Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Centy79 - do zimy jestes przygotowany. Jakiego systemu nadprozy uzywales, bo jakos to nie wyglada na lane na budowie...

 

aLien01 - jako, ze juz sie zadomowiles w swoim Party to pewnie bedziesz wiedzial lepiej ode mnie - jak wyglada sprawa strychu w naszych projektach? Z rysunkow wychodzi, ze jest tam ledwo ponad 1m, wiec jedyne wyjscie to na kolanach sie tam poruszac. Robiles cos z tym fantem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uspokoiles mnie troche :) Na przekrojach wychodzi mi jakies 135cm od podlogi do jetki, ale jetka tez ok 20cm ma wiec na upartego da sie tam rzeczywiscie przemieszczac.

Druga sprawa - gdzie zaplanowaliscie/planujecie u siebie rozdzielnie elektryczna? Mi najbardzie pasuje kat w garazu przy wejsciu z wiatrolapu. Przygotowalem tam tez przepust pod lawa na kabel - mam nadzieje, ze uda sie wykorzystac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centy79 - do zimy jestes przygotowany. Jakiego systemu nadprozy uzywales, bo jakos to nie wyglada na lane na budowie...

 

aLien01 - jako, ze juz sie zadomowiles w swoim Party to pewnie bedziesz wiedzial lepiej ode mnie - jak wyglada sprawa strychu w naszych projektach? Z rysunkow wychodzi, ze jest tam ledwo ponad 1m, wiec jedyne wyjscie to na kolanach sie tam poruszac. Robiles cos z tym fantem?

 

 

BYQ włąsnie o to chodzi że są to nadproża lane. Trik polega na tym że do budowy użyłem ytonga 36,5, a fundament, nadproża i wieńce są grubości 24 więc w nadprożach okiennych itp, wrzuciliśmy 12 styro a wieniec obmurowany jest pustakiem 12 cm i wszystko razem pięknie się licuje :)

to powinno wyeliminować mostki termiczne.

 

DSC08991.jpgZdjęcie0606.jpgZdjęcie0624.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam

mam pytanie do osób które juz są na etapie wykończenia domu, czy drzwi w górnej łazience po otwarciu nie zajmują wam całego korytarzyku ?? mnie to trochę gryzie i nie wiem czy nie lepiej zrobić tam drzwi przesuwnych? Jaki macie doświadczenia, czy jest to funkcjonalne?

u nas drzwi będą za miesiąc, ale moim zdaniem drzwi do łazienki rzadko stoją otwarte, więc nie powinny przeszkadzać w przejściu. Z drugiej strny mały korytarz to moim zdaniem maksymalnie dobre wykorzystanie części użytkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam ponownie, mam pytanie dotyczące wykonczenia przy scianie kolanowej wewnątrz przy oknach dachowych w projekcie jest taki parapecik pod połaciówkami czy możecie wrzucuć jakies fotki jak to wygląda? Ponieważ onka 78x140 dolą cześcią wchodzą na środek sciany wiec tak jak w projekcie trzeba zrobić jakis dziwny parapet ale obawiam się jak to wygląda.

załącam fotki z postępu prac na dachu.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Do następnych wrzutek :)

20141128_144525.jpg20141129_134152.jpg20141129_134209.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...