Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Paprotkowych zmagań ciąg dalszy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie mam jeszcze swojego ogrodu dlatego wpadam do Ciebie nacieszyc oczy :-) Anetko jakiej wysokosci masz panele ogrodzeniowe? Jakiej wysokosci wyszlo cale ogrodzenie? Wydaje mi sie ze masz te 1,23 bo chyba sa tylko dwa przetloczenia (nie widze przetloczenia w srodku ) ale jak patrze na zdjecia to wydaje mi sie ze ogrodzenie jest wyzsze niz 1,50 cm

Masz kolor 7016?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze swojego ogrodu dlatego wpadam do Ciebie nacieszyc oczy :-) Anetko jakiej wysokosci masz panele ogrodzeniowe? Jakiej wysokosci wyszlo cale ogrodzenie? Wydaje mi sie ze masz te 1,23 bo chyba sa tylko dwa przetloczenia (nie widze przetloczenia w srodku ) ale jak patrze na zdjecia to wydaje mi sie ze ogrodzenie jest wyzsze niz 1,50 cm

Masz kolor 7016?

Kakusku, u nas ogrodzenie jest dość wysokie. Panel ma chyba ok. 162cm, całość może mieć 165cm, może więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu jaką średnice ma lawenda ?? Chciała bym ją posadzić wzdłuż domu i nie wiem ile od ściany to ewentualnie zrobić :-)

Uśmiechnęłam się jak zobaczyłam to pytanie :) Kurcze, no jaka urośnie. Te większe krzaczki mogą mieć ze 30, 40cm średnicy. Południowa i południowo-zachodnia ściana dla lawendy powinna być ok. Podsyp ją czymś żwirkowatym, najlepiej jakimś wapieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśmiechnęłam się jak zobaczyłam to pytanie :) Kurcze, no jaka urośnie. Te większe krzaczki mogą mieć ze 30, 40cm średnicy. Południowa i południowo-zachodnia ściana dla lawendy powinna być ok. Podsyp ją czymś żwirkowatym, najlepiej jakimś wapieniem.

 

Aniu jaki ogrodnik takie pytanie :-) bede robiła 60 cm opaske ze żwirku wokół domu i chcialabym wlasnie tam ja posadzić, jest to akurat południowo-zachodnia sciana :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Aniu, tak miło patrzeć na Twój ogród, zwłaszcza, że pamiętam bolesny etap tworzenia. Tak mi się przypomniało odnośnie farby tablicowej, że widziałam w programie wnętrzarskim pomysł z torem samochodowym wzdłuż ściany pomalowanej farbą,który pełnił funkcje zbierania kredy. Nie mam niestety zdjęcia jak to dokładnie wyglądało, ale była to taka wąska listwa ze sklejki biegnąca zygzakami przez całą ścianę. Coś na ten wzór:

 

http://www.imindesign.pl/wp-content/uploads/2013/08/Farba-tablicowa5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, tak miło patrzeć na Twój ogród, zwłaszcza, że pamiętam bolesny etap tworzenia. Tak mi się przypomniało odnośnie farby tablicowej, że widziałam w programie wnętrzarskim pomysł z torem samochodowym wzdłuż ściany pomalowanej farbą,który pełnił funkcje zbierania kredy. Nie mam niestety zdjęcia jak to dokładnie wyglądało, ale była to taka wąska listwa ze sklejki biegnąca zygzakami przez całą ścianę. Coś na ten wzór:

 

http://www.imindesign.pl/wp-content/uploads/2013/08/Farba-tablicowa5.jpg

 

Madiu, dzięki! Ogród to niekończąca się radość!!!

 

O tym rozwiązaniu wiem. Kojarzę program, odcinek, projektantów, wiem o czym mówisz :) Dziękuję za przypomnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Aniu, mam pytanie o niebieską huśtawkę, którą dostrzegłam na zdjęciu ze zjeżdżalnią. Co to za model i czy jesteście zadowoleni? Szukam właśnie dla córeczki 1,5rocznej i zupełnie nie wiem która byłaby warta uwagi.

Hej. Nie jestem zadowolona. Plastik na słońcu blaknie, ale co gorsze kruszeje. Obie popękały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

102B8641.JPG

 

102_8650.JPG

 

102_8651.JPG

 

102_8653.JPG

 

102_8654.JPG

 

102_8657.JPG

 

102_8660.JPG

 

102_8664.JPG

 

102_8666.JPG

 

102_8667.JPG

 

Lipcowy ogród w przeciwieństwie do innych ogrodów, u mnie jest bardzo ubogi w kwiaty. Kwitnie jak szalona lawenda, rozpoczęły hortensje i róże okrywowe. Patrząc na zdjęcia widzę, że tonacja nadal dominuje fioletowa :) Zdecydowanie muszę się rozejrzeć za kwiatami kwitnącymi w tym okresie.

Zakupiłam 2 sztuki liatry kłosowej. Bardzo mi się spodobały te kwiatuszki. Ściągają motyle pawie oczka... Chyba skuszę się na więcej, tym bardziej, że jest też w kolorze białym i różowym. Marzę o róży nazwanej imieniem mojego ukochanego ogrodnika Alana Titchmarsha.

Niestety nie rozkwitły jeszcze białe i fioletowe mieczyki. Chyba za długo zwlekałam z ich wkopaniem. Podobnie dalie. Te, które uchowały się przed ślimakami jeszcze nawet nie mają pączków. Zeszłoroczne jeżówki zanikły. Szkoda, bo lubię. Wyposażyłabym się w nowe, ale te ciekawe gatunki mają też ciekawe ceny.

Werbena patagońska przetrwała zimę i teraz ma ok. 1,5m kwiatostany.

Lawenda to istne szaleństwo. W upalne dni rusza się i pachnie na cały ogród. Rusza się, bo tyle w niej owadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...