Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - Berlin na górce


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Maxi a w modo ogladalas wszystkie krzesla? u siebie chce dokupic 4 szt. scandi classic - kazde w innym materiale i kolorze tak dla fanu, mam stanowczo za szaro w salonie ;)

 

tak, te też mi się podobają (to te z pionowym pikowaniem na oparciu?) i jeszcze calssic duo z lamówką są całkiem fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TARcia, to ja mam tak jak Ty...posiniaczona ze hoho :lol2:

 

 

Maxi pamietam stol Amglad, kiedys bylam u niej w odwiedzinach, bo w sumie, mieszkamy od siebie prawie jak rzut beretem :rolleyes:

 

Ona ma dostawke do stolu, ja mam jednolity 100/250 (do tej pory ubolewam bo mial byc 110 tylko stolarz nie zanotowal) :bash:

(zdjecie podgladowe z archiwum ;) )

stDz1zRfK18ssip88WNeALlhBUmKsFJCIEAcWDB-D0v0-FQnmY2GNfnZBkfncWJ32h8vSkvupIbV8Q=w392-h220MwX7mGFd8QJHds4_NATXNnAxAqSj-VYT5cyxdwZsDSOmUA9VWISyAaegNLfV_bkZKPO1u4BUqJ7U-g=w392-h220

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meliska bardzo Ci dziękuję za te zdjęcia. Właśnie o coś takiego mi chodzi. :hug:

Napisz mi jeszcze z czego jest zrobiony i ile krzeseł mieści się przy tym dłuższym boku, bo zastanawiałam sie nad wymiarami.

I chyba muszę juz zamawiać ten stół. Bo parapety, które miały być zrobione w sierpniu będą być może w styczniu. To jak ze stołem tak siè zejdzie, to juz się spóźniłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jesion. Blat i nogi 10cm, wiec swoje wazy :yes:

4krzesla wejda na jedna str. (chociaz musialabym sprawdzic bedac w PL czy o jedno wiecej sie da, niestety dopiero w wakacje moge to zrobic :( )

Jak go zamawialam, to pamietam, ze placilam o jakies 2 tys mniej od dziewczyn z fm :D

Myslalam nad debowym, ale schody mamy tez jesion...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz ja kupuje to co sama mam w ofercie :D ale to nie jest najtanszy sprzet i nie jest to rozwiazanie do twojego domu (masz inny system rurowy, ze skrzynkami). wiec musisz szukac czegos do swojej instalacji. przyznam bez bicia, ze nie znam tego rynku. my zajmujemy sie w wiekszosci duzymi systemami a domki to raczej po znajomych okazyjnie. po prostu sa nieoplacalne, nie wchodzimy w ten segment rynku, bo pomyslowych dobromirow pelno, konkurencja zbyt duza a ceny zbyt niskie. te moje centralki na domki sa po prostu za drogie.

 

z systemow skrzynkowych to znam tylko danfossa, alnor i nic wiecej.

ale u nas nikt (projektanci i handlowcy) nie chce tego nawet wypróbowywac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga na kafle nie mam na rzie kasy. ma dziś być kierownik budowy, to podpisze nam rozliczenie pierwszej transzy. jak złozymy to do banku, to pewnie w ciągu kilku dni wpłyną pieniadze z drugiej. i z tego bedziemy realizować resztę zakupów.

a z zasłonkami, tak jak pisałam. nie spieszy mi się. także przy okazji. specjalnie nie musisz lecieć na pocztę.

 

Tar nawet nie wiem, co do mnie piszesz z tymi skrzynkowymi. nawet nie wiedziałam, że są różne rodzaje. musimy rozejrzec się, bo jak wstawimy drzwi pomiedzy domem a garazem, to puszka w chacie się zrobi.

 

ps. a co to w ogóle są te skrzynki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest ten system z tymi rurkami karbowanymi, ja to nazywam system odkurzaczowy. do tego sa skrzynki przyłaczeniowe w ktore wpinasz te karbowiaki i potem jedna rura. musialabys na watku wentylacyjnym poczytac. mnie sie za bardzo nie chciało wglebiac w ten system.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jakieś skrzynki były przy dziurach w suficie, do których podczepia sie anemostaty. Ale od tego idą oddzielne rurki i nigdzie sie nie łączą w jedną. Dopiero chyba gdzieś przed reku trzeba je będzie w dwie (wywiew i nawiew) połączyć.

Nie chce mi sie za bardzo i tym czytać, bo to jakoś mało zajmujące mi się wydaje. Niech T się tym zajmie.

Chociaż tak bez czytania i dowiadywania sie kupiliśmy piec. Po prostu wzięliśmy to, co polecił sprzedawca. A wczoraj piec zaczął "strzelać". Nie wiemy, co się stało. Wyłączylismy go i trzeba wezwać tych od montażu, niech sprawdzą. I teraz zastanawiam się, czy nie należało najpierw zorientować się w opiniach o tym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Jak ja zaczynałem się interesować budową domu to m.inn. tutaj zaglądałem do waszego dziennika. Fajnie się czytało.

Potem też zaczęliśmy budowę więc jakoś zapomniałem o waszym dzienniku. Teraz przypadkiem trafiłem.

Przede wszystkim podziwiam was za wasz trud.

Wpis zrobiłem głównie ze względu na to że potrzebujecie rekuperator. Niewiele pomogę bo sam szukam ;) Ale z tego co udało mi się dowiedzieć z forum. Nie ma co szaleć finansowo z tym urządzeniem. Urządzenie podobno bardzo długo się zwraca albo w ogóle. Chodzi głównie o komfort.

Nie ma co aż tak patrzeć na cyferki jeśli idzie o sprawność urządzenia.

Wszystko zależy jakie potrzeby macie. Dla 3, 4 os. które będą mieszkać i powierzchni do 120 m2 wystarczy rekuperator o wydajności 250/300 m3/h .

Podobno fotohobby jest zadowolony ze swojego Kinetic 250 m3/h To jedno z tańszych urządzeń. Ja szukam rekuperatora o wydajności 400m3/h bo tak mam w projekcie ale podejrzewam że jest przewymiarowany.

Rekuperatory jakie są w moim zainteresowaniu są firm Brink. Comair, Aeris, Vasco (taki mam w projekcie) , Thessla airpack, Kinetic.

Niestety kosztują. Wreszcie niektórzy sami robią rekuperatory. To nie jest jakieś urządzenia mega skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Cię Darkat w moim dzienniku i dziękuję za rady w sprawie rekuperatora. na szczęście ten zakup jest w gestii mojego męża. nie bardzo chce mi się interesować takimi technicznymi szczegółami. zresztą, jak go ostatnio pytałam, to mówił, że ma już coś upatrzone. ale jest całkiem prawdopodobne, że do jesieni będziemy bez tego ustrojstwa, bo może zwyczajnie zabraknąć nam teraz kasy.

zapraszam częściej, chociaż zdaje sobie sprawę, że po "babsku" piszę, a faceci lubią bardziej "techniczne" dzienniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli juz masz lazienkowe graty obczajone? :D

jedno co moge z doswiadczenia napisac - nie bierz kola, co ja sie nameczylam w poprzednim domu z wucetami, umywalkami i kabina:bash: za to wanna z cersanitu miodzio była, ta ktora mam teraz to jaksociowo gorsza ale ksztalat i wielkosc mi odpowiadaly, za to fatalny montaz obudowy - wiem passe na forum ale ja tak lubie, nie lubie okafelkowanych. poaz tym zdecydowalam sie na wucety, bidety z roca (super patrzac z perspektywy 3 mcy i wody z tona kamienia bez zmiekczaczy) umywalki tez nawet niezle. baterie grohe i kludi a kabiny sanswiss-y, odplywy aco. ogolnie jestem bardzo zadowolona z wyborów, po sasiedzku dostalam super ceny na wszystko, wyszlo taniej niz przez neta. jakby co to pytaj, jeszcze jestem na bieząco :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tarcia poświątecznie.

Tak, jak widzisz część sprzętów zamówiłam, a nad częścią jeszcze dumam. Gdyby budżet był większy, to nie zastanawiałabym się ani chwili. Teraz mam wc i umywalkę roca, wannę z parawanem ravak i te same bym brała. Ale teraz nie mam tyle kasy. Oprócz łazienek cały dom czeka na wykończenie. Wannę wzięłam Sanplast, baterie Ferro. Nic wczesniej na ich temat nie czytałam, wiec nie wiem, czy sie nie przejadę.

A i też jestem passe, bo zamówiłam obudowę do wanny. :D

Ściankę do wnęki prysznicowej w dolnej łazience upatrzyłam sobie radawaya model eos dws.

Kibelki to oddzielny temat. Chciałabym jednak, żeby były wygodne. Dlatego tak długo sie zastanawiam. Trudno coś znaleźć poniżej 1000 pln. W necie znalazłam zestaw z miską bezkołnierzową rea carlo mini. Całkiem ładna i cena za zestaw 850. Tylko krótsza niż średnio maja muszle, bo ma 48cm. Ale nie wiem, czy te 3 cm robi duża różnicę.

Zajmę się tym w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm zestawy roca gap rimless kosztuja ok. 900 zł zalezy gdzie kupujesz, jest stelaz i miska. mam je, z wygody jestem zadowolona sa takie akurat, nie maja zalaman wiec latwe tez w utrzymaniu czystosci. jesli chodzi o drzwi do kabiny porownaj z sanswissem, wzielam je, bo sa tak samo dobre a byly tansze i doradzil mi sprzedawca.

ferro ma rozne opinie, mialam w poprzednim domu i na 10 pkt. daje im 5. ładne dizajny ale troche gorszy material. gowice mi padaly i zachodzily kamieniem. w jednej lazience sprawilam sobie bialy valvex - srednia polka cenowa ale tez jestem zadowolona. nie mam wszystkiego "drogiego" na koncowce staralam sie dobry sprzet wziac za przyzwoita cene. po prostu juz nie stac mnie bylo na wymiany po roku. na pewno zrazilam sie do kola definitywnie, gow...na jakosc. sanplast tez bralam pod uwage, co za model wzielas?

deszczownice chcialam wielkie i skonczylo sie na zestawach termo z hansgrohe, swietne jest ustawienie raz temperatury a nie ciagle regulowanie mieszaczem, miodzio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tar, jak masz gdzieś namiar na ten zestaw gap, to podeślij. Ja znalazłam za 1500 (stelaż, miska, deska i przycisk). Podoba mi sie ten model, ale powyżej tysiaka mąż na pewno się nie zgodzi.

Wanna to model As asymetryczna. Wkleiłam zdjęcie w dzienniku.

Zestaw natryskowy też wzięłam z termostatem, chociaż mąż powiedział, że niepotrzebnie. Mówi, ze i tak na pewno zaraz się zepsuje, a temp wody może tak ustawić na piecu, że będzie miała tyle ile chcę. Talerz deszczownicy ma 20cm, to chyba wystarczy. Teraz mamy 19 i tez jest dobrze. Aktualnie mamy baterię podtynkową armatury krakowskiej, na która jest podobno 100 lat gwarancji :D mam nadzieję, że trochę te Ferro wytrzymają. Jak nie to trzeba będzie wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...