały czas u nas na tapecie garderoby... Za mało kasy, żeby wziąć kogoś do roboty, za mało czasu, żeby robić samemu. I temat leży. Zależało mi, żeby Staś miał wyremontowany pokoik na urodziny. Ale czas pędzi tak nieubłaganie, że nie ma na to szans. Plus jest taki, że marzenia i plany a potem ich realizacja są bardzo miłą częścią remontów.

Garderoby mają być odcinane od pokoi. W sypialni w zasadzie powinno :) wyglądać to mniej więcej tak

 

52faa7d624768e098b2aba51fc4c45c9.jpg

 

956a719c8203793a9028c9afa94b7f45.jpg

 

Odciąć chcemy skos z oknem. Plusem będzie wentylacja i naturalne oświetlenie w ciągu dnia.

 

U Stanisława to nieco grubsza robota. Wydzielić chcemy kąt pokoju. Jako, że Staś się starzeje, od września zostanie pełnoprawnym przedszkolakiem i ma już swoje "lubię - nie lubię", pokój musi być dla niego i z myślą o nim. Mama myśli i kombinuje i różne inspiracje chodzą po głowie. Staś lubi zielony, ale ścian zielonych nie chcę mu robić, bo przy jakichkolwiek zmianach robi się problem. Jak dla mnie najlepszą bazą jest szarość. Niezmiennie. A dodatki w zieleni. Kolor chciałabym uzyskać dzięki naklejkom różnego typu pojazdów. Podobnie jak w tej realizacji.

 

c8dc2bc022cc56f59c745879810e36cf.jpg

 

Również podoba mi się pomysł domostrady...

 

aebd937b373fb5401f4fda029425baf7.jpg

 

Staś ma już dywanik z IKEA z drogami, drewniany parking i byłaby to fajna kontynuacja. Zależałoby mi również, żeby pod łóżeczkiem znalazła się wykładzina, żeby pokój nieco ocieplić. Zamiast nocnego stolika taboret BEKVAM pomalowany na zielono.

 

8d1825e884ad16a77a5cdf1cdaf695ee.jpg

 

Jestem wielką fanką ścian malowanych farbą tablicową. Nie mam pojęcia jak połączyć to z zamiłowaniem do porządku, bo wiem, że malowanie po takiej ścianie kredą wiąże się z pyłem na podłodze :( Ale chciałabym taką ścianę. Dodatkowo pomalowaną farbą magnetyczną. A pod tą ścianą stolik z krzesełkami. Żeby Staś mógł eksponować swoje dzieła :)

 

 

http://img.zszywka.pl/1/0307/w_3574/wystroj-wnetrz/farba-tablicowa-w-pokoju-dzieciecym.jpg

 

c79317f5096c7cf56fa79794ce7730c8.jpg

 

http://asoftplace.net/wp-content/uploads/2011/04/kids-art-gallery-wall3-300x400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...