Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzień dobry :)

 

Jakież piękne party prezentujecie :)

Pietruch- Wasz dach... cud, miód, malina :)

 

Mam prośbę - szczególnie do Pietrucha, bo widzę, że ma to co mnie interesuje ;)

Chodzi mi o veluxy: poproszę o fotki (błagam!!!!!!!!!!!!) wewnątrz pomieszczeń.

Jesteśmy przed montażem dachu.

Zastanawiamy się czy i ile i jakie okna dachowe wybrać.

Jakie wymiary są u Ciebie? Bo dach wygląda bosko.

U nas niestety dachówka odpada :(

 

Okna na górze w szczytach mamy dość duże, więc pomieszczenia będą doświetlone.

Bardziej chyba chodzi o bajer i wygląd domu..

Będzie prezentował się nowocześniej??? :)

 

Z góry bardzo dziekuję za odpowiedzi, podpowiedzi :)

 

mogą być na mail jupijao małpa wp.pl :)

 

 

pozdrawiam, e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien,

 

Widzę, że poszliście ostro do przodu :) Gonicie mnie co nie miara Super!

 

Ja ze względu na ograniczony budżet przerzuciłem się na system samoroba :), a że czasu wiele nie mam to wszystko idze dużo dużo wolniej, aczkolwiek taniej i w pewnych miejscach pewnie dokładniej :)

 

W chwili obecnej trwa walka z zimą, a w zasadzie jej przyszłymi skutkami. W pierwszej kolejności chcę przygotować kotłownię, aby jeszcze w tym sezonie odpalić piec. Póki co kotłownia będzie zrobiona połowicznie, tak aby móc zrobić niezbędne instalacje. Na pierwszy ogień ociepliłem ścianę odzielającą kotłownię i gabinet (głownie w celu wyciszenia pieca) oraz sufit. Uczę się też kłaść płytki :) na razie położona tylko jedna ściana i tak zostanie przez najbliższe miesiące. Teraz skupiam się na wygładzeniu miejsc, które będą niedostępne po wstawieniu pieca. Raz zagipsowany sufit, ścianę nad płytkami oraz komin. Teraz musi wyschnąć, następnie szlifowanie, kolejne gładzenie oraz kładzenie gresu na posadzkę.

A tu jakieś stare fotki standardem z telefonu:

 

IMG-20131124-00290.jpg IMG-20131124-00291.jpg

 

W chwili oczekiwania na osuszenie gładzi co przy ok + 2-3 stopniach proste nie jest :) w miniony weekend dokończyłem stelaże pod kolejne dwie ścianki kolankowe oraz rozpocząłem swoją przygodę z wełną :) Efekt 3h walki z pierwszą warstwą poniżej :)

IMG-20131201-00299.jpg

 

Asti,

 

Okna Roto - 70x140 z kołnierzami docieplającymi WD, ze względu na wysoką ściankę kolankową łamane w połowie. Zdjęcia na priv podeślę Tobie po południu jako, że tu nie mam ich w pełnym rozmiarze.

Edytowane przez Gumol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów budujących Party,

gratuluję postępów prac. My dopiero zaczynamy i w związku z tym mam pytanie do osób z okolicy Lubina - przede wszystkim do Leon_za z Głogowa, bo widziałam, że tutaj postępy budowy są najbardziej zaawansowane, ale również do osób budujących w Osieku, bo takich też widziałam na forum: czy jest możliwość obejrzenia Waszej budowy? Nam Party wydaje się nieco małe i planujemy powiększyć go oraz wprowadzić pewne zmiany w projekcie, więc może zobaczenie tego domu na żywo ułatwi nam podjęcie pewnych decyzji. Możemy też podjechać trochę dalej, jeżeli jest Ktoś kto buduje w województwie dolnośląskim.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć AK_Z :)

 

Możemy też podjechać trochę dalej

Ja zapraszam do mnie :) Tyle, że to na prawdę jest trochę dalej... Bo za Warszawą-woj.mazowieckie, powiat wołomiński.

 

Dom jest trochę na bazie party, ale troszkę większy i mamy kilka zmian.

Troche na bazie gali - ale od niej mniejszy.

Jakby coś - zapraszam :)

 

A my - czekamy na dach - jak pogoda dopisze to będzie za tydzień :D

Czekamy na okna - montaż w styczniu - jak pogoda dopisze :)

Wcz.zamówiliśmy bramę garażową - też montaż w okolicach stycznia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zaproszenie. Myślałam raczej o województwie dolnośląskiem:), ale jak mąż będzie się wybierał w okolicę Warszawy to może.... Póki co mam pytanie dotyczące zmian, które Pan wprowadził, bo my podobnie chcemy połączyć Galę z Party i zrobić coś po środku (tak ok. 170-180 metrów powierzchni).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie zauważyłam że to Pani mi odpisała a nie Pan-widzę, że nie jestem jedyną kobietą która tutaj zagląda:) Widziałam rzuty i u nas wygląda to dość podobnie, tylko na dole zostawiłam łazienkę pod schodami (ale jeszcze się nad tym zastanawiamy, bo nie zmieści się tam prysznic) a w miejscu gdzie Pani ma łazienkę my zrobiliśmy pralnię. Na górze zamiast małej łazienki garderoba i druga mała w sypialni. A ile metrów mniej więcej Wam wyszło? Robiliście kosztorys, żeby porównać o ile więcej wyjdzie przy powiększeniu domu czy raczej po prostu wychodzi w trakcie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na panią trzeba mieć wygląd i pieniądze ;)

 

AK_Z u nas ciężko oszacować wartość prac.

Wiele rzeczy robiliśmy sami - cały fundament, później mąż murował równolegle z murarzem.

Stan obecny - surowy otwarty oceniam na jakieś 80tys.

Niestety dość szybko przestałam zapisywać wydatki :(

Więc ciężko określić.

System mocno gospodarczy zakladamy rownież na dalsze prace.

 

Dom (cały po podlodze włącznie z garażem i kotłownią) ma 193m. Garaż ma chyba 35m, kotlownia ok.6m.

Edytowane przez asti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK_Z jeżeli chcecie zobaczyć naszą budowę to oczywiście zapraszamy.Nasze PARTY na dzień dzisiejszy ma wylany strop.

Oczywiście mamy tylko parter, a w dodatku "zalesiony"! Zmiany na parterze to powiększona toaleta kosztem gabinetu, wysunięty garaż o 1 metr.

Przed rozpoczęciem budowy pojechaliśmy do Leon_za (jeszcze raz dzięki) i to była słuszna decyzja. Przed obejrzeniem mieliśmy bardzo dużo wątpliwości, które po wizycie zostały rozwiane. Wielkość domu jak najbardziej nam odpowiada.

tel.601923374 Zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Załączam zdjęcia z lekko zmodyfikowanym projektem Party.

Tam gdzie jest taras myślę o całorocznym ogrodzie zimowym z przeszkleniem.

Chodzi o to też, aby powiększyć salon.

Czy nie wydaję się Wam, że 7,5m (szerokość od kuchni do salonu) mógłby być troszkę większa?

 

DSC04553.jpgDSC04549.jpgDSC04552.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiek,

dziękuję za zaproszenie - w sobotę wybieramy się do znajomych, którzy mieszkają w Osieku, więc z chęcią podjedziemy i zobaczymy sobie Wasz dom chociaż tak przez płot:)

Do Leona już się wprosiłam i był tak uprzejmy, że i nas zgodził się przyjąć-jedziemy w niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asti nasze okna to Velux nowej generacji 78x140. Mają jedną wadę. Są otwierane od góry więc bez specjalnego otwieracza ciężko je otworzyć, U nas to mniejszy problem bo my z tych raczej wysokich. Poza tym mamy mieć wentylację mechaniczną więc okna będą raczej zamknięte.

Zdjęcia jeszcze przed tynkami.

_DSC3643.jpg_DSC3646.jpg_DSC3662.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...