Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kasia stal w całym domu jest mocno przewymiarowana :/ Ja już kupiłem całość, więc robiłem zgodnie z projektem jednak warto się zastanowić czy nie dać tego do przeliczenia. Prosty przykład - słupki, które mamy w ściance kolankowej po 6 szt na stronę w wiekszości domów zbroi się 4 pręty o średnicy 12.

 

W "Party" jest to 10 prętów (na każdy słupek) o średnicy 16. Przykładów by można mnożyć i mnożyć :) Słowem budując zgodnie z projektem będziemy mieli bunkier :)

 

Nieśmiało się pochwalę, że po wielkich przebojach z betoniarnią udało nam się wczoraj zalać strop. :lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kasia co do łazienki na pierwszy rzut oka wygląda ok :) Będzie więcej wiadomo jak zdejmiemy szalunki ze schodów oraz stemple spod spocznika.

 

Wiadomo, że będzie jeszcze warstwa izolacji, jastrych, kafelki także posadzka pójdzie 24 cm do góry. Niemniej w najgorszym wypadku będzie to toaleta wyłącznie w wersji siedzącej :) Jednak jestem dobrej myśli że da się to wszystko wyregulować na tyle, aby spełniło swoją funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziw że nikt nic nie pisze, w końcu sezon budowlany rozpoczęty na dobre, chyba że to dlatego nikt nie ma czasu na pisanie.

 

Dzisiaj zaczęli wykop, jutro kończą. Plan jest napięty sierpień-wrzesień wstawianie okien (tylko deszcze mogą zniweczyć te plany). Może niedługo zasypie Was zdjęciami. Długo to trwało ale nareszcie zaczęliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po dłuższej przerwie. Własnie wróciłem z urlopu z Chorwacji trzeba było naładować akumulatory :).

 

Teraz trochę faktów z budowy:

1. Stan 0 zakończony koszt materiałów 33 058,00 zł - robocizna 10tys. zl ( umownie za fundamenty całość z tarasami i dachem 50tys.)

Beton na ławy B20 18m3 Pompa + 1h 5 550,00 zł

Bloczki fundamentowe 1260szt. 4 030,00 zł

Styropian fundamentowy EPS 100 6m3 800,00 zł

Folia kubełkowa 100cm 50mb 300,00 zł

Piasek do cementu 1 wywrotki po 18 ton/540zł 540,00 zł

Piasek zasypowy 14 14 wywrotek po 18 ton/350zł 4 900,00 zł

Cement 2,8 tony 2 palety 1 380,00 zł

Beton na stan 0 16m3 Pompa + 3h 5 032,00 zł

--------------------------------------------------------

Inne (Stal, klej, papa, wapno, deski) 7 136,00 zł

Dokladnie

Stal: 2560zł

stal fi 12 (6m) 90 szt

stal fi 6 (6m) 120 szt - sporo jeszcze zostało

Drut wiązałkowy 10kg

------

Płyta OSB + cięcie - 29szt. - 2013zł

Łaty 2,5x5cm - 200mb - 331zł

Wkręty - 1000szt./2kg - 30zł

Folia budowlana 4x25m 0.3mm - 141zł

7 rolek papy 10mx1m - 575zł

4x Cemplast 125zł

Dysperbit 14x20kg - 61,50zł x 14 = 861zł

Siatka, kleje do styropianu i siatki - 500zł

-----------------------------------------------------------

Koparka + inny sprzęt 2 390,00 zł

Kanalizacja + rura wodna 7mb 1 000,00 zł

 

Ceny materiałów zawierają koszt transportu. Ogólnie wyszło 4tys. mniej niż zakładałem.

P1070200.JPG

P1070213.JPG

P1070300.JPG

P1070323.JPG

P1070344.JPG

Edytowane przez aLien01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien,

 

U mnie ciężko będzie porównać do standardowych budów :), jako że wszystko było tak pokrętnie :)

 

Niemniej jednak przy laniu stropu wyszło 25m3 betonu. Jednocześnie zalewaliśmy:

 

- strop

- schody

- monolit nad garażem

- dwa nadproża (jedno w gabinecie, drugie w jadalni), w każde wchodziło po ok. 0,5m3)

- podciąg przy schodach

 

Resztę co zostało wrzucaliśmy w szklanki pod słupy na tarasie.

 

Na wieniec liczymy ok 4m3, przy czym należy pamiętać, że wieniec jest również na szczytach. Po zdjęciach tu na forum nie było tego nigdzie widać aby ktoś zalewał, a jest zaznaczone na jednym z przekrojów w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jeszcze nie mam za bardzo czym się pochwalić, dopiero co zaczęliśmy (daty na zdjęciach).

Zdjęcie 1 - przed budową - same chaszcze

Zdjęcie 2 - Wykop (głębokość 1,28 m)

 

Mam podpisaną umowę z firmą na 156.500,00 za SSO

IMG_1266-1.jpgIMG_1269-1.jpgIMG_1268-1.jpg

Edytowane przez leon_za
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...