Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich,

tez zastanawiamy się z mężem nad budową Party. Ale mamy nieco ograniczony budżet:(

aLien - przeglądałam załączony przez Ciebie kosztorys, ale martwi mnie dość duży różnica pomiędzy przewidywanym przez Ciebie kosztem całości (ponad 500 000) a kosztem wykończenia pod klucz wskazanym na stronie MG Projekt (ok. 387 000). Skąd tak duża różnica? Czy inni forumowicze też przewidują tak wysokie koszty?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asia882 :

Na stronie MG te 387tys to jest kwotą netto jak dodasz nawet tylko 8% Vatu to już się robi 417tys. a wiadomo nie na wszystko będzie 8%. Ja w tej kwocie liczyłem jeszcze zagospodarowanie terenu tj. ogrodzenie, polbruk, ogród. Duże też zależy od wykończeniówki + praca własna. Dodatkowo buduje pod Szczecinem a u nas jest drogo do tego stopnie, że ekipy budowlane przyjeżdżają z Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia my budujemy sami i tylko z oszczędności ale nie zmieniła bym projektu na mniejszy bo się nie opłaca, koszty będą podobne a później gnieciesz się w jakiejś klitce. Wydaje mi się że budowa Party nie jest jakaś wygórowana bo to stosunkowo prosty dom. Alien dobrze mówi, koszty zmieniają się w zależności od miejsca zamieszkania no i tego czy bierzesz ekipę i wchodzisz na gotowe czy tak jak my sami budujesz (trwa to znacznie dłużej ale spłacanie wielkiego kredytu mnie przeraża)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak zwykle dla porównania moje zdjęcia. Etap układania stropu Teriva. Na początku party wydaje się małe ale jak zamyka się strop to dopiero widać wielkość pomieszczeń. Bardzo duże wrażenie robią te wspaniałe wielkie okna. Możliwe że w Głogowie powstanie drugie PARTY bo już mieliśmy pierwszych oglądających na budowie. W najbliższym czasie zamawiamy okna z roletami - 27 tys.-33 tys oraz bramę - 7-8 tys (5,5 m). Na zdj. nr 2 rozrysowane są schody i daje to jakiś pogląd na łazienkę na dole.

IMG_1345-1.jpg IMG_1346-1.jpg IMG_1347-1.jpg IMG_1348-1.jpg

 

Jak na razie największy problem to - jaki wybrać rekuperator - jest tego tyle na rynku że mam już dosyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon,

 

Zwróć uwagę, że w projekcie łazienka pod schodami jest obniżona w stosunku do reszty domu, a u Ciebie na zdjęciach brak. Chyba, że masz inne rozwiązanie :)

 

U mnie do tej łazienki nie będzie schodów a schody na górę będą zabiegowe, dodatkowo będzie ścianka działowa w stronę pokoju w celu wygospodarowania miejsca na prysznic. Pod schodami będzie najprawdopodobniej schowek np: na środki czystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leon_za przemyśl to schody zabiegowe są mało wygodne o wiele lepiej sprawdzają się ze spocznikiem

 

Tak ale bardziej zależy mi na prysznicu na dole, spocznik będzie w drugiej części schodów. Musiałem wyjść schodami zabiegowymi na większą wysokość, zresztą będą to tylko dwa stopnie zabiegowe. Po wylaniu schodów wstawię zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny etap budowy zamknięty. Dzisiaj zalali strop i wylali schody.

 

Ma może ktoś już wyceny jakichś instalacji?

 

U mnie na razie wygląda to tak:

- Okna (3 szyby, ciepły montaż + rolety) - 30.000

- Rekuperacja - 15.000-16.000

- Elektryka (bez materiałów) - 3.000

 

Teraz czekam na wycenę instalacji hydraulicznych (woda, kanaliza, ogrzewanie, gaz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon

 

 

U mnie okna, elektryczne rolety na wszystkie okna z kontaktronami, elektrycznie sterowana brama garazowa do niskiego nadproza wraz z montazem 34650.

 

Elektryk sama robocizna (elektryka,instalacja tv, alarmowa) 2800

 

Rekuperacje chce kłaść samemu, a hydraulika cały czas szukam. Póki co walcze z przyłączami wodno kanalizacyjnymi :/ za 23m wody i 18 kanalizy wolaja odemnie 6-8 tys :( porażka po całości:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z Was planuje kominek z płaszczem wodnym?

Dotychczas planowaliśmy normalny kominek, wentylację mechaniczną z rekuperacją i kocioł gazowy.

Hydraulik namawia mnie na kominek z płaszczem wodnym. Na parterze planujemy ogrzewanie podłogowe, na piętrze grzejniki (łazienka podłogówka plus jakiś grzejnik).

Zastanawiam się czy warto pakować w kosztowne i skomplikowane instalacje kominka z płaszczem.... No i wybór kominka też dylemat.

Jak znalazłam Spartherm to cena powaliła. Hydraulik polecał Makrotherm.

Normalnie zakręcona jestem, mąż daleko, ja sama z dzieciakami i właściwie decyzje podejmuję sama :(

 

Ale póki co fundamenty zasypane wczoraj :) później wylewka chudziaka i idziemy w górę :)

 

Doprowadzenie powietrza do kominka robiliście pod chudziakiem? Mąż mnie się dzisiaj zapytał czy to zrobione... zapomniałam na śmierć.

Puściliśmy rury do kanalizacji i peszel do przewodów elektrycznych oraz rurę do wody pod fundamentami.

Prawdę mówiąc podłamana jestem, bo wszyscy macie wybranych wykonawców, a ja hydraulika szukałam na gorąco, bo majster zadzwonił, że będą zasypywać.

Małżonek miał telefony do pięciu hydraulików, ale nie mógł się zdecydować i wyjechał. Ja musiałam zdecydować w ciągu godziny, a jak będzie źle to gromy spadną na mnie :(

No musiałam się poskarżyć ;)

 

Czekam na sugestie odnośnie kominka. Z płaszczem czy bez? Wiem, że w tych z płaszczem brudzi się szyba, no chyba że jakiś wypasiony jest to mniej.

W kominku z pewnością będę rozpalać codziennie. Mam w mieszkaniu kominek z DGP i praktycznie codziennie paliłam w sezonie, bo nie lubię ogrzewania gazowego (zimne jakieś takie ;)

A to fotki z naszej budowy, dopiero początek, ale muszę się pochwalić :)

SAM_2397.jpg

SAM_2396.jpg

SAM_2395.jpg

Edytowane przez Szanta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...