Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kasia,

 

No ładnie widze, że ruszyliście z pełnego kopyta :) Stropu nie odchudzalem, bo musiałby to przeliczyć konstruktor a stal i tak miałem juz kupioną. Widzę natomiast że odchudziliście nadproża okienne, tzn zastosowaliście systemowe. U nas wszystkie na parterze byly zbrojone i zalewane. Jak pomysle ile kasy to pochłonęło to aż płakać się chce :)

 

 

Alien,

 

Postępy do pozazdroszczenia. Pięknie! Ehh nie ukrywam, że strasznie Wam zazdroszę postępów prac. U mnie idze powolutku, że aż wstyd zamieszczać jakiekolwiek zdjęcia.

 

PS wstawiałeś kiedyś fotke z kładzonej glazury w łazience. Masz już całą wykafelkowaną? Pochwal się bo może uda nam się coś podpatrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kasia,

 

U mnie przy ekipie 3-4 osobowej strop robili przynajmniej 2 tygodnie jak nie dłużej. Zbrojenie garażu trwało naprawdę dlugo, do tego miałem zalewane równo ze stropem część nadproży - które również musiały być zazbrojone. Myślę, że estymata 3 tygodni jest jak najbardziej na miejscu, ale kwota 20 tyś to już przeginka.

 

Co do stali to około pół tony na fundament i z 1,5 na strop. W którymś z postów pisałem chyba dokładnie - ile jakich prętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Znalazłem trochę czasu aby wrzucić parę fotek. Za 2 tygodnie musimy się wprowadzić a jeszcze zostało dużo do zrobienia. Jestem dobrej myśli. Męczące jest ciągłe jeżdżenie na budowę i do mieszkania. Jak będziemy mieszkać już w Party więcej będę mógł zrobić:

 

P1100154.JPG

 

P1100156.JPG

 

P1100149.JPG

 

P1100166.JPG

 

P1100146.JPG

 

P1100141.JPG

 

P1100142.JPG

 

P1100140.JPG

 

P1100143.JPG

 

P1100136.JPG

 

P1100133.JPG

 

P1100131.JPG

 

P1100129.JPG

 

P1100117.JPG

 

P1100119.JPG

 

P1100116.JPG

 

P1100113.JPG

 

P1100128.JPG

 

P1100124.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur - mega postepy :) Masz juz przygotowane prawie wszystko co potrzeba na parapetowke (nawet woda w basenie juz sie grzeje - oby nie skonczylo sie jak na "Projekt X"!).

 

Skoro mowa o zdjeciu z basenem - masz fajnie ulozona kostke - nie zauwazylem przy niej zadnych obrzezy - jak to zostalo ulozone? Nie rozjedzie sie? Masz moze jakies fotki z etapu ukladania tej kostki?

Czy wymiary pietra sa zachowane? W sensie czy nie podnosiles przypadkiem scianki kolankowej? Wydaje sie mega wysoko :) (jesli tak jest 'planowo' to ja juz sie ciesze!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz u nas kiepsko, nie wiem czy nie poprzestaniemy w tym roku tylko na murach, czekamy na kolejną wycenę pana:/ Jak na razie najniższa kwota robocizny to 12 tys. za cały strop i schody :/ Nie wiem czy do końca roku uda nam się zebrać taką kwotę:/ A też miało być tak pięknie:/ A jak u Was!!

 

Artur pięknie u Was, rewelacyjny pomysł z basenem!!! Czekam na kolejne zdjęcia!! Chociaż pomarzę sobie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, trzymam kciuki, żebyście znaleźli ekipę, która Wam ten strop porządnie zrobi. Gdybyś mieszkała bliżej poleciłabym Ci naszą ekipę, uwinęli się z tym w 1 tygodniu. U nas nie "odchudzailiśmy" stropu, wręcz chyba dołożyli - wzmocnili belki nośne nad garażem, jedna dodatkowa ukryta belka nad salonem, narożniki.

2014-05-28 18.25.18.jpg2014-05-28 18.33.09.jpg2014-05-30 18.06.35.jpg2014-05-30 18.07.56.jpg

A wyszło materiał + robocizna ok 16 tys. Gdyby Ci pomogły dokłądne zdjęcia lub projekt stropu to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu dzięki za zdjęcia, my już kupiliśmy terriwę na strop więc nie będziemy robić pełnego deskowania :) zastanawiamy się czy lepej teraz tak zostawić mury do nast. roku czy spróbować ten strop zrobić przed zimą. Niektórzy mówią że lepiej to 1 bo strop będzie narażony ciężar śniegu :/ Zobaczymy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Jestem w trakcie poszukiwań projektu domu, oglądam setki projektów a i tak powracam do Party. Fajnie, że przez przypadek w zasadzie znalazłam to Forum. Przeczytałam większość z Waszych wpisów. Jest to bardzo pomocne! Pomysły zmian, doradzanie sobie nawzajem , super sprawa! Dzięki Waszym wpisom upewniam się w raz z mężem, że Party to jest to!!! Jedyny problem jest w tym, że przez konserwatora zabytków musi projekt przejść bo działkę mamy w takiej strefie i obawiam się że będzie on dla niego za nowoczesny w wyglądzie.

Wpisujcie dalej Wasze spostrzeżenia wstawiajcie fotki z przebiegu prac, jeżeli wszystko się uda pozałatwiać to stanę się też właścicielem tego fajnego zgrabnego projektu i zbiegiem czasu i gotowego domu.:D A jeżeli ten konserwator będzie miał jakieś ale.. to nie wiem co zrobię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...