Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki Artur. Sam robiłeś podłogę w kotłowni czy zleciłeś firmie ? Oczywiście następne pytania z jakiej firmy i jaki koszt za m2.

Szkoda, że nie możemy pomóc w kwestii elewacji.

 

AK_Z , mamy okna i bramę. Zapraszamy :)

 

 

Osiek,

wszystko już wiem - to dopiero zaskoczenie, świat jednak jest bardzo mały:) Przyjedziemy na pewno, zresztą będziemy Was często podglądać i męczyć pytaniami o wszystko, bo Kto nam lepiej doradzi jak nie specjaliści:) Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam Wszystkich już prawie po świętach. Nie wiem jak u Was ale u mnie ostatnio dużo się działo przy budowie Party.

 

1. Oczyszczalnia wkopana + rozprowadziłem rury od rynien po działce, zostały jeszcze do wkopania 10 tuneli po 300L + podłączenie.

P1090681.JPG

P1090691.JPG

Zdj%25C4%2599cie%252012.04.2014%252C%252018%252016%252001.jpg

 

 

 

2. Ocieplony garaż od wew. + elewacja + papa na dachu płaskim

P1090762.JPG

P1090791.JPG

P1090795.JPG

P1090787.JPG

P1090776.JPG

P1090779.JPG

 

 

 

3. Kominek odpalony + zabudowy

Zdj%25C4%2599cie%252018.04.2014%252C%252010%252011%252020.jpg

P1090763.JPG

P1090765.JPG

P1090766.JPG

P1090767.JPG

P1090772.JPG

P1090726.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien - podziwiam postępy :) super to zaczyna wyglądać. Mam pytanie - ja też chce białą bramę garażową i białe drzwi wejściowe ale okna w graficie, u Was też kolor okien i drzwi jest różny - nie gryzie się to patrząc na całość elewacji? I prosba do budujących Party - jak według Was zrobić schody? Chciałabym betonowe, stabilne, ale ta klatka wydaje mi się tak wąska że zastanawiamy sie nad konstrukcją stalową z drewnem. Jak to jest na żywo? Bardzo wąsko czy nie jest najgorzej? Jak macie jakieś fotki schodów to poproszę:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia bramy nie mam idealnie białej dokładnie RAL 7035 - czyli jasne aluminium. Będzie to widać jak będzie biała elewacja. Obróbki blacharskie i barierka na balkonie też jest RAL 7035. Nie chcieliśmy iść całkowicie w szarości dlatego okna mamy dąb jasny, taki sam będzie kolor podbitki (tylko deska czołowa nawiązuje do dachu). Przy drzwiach będzie drewno na elewacji - modrzew syberyjski w kolorze dąb jasny.

Co do korytarza i schodów myślę, że jest ok chociaż na początku chciałem poszerzyć do 240cm ale finalnie zostało 200cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Alien,

obejrzałam po raz kolejny film z parteru i dopiero teraz wychwyciłam, że fajnie zmieniłeś sufit w wc na parterze pod schodami. Podoba mi się, bo ta łazienka jest małym a do tego niskim pomieszczeniem. Napisz proszę o le podniosłeś ten sufit i jaką szerokość ma teraz spocznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, ja z kominem nie przesadzałem. Kupiłem przez internet (sklep z Wroclawia) kompletny komin ok 9mb wraz z 3 kanałami wentylacyjnymi za 2250 (wliczając przesyłkę). Jakościowo bardzo fajny, murarze stwierdzili że lepszy od Leiera :) Cena przystępna, ok 1000 tańszy od Schiedla, przy dwóch sztukach tak jak u Was różnica robi się spora. Oszczędzone pieniądze wolałbym zainwestować w lepszą instalację grzewczą bądź też izolację domu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, ja z kominem nie przesadzałem. Kupiłem przez internet (sklep z Wroclawia) kompletny komin ok 9mb wraz z 3 kanałami wentylacyjnymi za 2250 (wliczając przesyłkę). Jakościowo bardzo fajny, murarze stwierdzili że lepszy od Leiera :) Cena przystępna, ok 1000 tańszy od Schiedla, przy dwóch sztukach tak jak u Was różnica robi się spora. Oszczędzone pieniądze wolałbym zainwestować w lepszą instalację grzewczą bądź też izolację domu :)

No właśnie sąsiad budowlaniec też nam tak powiedział że Schiedl dobry ale drogi i można coś równie dobrego a tańszego kupić, przesłał byś mi stronę tej firmy? Przy zakupie 2 kominów robi się bardzo duża różnica a dzięki zaoszczędzonym pieniążkom może uda się przykryć chociaż papą domek w tym roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było dokładnie tak:

Komin systemowy do kominka - 2700zł

Komin wentylacyjny podwójny betonowy - 8zł x 44szt. 352zł

Zakończenie komina - 200zł

 

Do komina wentylacyjnego podwójnego dojdzie jeszcze wkład z nierdzewki pod piec gazowy kondensacyjny.

Komin systemowy lokalnego producenta nie ma co szaleć - sprawdzony w poprzednim domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam budowniczych,

 

Po wielu bojach jestem juz praktycznie na etapie rozpoczynania inwestycji (musze tylko kupic projekt i zrobic adaptacje). Party byl jednym z faworytow ale ostatecznie inne projekty zostaly wyeliminowane. Mam kilka planow odnosnie zmian, licze na jakas wskazowke z Waszej strony:

- poszerzenie domu o 1,25-1,50m (na rysunku czesc w jasnym kolorze)

- lazienka z parteru przeniesiona w nowe miejsce miedzy korytarzem a garazem,

- pokoj na parterze i kotlownia nieznacznie powiekszone

- spizarnia zamiast przy kuchni laduje pod schodami (takie rozwiazanie widzialem u znajomych i wydaje sie byc swietnym pomyslem)

- wieksza kuchnia

- poszerzony wiatrolap aby mozna tam bylo spokojnie wstawic szafe wnekowa na ubrania sezonowe

- zmany na gorze w zasadzie kosmetyczne i wynikajace z wiekszej powierzchni - poszerzona lazienka glowna, lazienka przy sypialni rodzicow zamieniona na garderobe/skladzik dostepny z korytarza, garderoba przy sypialni nieznacznie powiekszona, pokoje dzieci bez zmian)

Ze zmian zewnetrznych - planuje drobna korekte kata nachylenia dachu i/lub zmiane wysokosci dachu aby w jednej plaszczyznie przykryc wystajacy fragment garazu (wydaje mi sie, ze bedzie to bardziej praktyczne niz ciagla walka z ewentualnymi przeciekami na plaskim daszku). Dodatkowo nie bedzie az takich problemow z mechanizmem bramy garazowej (wieksze pole manewru).

 

W domu zastosowane bedzie ogrzewanie podlogowe w calosci budynku - pozostaje jeszcze kwestia wyboru zrodla ciepla - jesli uda mi sie znalezc w sensownych pieniadzach Pompe Ciepla to bedzie PC - jesli nie pojde w kable i bede grzal pradem. Pod budynkiem bedzie plyta fundamentowa a sciany zewnetrzne (mozliwe, ze i srodek tez ze wzgledu na wlasciwosci akumulacyjne) zrobione beda z Silikatow.

 

Zrobilem drobna wizualizacje parteru - czy osoby, ktore juz sie wybudowaly i sa na etapie wykonczeniowki moga cos doradzic?

rzut_gora.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Arturze, jak u Was P-I-Ę-K-N-I-E!!!!! Patrzę z zachwytem i małą zazdrością ;)

 

cudownie :)

 

Zapewne jak zielone zacznie wychodzić z ziemi będzie jeszcze ładniej :D

 

Spadek na działce i wykorzystane podkłady kolejowe (bo to chyba podkłady) - wyglądają ekstra :)

 

pozdrawiam! ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...