Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pietruch zgadzam się z Alienem. Przepiękna dachówka! Muszę przyznać, że naprawdę gnacie do przodu! U nas pogoda teraz psuje szyki :( Murarze walczą z tarasem i kominem i od piątku może wejdą dalej dekarze. Jutro mam nadzieję zamówić okna, z tym że my w kolorze menchester. Jestem ciekawy jak to wyjdzie finalnie :)

 

Leon,

 

Też chodząc po domu wydaje się on niewielki, ale gorzej będzie te wszystkie powierzchnie wykończyć :) Wtedy wszystko będzie za duże :)

 

Dla mnie dużym minusem projektu jest bardzo niski stryszek. Dzisiaj mierzyłem to realnie będzie on miał ok 120 cm wysokości :/ Jedynie na czworaka coś będzie można wnosić :)

Edytowane przez Gumol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powiem Wam z doświadczenia, że pomieszczenia zaczynają oddawać swoją wielkość dopiero po tynkach a nawet po malowaniu. Party jest moim drugim domem większym domem i już na etapie budowy widzę różnicę w wielkości Party fakt, że poszerzyłem budynek prawie o 2m. Dla przypomnienia mój pierwszy dom to:

Dom w rododendronach 6 (G2) http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-6-g2/m46a5e795f1323

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aLien - szczerze powiem że Paty ładniejszy jest :D

Pietruch Naprawdę ładna dachówka!! Powiesz jaki to model i kolor?

U nas niestety przesunięcie terminu fundamentów na wrzesień:/ Myślałam, że uda się wcześniej zacząć ale niestety:/ Za to wasze domki ślicznie pną się w górę :) Dobrze, dobrze, będzie więcej uwag co do budowy domu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia,

 

Tak ostatnie zdjęcie to kotłownia poszerzona o 50 cm kosztem gabinetu :) nie widać tego ale za kominem jest przestrzeń :)

 

Według moich pomiarów, kocioł mi się zmieści, chociaż życie zweryfikuje :)

 

W łazience na dole stemple są usunięte, ale jeszcze nie ma wymurowanych ścianek działowych, więc zdjęcia nie pokażą rzeczywistości :) Póki co wydaje się, że uda się pomysł zrealizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanta na jakim by się etapie nie było to marzy się o tym by być dalej :) Ja już chciałbym mieć budowę za sobą :) Natłok codziennychobowiązków nie pozwala mi zająć się budową tak jak bym chciał- planować ze spokojem, mieć przemyślany każdy krok. Każdy dzień to nagłe decyzje, walka z hurtowniami i coraz pustszy portfel:)

 

Niemniej widok rosnącego gniazdka rekompensuje wszystkie spinki z nawiązką. Marzy mi się rodzinne śniadanko na tarasie przy świeżo skoszonej trawce....:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Where is Wally? :) Tak oto się prezentuje mój dach po jednodniowej pracy :) W zasadzie już nawet ułożyli pół dachu po drugiej, także gnają jak burza :)

 

IMG-20130603-00102_small.jpg

 

Na domiar złego zapłaciłem dzisiaj za okna, rolety i bramę :) na koncie pusto, ciekawe jak zapłacę ekipom :) Trzeba znów uśmiechnąć się do banku...

Edytowane przez Gumol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich budujących Party. Właśnie dzisiaj został nam zalany strop i nasz domek ma już jedno piętro :rolleyes: Mam do wszystkich budujących jedno pytanie. Czy ktoś ma już zrobioną hydraulikę i ogrzewanie, kotłownie i piec. Dokładnie piec na gaz ziemny. Macie może jakąś wycenę za wykonanie wszystkich przyłączeń. Dzięki za odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich budujących Party. Właśnie dzisiaj został nam zalany strop i nasz domek ma już jedno piętro :rolleyes: Mam do wszystkich budujących jedno pytanie. Czy ktoś ma już zrobioną hydraulikę i ogrzewanie, kotłownie i piec. Dokładnie piec na gaz ziemny. Macie może jakąś wycenę za wykonanie wszystkich przyłączeń. Dzięki za odpowiedz.

 

Ja mam już podpisaną umowę z hydraulikę na 30tys. w tym jest wszystko (grzejniki, podłogówka, przyłącza od granicy do domu, woda ogrodowa, wszystkie pompy + muszę dokupić tyko kominek, piec gazowy. Całość powinna zamknąć się w 40tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien,

 

Tak się przygladam Twoim zdjęciom i zwróciłbym uwagę murarzom. Ekspertem nie jestem, ale z tego co się naczytałem bloczki kładzie się na mijankę. A widzę, że w wielu miejscach bloczki ułożone są jeden na drugim. Na Twoim miejscu pogadałbym z kierownikiem budowy, póki nie ma stropu itd., żeby móc ewentualnie poprawić.

 

PS. Chodzi mi głownie o tą ściankę działową na przeciw chyba spiżarni :)

Edytowane przez Gumol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...