Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam ponownie, mam pytanie dotyczące wykonczenia przy scianie kolanowej wewnątrz przy oknach dachowych w projekcie jest taki parapecik pod połaciówkami czy możecie wrzucuć jakies fotki jak to wygląda? Ponieważ onka 78x140 dolą cześcią wchodzą na środek sciany wiec tak jak w projekcie trzeba zrobić jakis dziwny parapet ale obawiam się jak to wygląda.

załącam fotki z postępu prac na dachu.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Do następnych wrzutek :)

[ATTACH=CONFIG]292173[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]292174[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]292175[/ATTACH]

 

Witaj Centy,

nie pamiętam już jak było w projekcie ale u nas nie ma żadnego "parapetu".DSC_9277.jpgDSC_9281.jpg

Edytowane przez Kubutek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie dlatego pytałem, okna 78x140 zaczynają sie na murłacie a konczą pod jętką dlatego trzeba tam pewne zwody z gk robić. Ale teraz żyję daszkiem płaskim, proszę jeśli macie fotki daszku od góry to wrzućcie. i napiszcie jakimi sposobami go zabezpieczaliście????? Ja narazie ułożyłem 15 cm styro i zrobiłem wylewkę wiec inaczej niz w projekcie. teraz myśle co dalej, a opcji wiele. Czakam na podpowiedzi bo zależy mi na czasie? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centy,

 

Wszystko zależy jaką formę odprowadzenia wody wybrałeś. Ja mam wykonane inaczej niż w projekcie, choć nie wiem czy lepiej.

 

Po zalaniu stropu i wymurowaniu rantu dachu:

- wyłożyłem przestrzeń folią,

- na to kładłem ok 30 cm styropianu,

- na to poszła szlichta

- obróbka blacharska + haki pod rynny

- 2 warstwy papy termozgrzewalnej

 

Oprócz tego część dachu od strony sypialni wykorzystałem na taras, także na tej przestrzeni doszła dodatkowa warstwa wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubutek1 78x118 to mniejsze niz w projekcie (tam jest 78x140) - czym kierowales sie przy takim wyborze? Tylko wzgledy finansowe czy cos jeszcze?

 

BYQ,

na samym początku mieliśmy z żoną pomysł, żeby zostawić tylko okna dachowe w łazienkach i na korytarzu.

Później stwierdziliśmy, że dołożymy również okna u dzieci.

Zdecydowaliśmy, że wszystkie będą w rozmiarze 78x118, który uznaliśmy za wystarczający, poza tym podnieśliśmy ściankę kolankową i okna w tym wymyślonym rozmiarze idealnie się wpasowały.

Na dzień dzisiejszy stwierdzam, że do był właściwy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dawno nicnie wstawiałem jako że postępów budowlanych niewiele. Włamanie na budowe:/ powiekszenie rodzinki :)spowodowało że miałem mało czasu i odpływu $ nie w tą stronę co bym chciał :)

 

Niemniej jakieś zmiany zaszły i coraz bardziej przypomina to dom :) W najbliższych dniach/ tygodniach, akcja gniazdka/włączniki + podłogi...

 

Ktoś pytał o okna - to podaje również standardowy rozmiar 70x140.

 

20141218_090326.jpg

 

A to moja interpretacja zabudowy sufitu w części dziennej :)

 

20141115_120343.jpg20141115_120416.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumol gratulacje z okazji powiększania rodziny! To syn czy córcia? A może blizniaki? ;-) Bardzo mi się podobają te pasy szare w pokoju! Sufit podwieszany tez fajnie wyszedl;-) Właśnie miałam pisać, że nic sie nie oszywasz:-) A jak wyszły łazienki? Dodaj jeszcze parę zdjęć :-)

 

Gumol, moje gratulacje z okazji narodzin nowego "płatnika ZUS".

 

Moja małżonka jest zachwycona tymi pasami w pokoju, czy to tapeta?

 

Dołączam się do prośby KasiG77 o więcej zdjęć.

 

Tak przy okazji, to poproszę o wrzucenie zdjęć tych, którzy już wykończyli Party.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wiele fotek nie mam :) Jakieś stare z dysku jeszcze przed montażem grzejników. Na jednym załapał się nawet odkurzacz, który przywłaszczyli sobie złodziejaszki...:/

 

Sypialnia - pasy oczywiście malowane :)

IMG_3041.jpg

Garderoba

IMG_3042.jpg

Klatka schodowa wraz z profesjonalnym rusztowaniem :)

IMG_3046.jpg

Pokój najmłodszej córy :p

IMG_3048.jpg

Pokój starszej córy... Kolor miał wyjść pastelowy:/ No ale taki sobie wybrała :)

IMG_3052.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia,

 

Łazienek jeszcze nie mam gotowych :( Ale mogę się pochwalić jakie grzejniczki zamontowaliśmy :) Oczywiście są one wyłącznie do suszenia ręczników, bo w obu mamy podłogówkę.

 

Aktualny stan, górnej łazienki:

 

IMG_3033.jpg

 

Grzejnik w górnej łazience :)

 

20141013_165753.jpg

 

Grzejnik w dolnej łazience

20141013_165700.jpg

 

A tu wizualizacja jak ma wyglądać w przyszłości. Kinkiety oraz szafka do zmiany :p

c.jpg

 

g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dwie dziewczynki :-) Ja mam parkę, kolor u starszej naprawdę fajny, podaj jaki to.... Może za te parę lat będzie jeszcze dostępny to małej taki zrobię :-P. Te pasy naprawdę rewelacja! Macie bardzo zbliżone pomysły do naszych... :-) Po wizualizacji łazienka niezle sie zapowiada! A masz tej malej na dole jakieś fotki? Kibelek dasz pod skodami pod spaden czy na tej scianie co graniczy z salonem? Przy 2wersji nozna by tam jeszcze jakis schowek zrobic:-) To wiosną pewnie planujecie przeprowadzkę? Mi marzy sie w nastepnyn roku dokonczyc stan surowy otwarty, może Mikolaj spełni moje życzenie! :-) Pozdrawiam Was ciepło :-) Edytowane przez KasiaG77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...