Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

aLien01

Również nieśmiało podpinam się do prośby o przesłanie kosztorysu na Party.

Obserwuję ten wątek bo Party jako tańsza wersja Gali bardzo mi się podoba.

Ja również jestem ze Szczecina, więc twój kosztorys będzie dla mnie bardzo pomocny w podjęciu decyzji o kupnie tego projektu.

[email protected]

Dziekuję bardzo i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien dzięki wielkie za Twój kosztorys! Nie ukrywam, że troszkę mnie zestresował :)

 

Dla porównania wklejam swój:

 

http://filestore.to/?d=T334TCJ8OF

 

Nie jest tak ładny i czytelny jak Aliena, niemniej przedstawia szacunkowe ceny za poszczególne etapy niezbędne do wprowadzenia :) (czyli brak kostki, ogrodzenia) . Pozycje z datą oznaczają faktyczne koszty jakie poniosłem do tej pory.

 

Oczywiście zakładam, że przy niektórych etapach będę pracował własnymi siłami (ocieplenie poddasza, instalacja elektryczna i wentylacyjna), tak więc koszt może okazać się nieco niższy. Nie wykluczam również że część pozycji jest niedoszacowana.

 

W najbliższym czasie jak znajdę dłuższą chwilkę, aby dokończyć projekt wentylacji mechanicznej to podzielę się zwynikiem z Wami. A nóż się komuś jeszcze przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gumol za kosztorys.

 

Bardzo mało wyszło Ci bloczków ale to chyba dlatego, że miałeś mało humusu do zdjęcia całe 30cm ja mam spadek lekki na działce i dlatego wyszło mi więcej

Strasznie dużo poszło ci betonu na strop, schody, wieniec itp coś około 35m3. Zauważyłem, że bardzo mało poszło ci cementu na fundament. Ogólnie gratuluje bardzo dobrego wyniku finansowego ja chyba mogę tylko marzyć o takim :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien bloczków mi poszło wcale mało - mam około 5 i 6 warstw (ława schodkowa). Przy czym chudziak pod ławę około 10-12 cm, ława ok 36 cm reszta to bloczki ok 100cm. W sumie wykop miał około 1,5m bo również miałem nie równy teren - spadek ok 80cm na szerokości fundamentu.

 

Co do betonu do stropu itd, nie miałem bladego pojęcia ile pójdzie więc założyłem na górkę :) Akurat beton z pompą do tanich nie należy, dlatego wolę się miło zaskoczyć niż rozczarować. W pozostałych pozycjach może być różnie, niemniej staram się szukać materiałów cena/jakość.

 

Nie mam daleko zaawansowanej budowy, ale już nauczyłem się jednej rzeczy. Nigdy nie przyjmować pierwszej wyceny z hurtowni budowlanej :) Dzwonić, negocjować - na samym gazobetonie udało się przyoszczędzić około 2000zł. Nie wspominając o styropianie itd.

 

Jak komuś zależy na zachowaniu paru groszy to proponuję również wzięcie gazobetonu zamiast porothermu. Jak widać po kosztorysie ilość jest znacznie mniejsza przy nie wiele wyższej cenie. Dodatkowo budowlańcy biorą mniej za robociznę, gdyż szybciej budynek pnie się w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących lub zamierzających budować dom Party! Od dłuższego czasu namiętnie czytamy to forum. My zaczynamy na wiosnę. Projekt już kupiony, na razie w adaptacji. W międzyczasie załatwiamy całą papierologię.

Alien - również bardzo prosimy o kosztorys na maila:

[email protected]

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem po kolei...

 

 

 

Zdjęć ze środka nie mam niestety gdyż uznałem, że słabo widać pomieszczenia w których nic nie ma i są stosunkowo małe - ciężko je obiąć obiektywem. Rzadko bywam teraz na budowie bo nic się tam nie dzieje (instalacje zaczynam od lutego). Ale na Twoją prośbę przy najbliższej wizycie postaram się coś cyknąć.

 

 

 

Ja nie mam kanałów wentylacyjnych gdyż planuje WM, komin z kotłowni też wyrzuciłem. Do odpowietrzenia mam 2 piony tak jak w projekcie z grzybkami na dachu. Będą puszczone na żywca przez poddasze.

 

 

 

Ja nie zabezpieczałem - stoi tam teraz woda/lód :p Finalne nie będę tam robił wnęki ze spadkiem (takiego korytka jak w projekcie). Zrobię tam wypełnienie styropianem i zaprawą i obłoże blachą taką jak do obróbek i dołożę naokoło rynienkę. Wg. mnie bezpieczniejsze rozw na przyszłość. Tak jak w projekcie to ciągle by się zatykały rynny i mogło by przeciekać...

 

Dzień dobry,

 

witam wszystkich budujących dom PARTY. Najprawdopodobniej również zdecydujemy się na ten projekt, choć ja osobiście jeszcze rozmyślam nad projektem Wygodny 3 pracowni Projekty z Wizją, choć jest droższy w wykonaniu i pewnie dlatego wybierzemy PARTY. Stąd też mam szczególną prośbę do Odzio - czy byłaby możliwość obejrzenia Twojego domu w realu na budowie?My też jesteśmy z Krakowa wiec bez problemu moglibyśmy podjechać. Bardzo bym prosiła o odpowiedź na mojego maila: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem zainteresowany budową tego domku.c chcę wprowadzić następujące zmiany.

- w garażu umiejscowić od skrajnej strony budynku okno

- kotłownie poszerzyć do rozmiarów garażu

- od strony bocznej w kotłowni umiejscowić drzwi

- w gabinecie od strony łazienki umiejscowić prysznic

- w łazience zrezygnować z małego okienka nad spocznikiem schodów

- wydłużyć sień, wraz ze spiżarnią w stronę holu (na równi z kuchnią

- łazienkę od sypialni zastąpić garderobą

- wydłużyć garderobę w stronę sypialni o 0,5m

- waham się jeszcze nad redukcją okien połaciowych

 

Proszę o Wasze życzliwe opinie.

Chciałbym w miarę możliwości zobaczyć taki domek " na żywo" lub jak kto ma proszę o zdjęcia. Jeśli ktoś mógłby pokazać (np. stan surowy lub już dom wykończony) to z chęcią we wskazane miejsce dojadę

Również miło widziany byłby kosztorys. Podaję adresik [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...