Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej kochani, powiedzcie mi ile płaciliście za dach? Kładliście dachówkę czy blachę i czy robiliście pełne deskowanie? my sie zastanawiamy nad pełnym deskowaniem i na razie nad papą ale nie wiem czy nie warto lepiej zrobić nie pełnego deskowania, foli i blacho-dachówki :/ Czy ktroś dowiadywał sie jaka jest różnica w cenie między blacha a dachówką?

 

aLien01 - domek cudnie wygląda!!!!

 

BYQfajny pomysł z ta łazienką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kasiu,

to wszystko zależy jakiej jakości chcecie kupić materiał.

Mniej więcej dach z dachówką Meyer Holsen, z drewnem, obróbką, oknami połaciowymi - ok 48 tys.

Wydaje mi się, że różnica jest duża - pewnie połowę, może nawet więcej tańsza będzie blacha. Ale z kolei przy poddaszu użytkowym bardzo słychać jak pada deszcz, dach bardziej się nagrzewa no i dachówka jest jednak dużo trwalsza.

Przy pełnym deskowaniu koszty drewna i robocizny są wyższe, więc to też musisz wkalkulować.

Edytowane przez asia_krakowianka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mariusz, my możemy doradzić co do parteru ale dopiero gdzieś za 2 tyg bo zaczynamy murować wtedy ściany, ale jak już pisałam wcześniej my tylko kotłownię poszerzyliśmy do ściany garażu :) Wejdź na dziennik budowy Asti ona, podobnie zrobiła z dolną łazienką jak ty chcesz - może ona coś podpowie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KasiaG77 dzieki za odpowiedz. Rozmawialem juz z Arturem przez telefon kila dni temu i udzielil mi juz kilku wskazowek. Po jego sugestii zlecilem powiekszenie salonu/kuchni o kolejne 120cm :) Wyjdzie niezla stodola, ale przynajmniej nie bede plul sobie pozniej w brode, ze moglem zrobic cos wiecej. Obawiam sie troche wieeelkiej kuchni, ale ewentualnie inaczej rozwiaze kwestie zabudowy i dlugosci blatu na scianie z oknem.

Kotlownie mam zrownana z garazem, wstawione okno w garazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zdjec jeszcze dluga droga, ale plan mam taki, zeby w tym roku fundamenty przynajmniej zrobic. W miedzyczasie bede sie staral przynudzac Was swoimi przemysleniami :) Plan na dzisiaj wykonany: obskoczylem wszystkie mozliwe instytucje z listy i zlozylem wnioski o warunki przylaczen wody, pradu, gazu. Zmiany w MG Projekt zaakceptowane i czekam na projekt po zmianach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
W piatek odbieram projekt - dostalem dzisiaj informacje z MG Projekt, ze zmiany sa skonczone. Teraz tylko czekam na warunki przylacza pradu i gazu (woda juz jest gotowa) i papierkowa robota zwiazana z pozwoleniem na budowe. Mam nadzieje, ze uda mi sie w okolicach wrzesnia zrobic chociaz fundamenty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BYQ gratulację małymi kroczkami do przodu. Ja teraz jestem na urlopie i kończę dół a w przyszłym tygodniu montują kuchnię. Jak się zbiorę to postaram się umieścić jakieś zdjęcia.

P.S. Wczoraj kupiłem lodówkę w MM i dostałem 361 puszek Coli :) Cena jak najtańsze oferty w necie tak więc warto było skorzystać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonie w poniedzialek i zlece badania. Nie wiem tylko, czy potrzebuje juz miec wrysowany dokladnie kontur domu na mapce projektowej czy tez wystarczy pokazac palcem i powiedziec magiczne 'no tutaj gdzies bedzie stal dom'... :)

W ktorym numerze sie udziles? Jest szansa, ze mam go w prenumeracie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i my w końcu ruszyliśmy z budową!!! Na razie ściany praktycznie skończone i ten strop!!!!! Masakra jakaś jest nad tym garażem!! Nasz Pan od budowy nie podejmie się tak skomplikowanego zbrojenia więc szukamy kogoś kto to zrobi:/ Nawet kierownik budowy stwierdził że da rade to zrobić tylko musiał by to być ktoś to się na tym zna albo trzeba zmienić projekt i przesunąć ścianę pokoju i garderoby do ściany kotłowni i garażu:/ Wolała bym pierwszą opcję bo to były by zmiany konstrukcyjne:/ Zobaczymy co przyniosą następne dni:) Trzymajcie kciuki!!

Łukasz dzięki za wcześniejsze zdjęcia zbrojenia, trochę przejaśniło się chłopakom po ich zobaczeniu:)

(Zdjęcia robione dwa dni temu) IMG_20140704_080004.jpgsdIMG_20140704_075748.jpgIMG_20140704_080048.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie!! Sąsiad budowlaniec mówi, że nasze zbrojenie jest bardzo podobne do zbrojenia bloku :/ Na szczęście w pon ma się pojawić Pan z ekipą , która wykona nam strop !!! :D Więc nie będziemy musieli zmieniać planów :D Czy ktoś z Was odchudzał może ten strop ze stali czy nie ryzykowaliście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...