Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szanta,

 

jeśli będzie panel to folia + panel to 1 cm. Zwiększ styropian do 15cm i dajcie na parterzę wylewkę anhydrytową, która lepiej przewodzi ciepło i może być bardzo cienka - standardowo dają 2-3cm. Fakt faktem kosztuje ona prawie jeszcze raz tyle ok 35zł za m2 z materiałem (położą ją w 3-4h i równą jak stół bilardowy). Na piętrze możecie dać już zwykłą posadzkę, wówczas koszta nie będą aż tak wysokie a na pewno mniejsze niż płyty PIR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gumol dziękuje że pamiętałeś o mnie :) Teraz jestem na pewno przekonana że też tak zrobimy :) Mam właśnie pytanie do Ciebie, Na ile obniżałeś ścianę fundamentową w łazience i w jaki sposób przeniosłeś odpływ z muszli klozetowej? i jeszcze czy obniżałeś jak w projekcie ścianę fundamentową w garażu pod wjazdem i jak nie to dlaczego?

U nas ściany fundamentu w końcu skończone!! teraz ocieplić i szykować hydraulikę :) Poszło nam rzeczywiście 18m3 cementu pod ławy i niecałe 1290 bloczków (niestety mamy bardzo duży spad terenu no i w dołku działkę :/)

Napiszcie mi proszę czy robiliście tek jak w projekcie małe fundamenty przed łazienką i w holu?

DSC02864.jpgDSC02917.jpgDSC03087.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanta,

 

jeśli będzie panel to folia + panel to 1 cm. Zwiększ styropian do 15cm i dajcie na parterzę wylewkę anhydrytową, która lepiej przewodzi ciepło i może być bardzo cienka - standardowo dają 2-3cm. Fakt faktem kosztuje ona prawie jeszcze raz tyle ok 35zł za m2 z materiałem (położą ją w 3-4h i równą jak stół bilardowy). Na piętrze możecie dać już zwykłą posadzkę, wówczas koszta nie będą aż tak wysokie a na pewno mniejsze niż płyty PIR.

 

Witajcie,

 

właśnie w piątek miałem spotkanie z wykonawcą wylewki anhydrytowej i powiedział mi, że faktycznie jest tej wylewki, jak napisał Gumol, min. 3 cm ale nad rurami do ogrzewania podłogowego, co w rzeczywistości daje 4,5 cm wylewki.

Nie wiem gdzie są takie ceny tej wylewki bo u mnie na dolnym śląsku kosztuje taka przyjemność 39 zł.

Ja kupiłem na podłogę styropian EPS 100 lambda 0,037 Swiss..r.

 

Kilka zdjęć z mojej budowy.

Mam nadzieję, że zaczną w tym tygodniu układać dachówkę bo już jest 3 tygodniowe opóźnienie z powodu deszczu.

DSC_3568.jpg

DSC_3572.jpg

DSC_3596.jpg

Edytowane przez Kubutek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia,

 

U mnie fundamenty tak jak na zdjęciach, tylko rura od wc finalnie byla jeszcze bliżej szalunku (nie pamiętam dokładnie wymiaru, ale chyba coś koło 190cm od muru). Dodatkowo dodałem rurę do odpływu z prysznica.

 

Obniżenie w łazience wynika prawdopodobnie z faktu, aby nie było w niej wilgoci, bądź co bądź ciągłość muru który jest pod ziemią może powodować większe jej przewodzenie. tak mi się przynajmniej wydaje.

 

Obniżenia wjazdu do garażu finalnie nie robiłem, jako że nie za bardzo rozumiałem jego sens. Po wylaniu wylewek i tak mam spory uskok do fundamentu nie mówiąc o poziomie gruntu, także wjazd do niego będzie pod górkę.

 

IMG-20130302-00047.jpg

IMG_9850.jpg

Edytowane przez Gumol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

właśnie w piątek miałem spotkanie z wykonawcą wylewki anhydrytowej i powiedział mi, że faktycznie jest tej wylewki, jak napisał Gumol, min. 3 cm ale nad rurami do ogrzewania podłogowego, co w rzeczywistości daje 4,5 cm wylewki.

Nie wiem gdzie są takie ceny tej wylewki bo u mnie na dolnym śląsku kosztuje taka przyjemność 39 zł.

Ja kupiłem na podłogę styropian EPS 100 lambda 0,037 Swiss..r.

 

Kilka zdjęć z mojej budowy.

Mam nadzieję, że zaczną w tym tygodniu układać dachówkę bo już jest 3 tygodniowe opóźnienie z powodu deszczu.

 

No właśnie mój mąż też mówił, że 3 cm to za mało będzie bo rury od podłogówki nie zakryje dobrze.

Kubutek, ile dałeś warstwy styropianu tzn.jak grubo?

 

A u mnie taka ekipa, że dach w deszczu robią a jak słonko (tak jak dzisiaj) to nie ma ich na budowie.

Normalnie wściekam się już. Do tego brama wyszła na 510 cm i muszą domurować 10 cm, inaczej zapłacimy za nietypową :(

Czekam do wykończeniówki, bo to już przerabiałam , kiedy kupiliśmy mieszkanie w stanie surowym.

Do tej pory wszystko dla mnie nowe i się uczę ;) a mąż nie rozumie czemu taka dociekliwa jestem, ale ja wiem jak

to jest z majstrami :( dziesięć razy powtarzać .... no chyba że Kaszubi tylko tak mają.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanta,

 

Wymyśliłem sobie, że dam 20 cm styropianu na parterze i 10 cm na piętrze.

Wszędzie ogrzewanie podłogowe.

Po wstępnym wytyczeniu z gościem od wylewki punktu najniższego i najwyższego, okazało się, że będę zmuszony dać min. 21 cm, a w niektórych miejscach to i 24 cm.

To kolejny etap, który niestety wyszedł przewymiarowany:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co zdecdowało o wyborze właśnie tego prodcenta dachówki? Bardzo podoba się nam model - myślimy o kolorze grafitowym. Szukamy dobrego producenta dachówki w przystępnej cenie.

 

Dziękuje za odp.

 

Witaj Asiu_Krakowianko,

 

napisz o jakiego producenta dachówki pytasz?

My z małżowina zdecydowaliśmy się na Creaton Domino w kolorze łupka, choć wcześniej bardziej podobała nam się dachówka Brass Turmalin antracyt ale zobaczyliśmy ją w słoneczny dzień i wtedy dalibyśmy sobie ręce uciąć, że jest to ciemny brąz.

Braliśmy jeszcze mocno pod uwagę Brass Topas(miałem zdjęcia domu z tą dachówką, jak nie skasowałem to wystawię) bardzo ładna ale w końcu z bólem kieszeni zdecydowaliśmy się na Creatona po oglądnięciu domu z Domino w kolorze łupka na dachu w realu(na zdjęciach dom z Creaton Domino w kolorze łupka - nie jest to Party)

DSC_1040.jpg

DSC_1043.jpg

DSC_1047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanta,

 

Wymyśliłem sobie, że dam 20 cm styropianu na parterze i 10 cm na piętrze.

Wszędzie ogrzewanie podłogowe.

Po wstępnym wytyczeniu z gościem od wylewki punktu najniższego i najwyższego, okazało się, że będę zmuszony dać min. 21 cm, a w niektórych miejscach to i 24 cm.

To kolejny etap, który niestety wyszedł przewymiarowany:jawdrop:

 

Ja bym wolała przewymiarowane niż za cienkie ;)

 

Następny kwiatek na budowie. Pan przyjechał zwymiarować okna i nie porównał ich z projektem.

Wycenił wg otworów okiennych, które majstrom wyszły jak wyszły. W ten sposób miałabym w kuchni okna niżej niż blat od szafek kuchennych.

Normalnie ..... trafia..... Jutro będę to uzgadniać. Lepiej domurować niż mieć przewymiarowane okna ;)

Edytowane przez Szanta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich uczestników tego wątku :) zdecydowaliśmy się na wybór projektu Party, z uwagi na napięte ramy czasowe musieliśmy zdecydować się na gotowy projekt, a ten chyba jest najbliżej ideału. A teraz zastanawiamy się nad zmianami jakie wprowadzimy, bo każdy ma trochę inny gust i potrzeby. I stąd moja prośba o radę - wykombinowałam sobie dziś takie zmiany w rozmieszczeniu pomieszczeń na poddaszu, gdyby się komuś chciało popatrzeć i pomyśleć to z chęcią poczytam Wasze opinie - co Wam się podoba, co wydaje zbędne, niepraktyczne... Powiem tylko jaki był zamysł:

- stworzenie dla nas sypialni z osobną łazienką i wejściem do garderoby

- dwie mniejsze sypialnie na górze i do nich mała łazienka ( może w przyszłości dla dzieci, póki co dla gości)

- pralnia

Po wielu próbach wyszło mi, że moim zdaniem optymalnie jest zrobić pralnię koło łazienki, z wejściem z łazienki, w sypialni są wtedy drzwi do łazienki i garderoby. Zniwelowanie wnęk przeznaczonych na szafy i zmniejszenie trochę jednej z sypialni, a na to miejsce mała łazienka.

Napiszcie proszę co o tym sądzicie - zwłaszcza osoby, które już są na etapie budowy i widzą realnie jak wyglądają te pomieszczenia.

PS. Rysunek jak od przedszkolaka, ale co 10 minut mam nową koncepcję i nie umiem tego tak precyzyjnie zrobić na komputerze (blondynka:)

góra final.jpg

Edytowane przez asia_krakowianka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia bardzo fajny pomysł, nie wpadłam bym , że można jakoś jeszcze jedną łazienkę wcisnąć na górze. My zamieniliśmy małą łazienkę na pralnię ale właśnie trochę szkoda, że my własnej nie będziemy mieć osobnej łazienki :/ Dopiero zrobiliśmy fundamenty i jeszcze mamy czas żeby zmienić górę :) Szkoda tylko, że ten jeden pokój będzie mały, jedno z dzieciaków było by pokrzywdzone:/ Nie wiem też jak by to technicznie wyszło z pionami kanalizacyjnymi bo pod twoją obecną garderobą jest łazienka na dole i tam przechodzi pion. Najlepiej jak wypowiedzieli by się już ci co wybudowali dom, oni w realu mogli by wywnioskować jak by to wyglądało :D Daj proszę znać co wam architekt powie czy takie może być rozwiązanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo co kto lubi, dla mnie 3 łazienki w domu to istna rozpusta :) Koszty wykańczania każdej kolejne są jednakowo wysokie :)

 

Bardzo podoba mi się pomysł umieszczenia pralni za dużą łazienką, niemniej parę merytorycznych uwag ode mnie :)

- Bardzo niekomfortowe usytuowanie toalety w dużej łazience - korzystanie z niej pod skosem będzie nie lada wyzwaniem :) - pomyślcie o zamianie miejscami z wanna

- oryginalna garderoba wbrew pozorą za wielka nie jest (a w zasadzie za bardzo ustawna) - w tej konfiguracji zmieścisz w niej co najwyżej pralkę oraz kosz na brudy. Brak miejsca na jakikolwiek zlew itd. (choć ten jest w łazience obok :))

- pion kanalizacyjny umiejscowiony jest w projekcie przy schodach jako, że jest wspólny dla górnej i dolnej łazienki. Nie wiem jak na tak długim odcinku do pralni uda się ustawić odpowiednie spady w rurach, ale pewnie do zrealizowania przy odpowiedniej wysokości wylewki.

- mam problemy z wizualizacją przestrzenna na płaskich rzutach :) Niemniej porównując gabarytami nową łazienkę do Waszej nowej garderoby, możecie mieć problem z umiejscowieniem prysznica i toalety obok siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi, faktycznie muszę się dopytać jak z tymi pionami. Dziś dzięki jednemu z forumowiczów miałam okazję zobaczyć Party na etapie wykończeniówki :) Powiem Wam, że domek w realu jest extra, cieszę się, że kupiliśmy właśnie ten projekt. Zmiany na górze, o których pisałam wyżej po obejrzeniu tego na żywo nadal wydają nam się dobre, na oglądanie Party w realu zabrałam męża i przyjaciółkę i stwierdziliśmy wspólnie, że pokoje nie są małe, a fajnie wyjdzie podzielenie powierzchni góry na nasz mały apartament i część gościnno/ziecięcą i my pewnie zdecydujemy się na wygospodarowanie pralni i łazienki:) kombinuję teraz z dołem... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Alien to widzę, że mnie doganiasz :) U mnie ostatnio większy przestój, wszystko idzie powolutku.

 

Ekipa od docieplenia elewacji wkroczy najszybciej 21 października (oby tylko pogoda dopisała). Drzwi wejściowe zamówione, czekam na dostawę wełny, a w tak zwanym miedzyczasie dłubie sobie samemu w kotłowni (zabudowa wnęki koło komina, ocieplenie ściany i sufitu, kafelkowanie itd.). Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku uda mi się samodzielnie zrobić zabudowę poddasza, żeby grzać dom zimą. W końcu 2 tony pelletu już zakupione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien, Z tego co pamiętam - licząc ilość elewacji z projektu wyszło 208m2 (odliczając okna). Styropian kupowałem jakoś w połowie sierpnia- wiząłem 40m3 Genderki o grubości 20 cm. Niestety było to już po pierwszej podwyżce, ale wtedy jeszcze małej bo o 2 zł. Aktualnie styropian poszybował mocno w górę, jest około 15 zł drożej na m3.

 

Na poddasze kupiłem wełnę Rockwoola Toprock, mam nadzieję, że się spisze podczas układania i nie będzie za bardzo kuła :)

Edytowane przez Gumol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Też buduję domek party. poszerzyłem kotłownie i łazienkę na doleSV202465.jpg

Również dodałem taras(podcienie po bokach

SV202466.jpg

SV202475.jpg

 

Mam pytanko: Czy salon z kuchnią nie wydaję wam się trochę krótki (tzn: 7,5 m głębokości czy to jest oki?)

Mi wydaję się trochę mały!

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...