Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...
U nas cisza, zimno jeszcze, szukamy okien, drzwi wejściowych i bramy :-) Fachowcy tak nam pomurowali okna na górze są za nisko o jakieś 20cm, musimy je wykłuć i podnieść -\ [ATTACH=CONFIG]349916[/ATTACH] Mariusz pochwal się drzwiami :-)

 

Witaj Kasia,

 

Będę mieć wszystkie OKNA PCV ścienne z projektu Party do ODSPRZEDANIA.

Firma OKNOPLUS z Krakowa, kolor MONTANA (dąb naturalny), trzyszybowe, pięciokomorowe (współczynnik okien <1).

Okna są w stanie idealnym, nowe, na gwarancji, zamontowane kilka miesięcy temu.

 

Zrezygnowaliśmy z budowy i chcemy odsprzedać co się da.

 

Wiem, że to brzmi wariacko ale szczegóły mogę podać na prywatnego emaila.

oKNA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam Wszystkich bardzo serdecznie :)

 

Jesteśmy szczęśliwymi nabywcami projektu "Party Wariant C" ;) od dłuższego czasu przyglądam się forum i przyznaję, że wszystkie zdjęcia, wpisy, komentarze działają inspirująco ;) tak więc postanowiłam do Was dołączyć :) pokrótce sytuacja przedstawia się u Nas następująco... w listopadzie 2015 roku kupiliśmy działkę, załatwianie formalności, warunków zabudowy, pozwolenia na budowę trwało dość długo - jak to w Urzędach bywa :) ale w tej chwili mamy już prąd na działce, a na początku sierpnia chcemy podłączyć wodę, którą niestety musimy kopać 200 m przyłącza, ponieważ tak daleko od Nas jest najbliższy dom. Następnie chcemy ruszyć z kopaniem pod fundamenty tak żeby w tym roku zrobić stan zerowy, oprócz tego musimy jeszcze zrobić drenaż ponieważ na działce jest trochę mokro. Jako, że planujemy budować dom system gospodarczym (nie zlecamy budowy żadnej firmie od początku do końca) pewnie będzie to trwało trochę dłużej, ale dzięki temu koszty będą trochę mniejsze :) Chętnie powrzucam zdjęcia etapami jak tylko coś wreszcie ruszy na działce, ale tez chętnie wysłucham wszystkich Waszych spostrzeżeń i rad tych, którzy są już na dość zaawansowanym etapie budowy - zawsze to miło otrzymać jakieś wskazówki :);)

A czy jest tutaj może Ktoś z województwa lubuskiego, kto również ja my zakochał się w projekcie "Party" ? :)

W tej chwili wygląda to tak: 13699581_739332166170301_1258417575_o (2).jpg :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Piękna działka! Też uważam że salon jest troszkę przy mały, ale ja już nic nie zmienię, przesunela bym też ścianę sypialni do ściany garażu(poszerzyliśmy na dole kotłownię). Może i fajnie wygląda ten daszek i czasami się przydaje ale zbrojenie stropu dużo kosztowało :-\ A co do systemu gospodarczego według banku do tego etapu co mamy teraz zaoszczędzilismy już ok 40tyś.

A u nas przespieszamy budowę :-) Okna , brama i drzwi zamówione! Czekamy na blachę i okna dachowe... Mordka się cieszy... :-D Fotorelacja już wkrótce :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)Jesteśmy z woj. lubuskiego (Słubice).Po mału rozpoczynamy budowę naszego PARTY wariant B (z powiekszona kotlownia ).Działka, na ktorej budujemy ma 1220mk. Ze zmian jakie wprowadzilismy w projekcie najwazniejsze to:

-rezygnacja z tarasu i jego zadaszenia(taras zrobimy na sam koniec po odbiorze budynku)

-rezygnacja z plaskiego daszku nad garazem (przedluzamy dach nad garaz)

-na gorze zrownanie sciany sypialni i garderoby ze sciana garazu

-na dole zmiana okien:w kuchni minimalnie zmniejszone,przy jadalni witryna 2*2 m,okno tarasowe 2,4*2,4,okno w gabinecie zmniejszone,okno w kotlowni przeniesione na boczna sciane,dodatkowe okno w garazu,brak okna w spizarni

-na gorze,brak okna w garderobie,po jednym oknie dachowym w lazience,na schodach,w pokojach dzieci,w pralni i w lazience przy sypialni

-pralnia(powstanie w miejscu gdzie teraz jest mniejsza lazienka,bedzie miala ok 1,7 m szer a obok bedzie "nasza" lazienka-ok1,5 m szer.)wejscie do pralni z korytarza a do naszej lazienki z sypialni

-brak okienka na schodach przy spoczniku

To z grubsza wszystko co sobie przypominam na ta chwile. Teraz jestemy na etapie fundamentow(wylany beton i moze starczy kasy na bloczki) i zalatwiamy kredyt. Jak dobrze pojdzie to na poczatku wrzesnia ruszymy pełną parą. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
witam :) planujemy budowę, jesteśmy w trakcie kupowania działki. Zastanawiamy sie nad projektem Party. głownie ze wzgledu na to, że jego projekt ma zawarte wszystko na czym nam zależało. Mozecie podzielić się z Nami spostrzeżeniami, zmianami które wprowadzaliśćie (czym były kierowane te zmiany? kosztami bydowy, funkcjonalnością ?) obydwoje z narzeczonym kompletnie nie znamy sie na tematach budowlanych wiec tylko w was wiara :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Ola-Pf czy masz może wizualizacje domu po wprowadzonych zmianach? Wg. mnie są bardzo dobre.

Czy możesz zdradzić ile kosztowało wprowadzenie takich zmian do projektu?

Podrawiam

 

Witam,niestety nie mam takiej wizualizacji.Jak odzyskam projekt to wstawie zdjecię rysunków poprawionych przez architekta, Adaptacja projektu kosztowala nas 3900. W sumie to nie wiem ile wyszlo za wprowadzenie tych zmian. Wiem tylko,że były to zmiany "konstrukcyjne",ktore wymagaly wiecej pracy ze strony architekta i konstruktora. Bedziemy wprowadzac kolejne zmiany,m.in podnosimy scianke kolankowa o ok 12 cm i dolną łazienkę robimy na równym poziomie z resztą pomieszczeń,

Edytowane przez ola-pf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...