Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kasia,

 

Chudziak pod ławy ok 10m3 - wysokość ok 12cm, szerokość 65cm, dł ok 65mb

Ławy ok 15m3 - zakladane wielkości: wysokość ok 36cm, szerokość 55 cm, dł ok 65mb

 

Chudziak na posadzke ok 15m3, ale to jest już uzależnione od zostawionej wysokości :)

 

Szanta,

 

Sprawdź ofertę z Krispolu (profil FEN76). Ja również mam wymiar drzwi tarasowych z projektu i nie potrzebne były poprzeczene ramy. U mnie poza ceną (porównywalną do vetrexa) była fakt, że brałem towar w całości od jednego producenta (brama garażowa, rolety i okna), co również ma wpływ na negocjacje cenowe.

 

PiG,

 

Nie zazdroszczę przebojów z gruntem, wiem bo sam musiałem brać geotechnika ze względu na niejednorodny grunt (połowa terenu pod domem w glinie, połowa w piasku). Na szczęscie u mnie sucho. Zresztą jak od początku przeboje to później już z górki (jeżeli przy budowie jest to możliwe :))

 

Kuba,

 

Nie mam teraz projektu w ręku, ale są dwa piony kanalizacyje, gdzie każdy z nich potrzebuje odpowietrzenia + odpowietrzenie kanału głownego. Także do wentylacji grawitacyjnej jako odpowietrzenie kanalizacji mam 2 kominki dachowe + jeden kanał w kominie.

 

Dodatkowo mam dwa kanały wentylacyjne w kominie (jeden na kotłownie, drugi na garaż).

 

Reszta pomieszczeń będzie wentylowana mechanicznie.

Edytowane przez Gumol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gumol

 

My chyba jednak weźmiemy w tego Vetrexu okna, razem z roletami. Tylko, że bramę chcieliśmy z Hormanna z prowadzeniem L do niskiego nadproża, a dostawca okien handluje bramami od Wiśniowskiego. Taką od Wiśniowskiego też masz chyba Gumol, prawda? Którą wybrałeś konkretnie, tą na 16 cm?

 

Małżonek za diabła nie chciał się zgodzić na rolety zewnętrzne, jednak po obejrzeniu na żywo wielkości okien i argumentach typu "koty nie zniszczą rolet, bo będą na zewnątrz a nie w domu" dał się przekonać. Tylko, że teraz siedzi na budowie i rozwala dwa już wylane nadproża w kuchni i spiżarni (reszta nie byłą zalana), bo rolety nie zmieściłyby się nad oknem :( A tyle mówiłam w czasach adaptacji projektu :( że rolety chociaż na parterze....

 

A jakie macie okna połaciowe? My chyba decydujemy się na Fakro. Dachówka taka jak Ciebie Gumol - Roben model Piemont ale może Tobago lub czarna.... sama nie wiem do końca. Podobała nam się taka płaska, jak chyba u Aliena. Jednak musimy trochę zaoszczędzić po nadprogramowych wydatkach typu rolety, droższe okna i wielka niewiadoma z ogrzewaniem (miał być doprowadzony na 100% gaz, ale okazało się, że przyłącze na osiedle biegnie przez prywatną działkę a kobieta stawia się w Urzędzie, bo nie podoba jej się podział jej gruntu i nie chce udostępnić ziemi do położenia przyłącza - normalnie masakra :( Jeszcze przyjdzie nam jakieś pompy ciepła kombinować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanta,

 

Ja mam bramę, rolety oraz okna Krispolu. Krispol ma bramę bodajże od 12 cm także u mnie bardziej podeszła, jako, że nadproże miało bodajże 14cm.

 

Okna połaciowe mam Roto, najważniejsze to pójść do sklepu i porównać wszystkie co komu pasuje. Ja wahałem się między Veluxem a Roto. Jednak jako że brałem z dodatkowy kołnierzem docieplającym WD a cenowo korzystniej wychodziły Roto tak więc na nie padła decyzja. Wziąłem łamane w pół i póki co nie żałuję decyzji. Chciałem 3/4 jednak są one tak wysoko zamontowane przez ściankę kolankową, że bez krzesełka się nie wyjrzy, chyba że w niebo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon,

 

Mkniesz jak burza! lada moment i wyprzedzisz mnie o całą długosć! Widze, że zdecydowałeś się pokryć zadaszenie dachówką. Jaki kąt dachu przyjeliście? Ja jak sobie wizualizowałem to wychodziło mi, że musiałby być wyżej. Ale domek jak ta lala!

 

Po obliczeniach kąt dachu nad tarasem wynosi około 20 st.

 

Przy okazji aktualne zdjęcia

 

IMG_1567-1.jpg IMG_1568-1.jpg IMG_1569-1.jpg IMG_1570-1.jpg IMG_1571-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanta,

 

Wszystko zależy od rekuperatora, jego sprawności i rur z niego wychodzących. Jeżeli instalacja będzie na skrzynkach rozdzielczych, to wówczas suma pól (czy jakoś tak :)) wychodzących musi się równać sumie pól wchodzących. Jest sporo poradników w necie jak to obliczyć. Muszę poszkukać swoich notatek z obliczeniami.

 

Ja biorę rekuperator o wydajności 400m3, gdzie rury wychodzące i wchodzące do reku mają średnicę 180mm - przy skrzynkach o 6 wyjściach rury wychodzą ok 75mm. Ja jednak ze względu na koszta idę w kanały sztywne i daje 100mm. Wyjątek kanały płaskie, które będą zalane w posadzce.

 

Pietruch,

 

Co by nie mówić, Wasz dach jest cudny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowlańców :yes: Mam pytanie odnośnie pokrycia dachowego ? może ktoś napisać ile Was wyniosło, to znaczy sam materiał na kompletny dach i czy była to blachodachówka czy dachówka ?

 

Odpowiem inaczej całość materiałów na dach w tym 5 okien połaciowych, 2 wyłazy, 2 ławy kominiarskie, rynny, obróbki blacharskie dachówka Robena - 19.500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pietruch! Zdecydowanie jest to największa wada!!! :(

Musimy to dobrze przemyśleć - piękny czy tani !

Zrobiliśmy sobie wycieczkę w poszukiwaniu dachówki Actua czarna angoba. Widzieliśmy w Lubinie dwa dachy - jeden był taki sam jak Wasz - cudny , a drugi był z połyskiem - skrajne odczucie. Wyglądał jakby był zwichrowany albo połysk powodował taki efekt - dziwne to było!

 

Geolog dał nam zielone światło - możemy budować ! :)

Nauczka dla innych. Chcesz kupić działkę zatrudnij geologa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza dachówka ma jedną wielką wadę. Cena. Za całość tj. dachówka, kominki, gąsiory i skrajne zapłaciliśmy 20k brutto.

Dach wygląda super!

Czy to jest Turmalin Braasa czy Actua z Koramica?

Pytam bo my będziemy mieli też płaską z tym, że Domino z Creatona, tak więc efekt powinien być bardzo podobny do Twojego dachu, co mnie osobiście bardzo cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pietruch! Zdecydowanie jest to największa wada!!! :(

Musimy to dobrze przemyśleć - piękny czy tani !

Zrobiliśmy sobie wycieczkę w poszukiwaniu dachówki Actua czarna angoba. Widzieliśmy w Lubinie dwa dachy - jeden był taki sam jak Wasz - cudny , a drugi był z połyskiem - skrajne odczucie. Wyglądał jakby był zwichrowany albo połysk powodował taki efekt - dziwne to było!

 

Geolog dał nam zielone światło - możemy budować ! :)

Nauczka dla innych. Chcesz kupić działkę zatrudnij geologa!!!

 

Osiek, napisz do mnie na [email protected], to podeślę Ci namiary na firmę, która będzie miała na Dolnym Śląsku ceny dachówek nie do przebicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

 

dachówkę, kominki, gąsiory i skrajnie z Creaton Domino (łupek angoba i czarna angoba) wyceniono nam na 18 322 PLN (brutto). Cena myślę, że jest jeszcze do nagięcia...Znaleźliśmy kilka takich "płaskich" dachów w okolicy. Utwierdzamy się w przekonaniu, że chcemy mieć taką dachówkę. Prosta bryła domu z jeszcze prostszym dachem aż prosi się o takową. Oczywiście jest droższa i też długo biliśmy się z myślami ale ostatecznie chyba odżałujemy ten wydatek.

 

Kubutek1,

 

mógłbym prosić o namiary na tą firmę od dachówek? Może będą konkurencyjni. Mój mail: [email protected]

 

Nasze budowanie małymi kroczkami podąża naprzód. Zaizolowaliśmy ławy i lada dzień ruszamy z murowaniem ścianek fundamentowych.

 

Pozdrawiamy,

PiG

Edytowane przez PiG Party
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiek, napisz do mnie na [email protected], to podeślę Ci namiary na firmę, która będzie miała na Dolnym Śląsku ceny dachówek nie do przebicia.

 

Jeśli to możliwe to ja też proszę o namiar na tą firmę, wysłałam ci maila. My właśnie musimy zamówić dachówkę w przyszłym tygodniu. Zdecydowaliśmy się na Roben Monza Plus kolor Tobago. Wycena na samą dachówkę bez okien to 9,5 tys.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...