Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gumol widzę że niedługo się wprowadzasz :)

 

Jeżeli chodzi o wycenę to była wstępna wycena na budowie z właścicielem firmy. Sprawdzał równość ścian itp. Dokładniejsza wycena w późniejszym czasie.

Tynkuję wszystko. W garażu, pom. gosp, łazienkach tynki cementowo-wapienne. W pokojach tynki gipsowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon podejrzewam, że najszybszy termin przeprowadzki to wiosna. Niestety instalacje, tynki posadzki i reszta wykończeniówki wymaga więcej czasu i niestety gotówki. Z tym ostatnim będzie najgorzej i zdeterminuje termin zamieszkania.

 

Teraz robi się elektryka, która też pochłonie więcej niż przypuszczałem. Materiały na elektrykę, inst tv, LAN, alarm to już ok 7 tys a to jeszcze nie koniec. Niemniej instalacje w domu to temat który musi być wykonany bardzo rzetelnie, bo później jest bardzo ciężko cokolwiek naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon

Dziękujemy bardzo za pokazanie Waszego Party! Mamy nadzieję, że pędzle przydadzą się i coś nimi pomalujesz w niedługim czasie :)

Bardzo nam się podobało, aż trudno było zasnąć. Wiemy przynajmniej ,że to jest dobry wybór.Tylko ruszyć z budową to już będzie dobrze.

Miałeś bardzo dobry pomysł z powiększeniem kotłowni i poszerzeniem garażu! My nie będziemy już tego zmieniać, ale dla innych Partowiczów rada żeby pomyśleli w fazie adaptacji projektu.

Jeszcze raz ogromne dzięki za pomoc.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, już od dłuższego czasu przeglądamy forum, bo my rownież budujemy Party. Jezeli chodzi o zmiany to na dole poszerzylismy garaz o 1 m, aby u gory mozna było zrobic balkon, zlikwidowalismy jedno okno w kotlowni i okno w spizarni, zlikwidowalismy podcien, okno jadalniane zostalo zmniejszone, łazienka na dole została powiekszona( ściana pod schodami cofnieta, żeby zamieścila sie muszą klozetowa), żeby zamieścił sie tam rownież prysznic. Na górze likwidacja okna w garderobie, zmiana małej łazienki na pralnie z wejściem od strony korytarza. No i okna dachowe...niby zdecydowaliśmy sie na usuniecie okien dachowych, oprócz tych w łazience, a wszystko po rozmowach z osobami, które takie okna posiadają. Poza tym okna szczytowe są dość duże i wszyscy zapewniają, ze będzie jasno. Ja mam wątpliwości, stad moje pytanie: nie będzie zbyt ciemno? Gumol widzę, ze ty jednak rownież zrezygnowałes z czesci okien w stosunku do pomysłu pierwotnego. My w tym tygodniu będziemy zalewać strop.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Okna dachowe mają swoich zwolenników jak i przeciwników. My należymy do tych drugich.

Nasze pokoje na poddaszu będą sypialniami. Życie rodzinne będzie się odbywać na parterze:)

Rady od znajomych i rodziny - jak najmniej okien dachowych! W rezultacie po długich rozważaniach okna zostają tylko w łazienkach.

Należy bardzo się zastanowić jaką funkcję mają spełniać górne pokoje .

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My pozostawiliśmy po jednym oknie w pokojach i dużej łazience. Póki co uważam to za trafny wybór. Fakt okna u szczytu są duże jednak nie doświetlają idealnie całych pomieszczeń. Pokoje są dość długie także okno połaciowe dobrze spełnia swoją rolę. Tak jak pisze Osiek - wszystko zależy od przeznaczenia. U nas pokoje u góry będą przeznaczone dla dzieciaków i naszą sypialnię. O ile w sypialni możnaby się pokusić o likwidację tak w pokojach dzieci woleliśmy zostawić. Czytanie książek, nauka itd., zawsze przyjemniej przy naturalnym świetle ( o ile w ogóle można mówić o przyjemności :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta nauka to trafiles, zawodowo znaczy :)Dziękuję za informacje. Na górze będzie nasza sypialnia i pokój dziecka, trzeci pokój być może kiedyś dla drugiego dziecka. W sypialni bezdyskusyjnie bez okna polaciowego, ale u syna mam wątpliwości coraz większe, skoro Gumol twierdzisz, ze okna szczytowe nie są w stanie doswietlic pokoju. Nie chce dziecku zrobic norki, a z drugiej strony boje sie, ze będzie gorąco. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krurikk - nory nie będzie jednak w moim subiektywnym odczuciu byłoby ciemno. Co do nagrzewania to na okna połaciowe jest coraz więcej gadżetów pozwaljących tego uniknąć. My na przykład zakupiliśmy do pokoji i sypialni markizy zewnętrzne. Koszt jednej to ok 200zł a zatrzymuje słońce już przed szybą. Czytając opinie z internetu ponoć zdają egzamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r1-1326839378-7b4eiv8j.jpgr2-1326839378-smcyjv6x.jpgAle tu cisza :) Wszyscy ostro pracują nad swoim Party :)

 

Zastanawiał się ktoś z Was jak optymalnie rozłożyć instalację centralnego odkurzacza? Ja właśnię sie głowię, bo muszę zamknąć temat zanim wejdzie hydraulik :) Wszelkie sugestie mile widziane :)

Edytowane przez Gumol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też planuję centralny odkurzacz.... Mam w mieszkaniu dwupoziomowym i nie wyobrażam sobie życia bez niego. Tym bardziej, ze ja odkurzam kilka razy dziennie, bo mam mini zoo w domu i strasznie brudzą te moje futra (3 koty i dwa psy ;)

 

Jednak nad rozmieszczeniem gniazd nie zastanawiałam się jeszcze. Rozumiem, że w kotłowni, gabinecie na parterze.... no Gumol chyba jakaś niekumata jestem.

 

Dodam, że rewelacyjnie sprawdza się automatyczna szufelka w kuchni, kiedy nie chce mi się rury wyciągać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanta,

 

W kotłowni jednostka centralna i z tamtad również przepust na górę. Ogólnie myślę, że dwa gniazda na parterze (garaż i hol) + 2 szufelki (kuchnia, wiatrołap) + jedno gniazdo na piętrze w holu powinny wystarczyć. Przeciągałem dzisiaj sznurek 8m i wszędzie dojeżdżałem.

 

Jednak szukam optymalnego rozwiązania jako, że specem w tej dziedzinie nie jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nieśmiało dolączam do grona partowiczów

projekt kupiony, siedzimy z małżonką i wymyślamy zmiany...

 

mamy jedno pytanie do zaawansowanych budowniczych

czy korytarz na poddaszu nie wydaje się mały, czy ktoś z Was go powiększał??

byłbym wdzięczny za opinie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumol;

Wracając do tematu spotkania, napisz proszę kiedy, gdzie i jak ? :) pisałem jakiś czas temu, że chętnie z żonką byśmy Was odwiedzili.

My w miarę możliwości dostosujemy się w prawie każdy weekend z wyjątkiem najbliższej soboty :-)

 

Z góry dzięki

 

Pozdr.

kwadi

Edytowane przez kwadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak planujecie zabezpieczyć daszek płaski nad garażem. Zupełnie nie rozumiem to co jest w projekcie wg. mnie jest trochę bez sensu. Myślałem aby zrobić tam koryto ze spadkiem. Warstwy następujące:

- strop

- wysmarować to dysperbitem

- folia budowlana

- styropian

- wylewka ze spadkiem

- 2x papa

 

Spadek skierowany do spustów rynnowych, otwory w murku tego co będzie na około przy krawędzi.

 

Macie już jakieś fotki wykonania tego dachu albo pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Jestem z Głogowa - 100 km od Wrocławia."

 

Hej- mamy pytanie- czy byłaby możliwość podjechania do Państwa i obejrzenia domku?? jestesmy z Zielonej Góry i chcemy ruszyć z budową Party na jsień br. Zależy nam na podpatrzeniu jak projekt wygląda w realu. Bylibyśmy niezmiernie wdzięczni za pomoc.

Pozdrawiamy

Ada&Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ja się dołączam do GRATULACJI. Fajnie tak budować a w wolnym czasie dziecko urodzić :) Ile to wyrzeczeń, zaangażowania, itp. tylko Ty jedna wiesz PODZIWIAM !!! :)

 

Marta zgadaj się z Kasią to pępkowe będzie na Twojej budowie :) Zdjęcie imponujące, z chęcią poprosiłbym o więcej ale wiem że teraz może to być kłopot ponieważ czas trzeba poświęcić największemu szczęściu na świecie :) Ja mam dwóch synów (6 lat i rok). Na wiosnę chętnie się wybiorę (jeśli zaprosicie). Jestem z Głogowa - 100 km od Wrocławia.

 

Gumol specjalnie opóźniasz budowę żeby nie robić pierwszego party w PARTY ? :)

 

 

 

a można wiedzieć jaka jest ta ustalona kwota? Do dachu czyli bez dachu? Stan surowy otwarty? Marto masz najbardziej zaawansowaną budowę więc robisz za "królika doświadczalnego" :)

 

Hej- mamy pytanie- czy byłaby możliwość podjechania do Państwa i obejrzenia domku?? jestesmy z Zielonej Góry i chcemy ruszyć z budową Party na jsień br. Zależy nam na podpatrzeniu jak projekt wygląda w realu. Bylibyśmy niezmiernie wdzięczni za pomoc.

Pozdrawiamy

Ada&Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwadi,

 

Jestem aktualnie na urlopie, także będzie cięzko w najbliższym tygodniu, ale po 28 możemy śmiało się umówić.

 

Szanta,

 

Brama segmentowa w kolorze Winchester do niskiego nadproża.

 

Alien,

 

Ja z tunelu zrezygnowalem. Wyłożyłem "wannę" grubą folią a poźniej styropianem ok 35 cm :) Na to nadlewka ze spadkiem z betonu. Teraz czeka na opierzenie i później 2 warstwy papy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...