Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

 

jestem nowy na forum "Party", po kilku przymiarkach wybraliśmy właśnie ten projekt i czekamy teraz na pozwolenie na budowę :)

 

W projekcie zrobiliśmy kilka zmian, wydłużony dom o 1m, zlikwidowane schodki do łazienki na parterze, zmiana biegu schodów, żeby podwyższyć łazienkę na parterze, powiększony dom to wcisnęliśmy prysznic na dole, m.in podnieśliśmy również ściankę kolankową na poddaszu o 1 cegłę (20 cm) i teraz pojawiły się obawy czy okno połaciowe nie będzie za wysoko, czy będzie widać cos poza niebem ?

 

Proszę Was o wasze spostrzeżenia - jaką macie wysoką ściankę kolankową (podwyższoną, zgodną z pierwotnym projektem, a może ktoś ją obniżył).

Proszę o info dla jakiej wysokości ścianki kolankowej od jakiej wysokości zaczyna się szyba oka połaciowego.

Czy dzisiaj zmienilibyście coś w Waszym domu.

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

 

Fabian (Tychy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fabian - ja robilem poddasze zgodnie z projektem, nic nie podwyzszalem a wiekszosc osob, ktore byly u mnie na budowie mowi, ze i tak jest dosyc wysoko. Na pewno bedziesz mial problem jesli wybierzesz okna z klamka na gorze - bedziesz musial chyba jakis stoleczek podstawiac :)

Co do reszty zmian - w ktorej czesci dodales 1m? Garaz, salon? Ja u siebie mam lacznie 2,70m wiecej i mysle, ze salon w standardowym wymiarze bylby troche maly i ciasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon i kuchnia rzeczywiście w standardzie mogla by byc z metr szersza, my dopiero wieniec wylewać będziemy wiec jeszcze nie mogę się na temat wysokosci piętra wypowiedzieć. Poszerzyliśmy tylko kotłownie do sciany garażu i żałuję troszkę że też sciany sypialni i garderoby nie przesynelismy, może mniejsze byly by problemy ze zbrojeniem stropu nad tym plaskim daszkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BYQ:

Przemyślałem jednak temat i wracam z pierwotną ścianką kolankową.

Jeżeli chodzi o powiększenie domu to zarówno garaż jak i salon, bo ścianę frontową jak i całą ścianę od strony ogrodu przesunąłem o 0,5m tj razem 1 m.

Dzięki temu jest też większa łazienka na parterze.

 

Proszę powiedz mi BYQ:

1. Na jakiej wysokości masz teraz okna połaciowe (od jakiej wysokość zaczyna się szyba)?

2. Jaka jest wysokość pomieszczeń na poddaszu?

 

pozdrawiam

Fabian

Edytowane przez Fabian_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, ja niestety też nie mogłem zlicować ścian na poddaszu z parterem (zbyt mała odległość od granicy działki - o ile na dole nie mam okien o tyle poddasze było by bliżej niż 4m) - będzie pewnie trudniej ze zbrojeniem ale architekt stwierdził, że dzięki temu dom ma ładniejszą bryłę na zewnątrz :)

 

pozdrawiam

 

Fabian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabian,

 

Nie powiem Ci na jakiej wysokosci zaczyna sie szyba, bo fizycznie okien jeszcze nie mam zamontowanych - dopiero mam zrobione obrobki blacharskie i rynny. W nadchodzacym tygodniu bede mial miec wiecej, wiec wtedy dam CI znac. Moze ktos inny z Partowiczow wspomoze

 

Co do zbrojenia - moze i bryla ladniejsza, ale ja juz zaczynam sie bac tego daszku nad garazem wystajacego i tego ile bedzie kosztowalo porzadna izolacja tego wynalazku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

my również jesteśmy na etapie piętra. słuszna uwaga co do poszerzenia domu. my poszerzyliśmy kotłownie na równo ze ścianą garażu aż do szczytu. Więc mamy większą kotłownie,sypialnie i garderobę. co do okien to wybraliśmy okna 3 szybowe, zostało tylko pomniejszone okno w kuchni . pozdrawiam sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sylwiapola, czekamy na zdjęcia z realizacji twojego Party! :-) Jaką dachowkę wybraliscie? My stoimy teraz przed wyborem dachowki i mam mętlik w glowie.

Alien i Gumol wy wybraliscie Robena, jestescie zadowoleni? Przedstawiciele raczej jej nie polecają, moze dlatego że najtaniej wychodzi, sama już nie wiem:-\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sylwiapola, czekamy na zdjęcia z realizacji twojego Party! :-) Jaką dachowkę wybraliscie? My stoimy teraz przed wyborem dachowki i mam mętlik w glowie.

Alien i Gumol wy wybraliscie Robena, jestescie zadowoleni? Przedstawiciele raczej jej nie polecają, moze dlatego że najtaniej wychodzi, sama już nie wiem:-\

 

Do dwóch domów kupowałem Robena i nigdy nie miałem problemu. Wiadomo bardziej podobała mi się płaska dachówka ale niestety była 2x droższa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam partymaniaków :)

Kupiliśmy z mężem już projekt i zbieramy wyceny, bo sami budować niestety nie będziemy. Od dłuższego czasu śledzimy to forum i wiele już z niego skorzystaliśmy :)

Mam pytanie, czy jest ktoś z Was z woj. opolskiego lub śląskiego? Fajnie by było zobaczyć na żywo party... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a czy Ktoś z Was zdecydował się na inny kolor dachu niż grafit / czarny? My w planie zagospodarowania mamy kolor ceglany / miedziany i taki też wybraliśmy. Zastanawiam się czy jesteśmy jedyni :)

I jaki kolor okien doradzacie: klasyczny złoty dąb czy może ciemniejsze czyli orzech, żeby dom nie był taki mdły. A może widział Ktoś z Was nowy, podobno coraz modniejszy kolor okien winchester? I czy polecanie rolety zewnętrze?

Mam jeszcze pytanie o ogrzewanie - co wybraliście? Poza gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich ;)

Od początku śledzę forum i też budujemy dom Party. Dzięki niektórym postom zobaczyliśmy błędy domku i od razu poprawialiśmy je ;) jesteśmy na etapie dachu. Też zdecydowaliśmy się, że będzie dachówka, Creaton domino grafitowa. W trakcie uzgadniania projektu, wprowadzone zostały zmiany, dzięki czemu uzyskaliśmy balkonik, część garażowa została troszeczkę obniżona. w załączniku przesyłam projekt naszego Party.

Jesteśmy z województwa małopolskiego.

2. party dól.jpg2. party góra.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...