Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kasiu robie tak jak mówiłem, chociaż sam boję się co z tego wyjdzie :) Na razie nie wygląda źle, ale poczekam na schody i na działówki wtedy będę mógł się więcej wypowiedzieć:cool: Jednak przyjąłem, że zakładając geberit będzie można lekko wyregulować wysunięcie kibelka, więc mam nadzieję że z użytkowaniem na stojąco nie będzie problemów :) O siedząca pozycję się nie boję :)

 

IMG_9889.jpg

 

Teraz największym zmartwieniem pogoda - zima znów wraca :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rzeczywiście ten kibelek nie wyglada na za duży, ale mam nadzięję że się uda bo my chcemy zrobić tak samo jak ty:D Współczuje z tą pogodą :( u nas ponad 10 cm śniegu spadło:( ale podobno to jej ostatnie podrygi :) później ma przyjśc wiosna :) Jak mamsz jakieś jeszcze zdjęcie to wklejaj :) miło chociaż na zdjęciach na domek popatrzeć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie coś się dzieje.

 

Kasiu - dziękuję.

 

Gumol - toż to w oczach rośnie :) tylko pozazdrościć.

 

Żebyście mieli porównanie wstawiam pierwszą z pięciu wycenę budowy SSO z dachem (Głogów, woj. dolnośląskie)

Wycena 1.jpgWycena 1 (2).jpgWycena 1 (3).jpg

 

Przed nawiasem cena robocizny, w nawiasach cena materiału.

Edytowane przez leon_za
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu,

 

U nas jeszcze śniegu nie ma ale zapowiadają, że ma przyjść w nocy i pewnie prace zostaną przerwane na tydzień, chociaż wykonawca zdeterminowany :(

 

No to jeszcze 3 fotki z dzisiejszego dokańczania 10 warstwy oraz widok salonu :)

 

IMG_9892.jpgIMG_9894.jpgIMG_9895.jpg

 

Leon,

 

Strasznie wysoka wycena. Jak szukałem ekipy to też takie miałem, jednak jak się podrąży idzie znaleźć dobrą za przyzwoite pieniądze.

 

Fakt u mnie tylko dwóch murarzy z jednym pomocnikiem, ale idą jak burza i są bardzo dokładni. Złego słowa nie mogę powiedzieć i pewnie do innych prac wykończeniowych będę się z nimi dogadywał. Ceny zawyżają firmy które mają np 8 pracowników - idzie wtedy pewnie dużo szybciej jednak 2-3 tygodnie, mnie nie zbawią a 20 tysięcy w kieszeni na dalsze etapy pozostaje.

 

Za robocizne (cała murarka, fundament, wstępna kanaliza, komin, taras, schody itd.) - 24500zł. Po mojej oczywiście stronie wynajem koparki co w sumie wyszło 2300zł - ściągnięcie humusu, wykopanie fundamentu, zasypywanie piaskiem fundamentów, rozplantowanie ziemi na działce.

 

W poniedziałek będę również podpisywał umowę na dach (więźba, układanie membrany, dachówki, montaż 4 okien połaciowych, 3 kominki wentylacyjne, rynny, zadaszenie tarasu wraz z słupami) 10800zł, a miałem nawet tańsze propozycje.

 

A wierz mi ceny w Bydgoszczy nie są wcale niskie. Kwestia podrążenia tematu i popytania ludzi np w wątkach regionalnych tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia,

 

Okno w kuchni zostało zmniejszone do 180/130cm, a tarasowego nie ruszaliśmy :) Zmieniliśmy jedynie drzwi w "jadalni" na okno również o wymiarach 180/130.

 

Ogólnie już teraz widać, że będzie bardzo dużo światła w części dziennej. Na szczęście na letnie dni będzie zadaszenie nad tarasem to troszkę przysłoni żar słonca :)

 

Aktualne otwory w murach będą oczywiście troszkę podmurowane, bo są jeszcze za wysokie, ale to już detal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie my też zmniejszaliśmy okna, na szczęście w kuchni uparłam się też na 180/130 bo chcieli mi wstawić tam 150 ale kuchnie mam od zachodu i wolałam ją mieć bardziej doświetloną:) w jadalni drzwi też mamy zmienione na okno tylko że na 150/150 a widzę że ty wysokość masz na 130. Nam architekt tak zmienił i nie wiem czy to dobrze będzie:/ tarasowe też zostałam przymuszona zmniejszyć do 180/240 i nie wiem czy nie będzie za małe, Mam nadzieję że uda się zobaczyć domek na żywo zanim postawimy mury :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia ,

Ja zostawiałem w jadalni na 130, żeby mieć okna na równym poziomie. Gdybym brał 150/150 wówczas parapet musiałby być 75cm, chyba, że linia górna okna miałaby być wyżej co na moje estetycznie by nie wyglądało.

 

Alien,

 

24 - 1545szt

12 - 536szt

Edytowane przez Gumol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia ,

Ja zostawiałem w jadalni na 130, żeby mieć okna na równym poziomie. Gdybym brał 150/150 wówczas parapet musiałby być 75cm, chyba, że linia górna okna miałaby być wyżej co na moje estetycznie by nie wyglądało.

 

Alien,

 

24 - 1545szt

12 - 536szt

 

Super dzięki a pamiętasz ile betonu poszło Ci na ławy a ile na stan 0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien,

 

Na stan 0 - 14,5m3 (ale momentami miałem nawet 15 cm wysokości).

 

Początków nie pamiętam dokładnie, ale coś około:

 

Chudziak ok 10m3 - wysokość ok 12cm, szerokość 65cm, dł ok 65mb

Ławy ok 15m3 - wysokość ok 36cm, szerokość 55 cm, dł ok 65mb

 

Te wartości zależą jednak od dokładności szalunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem Gumol żebyś mnie pocieszył z tą moją ceną :). Patrząc na stronę MG Projekt i cenę 120 tyś za SSO to ja byłem nawet zadowolony z ceny którą mi wycenili ale po Twoich słowach już nie za bardzo. No nic poczekam jeszcze na kolejne wyceny a później będe się targował.

 

Muszę znaleźć firmę która sama będzie zaopatrywała się w materiały. Ja niestety mam taką pracę że nie dam rady jeździć jeszcze za materiałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon,

 

Jeśli stan SSO (ze schodami tarasem, dachem itd.) wyszedłby Ci te 130 000 z hakiem to cena za całość rewelacyjna. Jednak widząć po tym jakie ceny załatwiłem za materiały i ceny robocizny które mam od ekip to wydaje się to być lekko przesadzone.

 

Spójrz na knyfy jakie masz w umowie:

 

- piasek do zasypywania po Twojej stronie (do tego dolicz koparkę która będzie wsypywała) - ja miałem co prawda fundamenty na ok 120 cm (chudziak, ława, mur) i weszło 11 wywrootek 30tonowych (koszt 5500zł + koparka do zasypywania 9h - 820zł ) - co już podnosi wycenę chyba że masz ładny piasek na działce (ja mam glinę:/)

 

- dwa zwróć uwagę aby fundament był poniżej strefy przemarzania - 70 cm wydaje się być mało, chyba że masz mega nierówny teren i zamierzasz nawozić tony piasku żeby to później wyrównać/przykryć. Pamiętaj każda kolejna warstwa powyżej 70 cm to w Twojej wycenie + 2000zł

 

- zwracaj uwagę, żeby nie doliczali astronomicznych kwot za materiały, bo coś zabrakło itd.

Edytowane przez Gumol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

 

Też będziemy budować PARTY!! Jak dla nas projekt jest rewelacyjny. Przeglądałam Wasze wpisy i u nas będziemy wprowadzać podobne zmiany. Jak będę po wizycie u p.architekt to pokażę fotki jak to będzie wygladać. Planujemy w tym roku zacząć budowę i dojść do SSZ. Resztę skończymy jak odłożymy kaskę bo nie chcemy brać mega kredytu. A teraz pytanko.. Kto z Was jest z mazowieckiego?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon,

 

Spójrz na knyfy jakie masz w umowie:

 

- piasek do zasypywania po Twojej stronie (do tego dolicz koparkę która będzie wsypywała)

 

- Pamiętaj każda kolejna warstwa powyżej 70 cm to w Twojej wycenie + 2000zł

 

- zwracaj uwagę, żeby nie doliczali astronomicznych kwot za materiały, bo coś zabrakło itd.

 

Piasek po mojej stronie, koparkę daje firma budowlana która robiła wycenę.

 

O te 70 cm się obawiam.

 

Za materiały nic nie będą doliczali, cena ma obejmować SSO z dachem (bez schodów i tarasu), materiały ma zapewnić sobie firma budowlana, wiem że mogą doliczać do ceny materiału ale zamierzam się jeszcze targować po ostatecznej wycenie. Jeżeli zabraknie materiału to idzie w koszty firmy budowlanej.

 

A jak narazie czekam jeszcze na wyceny z czterech innych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh gdzie ta wiosna:/ Prace budowlane od ponad tygodnia stoją ....:/ Mam nadzieję, że niebawem zima odpuści.

 

Co nie zmienia faktu, że można rozmyślać nad innymi aspektami:) Tak rozmyślam i rozmyślam i po moich poprawkach do projektu nie mam miejsca na lodówkę side by side :( Zarezerwowana wnęka za płytka (szerokość to nie problem), koło okna nie postawię, bo musiałbym je przesunąć za mocno w stronę krawędzi co wpłynęłoby na ogólny wygląd domu. Może Wy macie jakieś pomysły? Coś czuję, że jedynie zasbudowa w chodzi w grę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien przy takiej organizacji to mnie przegonisz raz dwa:) U nas cisza... Jutro jak nie przeszkodzą warunki atmosfer\yczne to jade do lasu po 200 stepli :)

 

Kasia ja chcialem poszerzyc wneke zeby zmiescila sie side by side, ale nie zwrocilem uwagi na glebokosc. Niestety wystawalaby za mocno takze pozostaje mi obejsc sie smakiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...