Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Jestem zainteresowany projektem Party w wersji II,

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Party-2-TIZ-956

 

Wydaje mi się jednak trochę za krótki i planuję ewentualne wydłużenie o np. 1,5m.

Prosiłbym o ewentualne uwagi i opinie w tym temacie.

Będę też bardzo wdzięczny za możliwość obejrzenia poprzedniej wersji u osób budujących w Krakowie lub okolicach.

 

Pozdrawiam serdecznie,

AM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 4 weeks później...

Witam wszystkich Party People :)

Mam pytanie do osób które mają już za sobą wykonanie tarasu. Czy zdecydowaliście się na technologię z projektu (taras z desek) czy też może na taras wylewany ?

Jeżeli wylewany to na jakim etapie jest go najlepiej zrobić ? i jaki ponieśliście koszt wykonania takiego tarasu ?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje oraz sugestie.

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim!

Party też jest brany pod uwagę, ale brany jest również pod uwagę "Jedyny" - też z MGProjekt. Zwłaszcza, że powierzchniowo i pod względem kosztów jest bardzo podobnie jak w przypadku "Party". W przeciwieństwie do "Party" jest parterowy co z naszego punktu widzenia jest zaletą. Czy ktoś widział lub może budował z projektu "Jedyny"?? Dla jasności, chodzi o https://www.mgprojekt.com.pl/jedyny

Co o nim sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno pod względem wyglądu zewnętrznego jak i rozkładu pomieszczeń prezentuje się dobrze. Plusem parterowego domku jest to, że na całej powierzchni podłogi zrobisz ogrzewanie podłogowe co będzie przyjemne w codziennym użytkowaniu i ekonomiczne. Minusem może być to, że do budowy takiego domu potrzebna będzie dosyć duża działka, ale skoro pytasz, to zakładam, że pewnie dysponujesz taką.

 

Jedyne to co bym rozważył, to czy garaż ma stanowić integralną część domu czy jako osobny budynek obok. Z drugiej strony gdyby odłączyć garaż, to potrzebne byłyby dosyć duże zmiany w projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne to co bym rozważył, to czy garaż ma stanowić integralną część domu czy jako osobny budynek obok. Z drugiej strony gdyby odłączyć garaż, to potrzebne byłyby dosyć duże zmiany w projekcie?

 

No właśnie rozważałem taką możliwość. Aby dom i garaż stanowiły dwa niezależne od siebie byty. Czy ktoś może na ten temat się wypowiedzieć? Czy garaż w tym w zabudowie domowej to dobry pomysł? Mam tutaj na myśli zarówno względy praktyczne jak ewentualny smród spalin rozchodzący się po pozostałych pomieszczeniach jak i finansowe: budowa oddzielnego garażu byłaby chyba tańszą opcją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 6 months później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 months później...
  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...