Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - Berlin na górce


Recommended Posts

dostałam projekt kuchni, to od razu pokazuję

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=385917&d=1491477968

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=385918&d=1491477969

 

widzę, że uchwyty powstawiane tak chyba "od pały", aby były. pod zlewem będzie szuflada na śmietnik a te wąskie to chyba cargo mają być.

kolor drewna już wiadomo, że ma być jaśniejszy, a blat ciemny szary. co do reszty to nie wiem, chyba może być. jeszcze zastanawiam się nad kombinacją kolorów w wysokiej zabudowie. czy tak ma zostać, jak na rysunku, czy jednak cała biała?

jakiekolwiek uwagi mile widziane.

 

jak juz to białe, bo troche podziabane kolorystycznie za bardzo jak na moj gust, czy gorne szafki na drugiej scianie sa konieczne? pod piekarnikiem zamiast szafki otwieranej zrobilabym szuflady (sama tak mam i tam trzymam blachy zapasowe, blachy mufinkowe i inne) latwiej wyciagac z gory niz od przodu szafki, w dolnej szufladzie trzymam pokrywki do garow. troche mi nie pasuje uklad szafek, byloby dobrze gdyby były podobnej wielkosci albo "blokami"np.90+60+60+60 a nie poszatkowane 60+30+60+45 itp. chyba ze to na rysunku tak wrysowane

 

zamiast cargo połaczyc cargo + szafke obok i zrobic jedna 90 a najlepiej szuflady, mega wygodne w uzytkowaniu albo 90 lemansa - najlepsza szafka w mojej kuchni :D

 

i jeszcze niech zrobi na koncu szafek płyte wieńcząca zamykajaca uklad moze byc blatowa

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dzięki za uwagi. jeśli chodzi o kolor w wysokiej, to może rzeczywiście z brązu w górnych szafkach zrezygnuję.

z wiszących szafek nie zrezygnuję. nie mam spiżarki i każde miejsce do przechowania się przyda. poza tym podobają mi się.

a teraz wymiary, po lewej w wsyokiej wszystko jest na 60, tylko ten rząd za piekarnikiem będzie 50 lub 55, bo tyle mam tam ściany.

po prawej też same 60, tylko widzę, że dolną szafkę w rogu przeciął na pół. nie wiem dlaczego, ale zapytam.

gorzej z tymi szafkami pod oknem. chcę zlew mniej więcej po środku i tak są zrobione przyłącza. zmywarka na prawo podobno powinna być. i nie mam lepszego pomysłu, bo zostaje ok. 95cm do podziału po obu stronach. i wymyśliłam, po prawej 25 połączone z frontem sąsiednim, aby się cały róg otwierał (nie stać mnie na lemansy ani magic cornery :( ). a po lewej cargo 25 i ostatnia 45. nie wiem, jak to inaczej wykombinować. w pierwszej wersji facet narysował mi od prawej najpierw zmywarkę, potem szafka pod zlewem , ale słabo to jakoś wyglądało.

pod piekarnikiem chyba nie chcę ciąć tej szafki na szuflady. tak mi jakoś wizualnie spójnie to wygląda. może szuflady praktyczniejsze, ale tam też znajdzie się miejsce na blachy. ale pomyślę jeszcze nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zmywarke po lewej, a ociekacz po prawej, to zaden problem, zlewu tez nie mam symetrycznie pod oknem, bo wbrew pozorom to strasznie niewygodne, tylko polowa mojego zlewu jest pod oknem druga (ta chlapiaca czesc jest pod sciana) w starym domu mialam centralnie i wiecznie zalany blatoparapet. a poniewaz najczesciej korzystałam z ociekarki, bo to super miejsce na krojenie warzyw / miesa itp. to wtedy moge sobie spokojnie zerkac przez okno. przy myciu nie bardzo. u mnie kazy poczatek ciagu zaczyna sie tym samym wymiarem by wizualnie to grało.

 

jaka bedzie zmywarka? z widocznym panelem czy chowanym? mialam oba i chowany jak dla mnie lepszy i ladniejszy, widac tylko szafki, nie syfi sie. w starym domu mialam odkryty panel i wiecznie byl zapaluszczony. nie do domycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałabym z zakrytym, ale potrzebuję pomocy w wyborze zmywarki. zresztą na temat innych sprzętów też. wkleiłam w dzienniku, co sobie upatrzyłam.

 

jeśli chodzi o rozkład tych szafek, to jeszcze pokombinuję. tylko muszę z metrówką na budowie, bo nie wiem na ile można poprzesuwać zlew i zmywarkę ze względu na przyłącza wody i kanalizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plyte tez mam siemensa - jest super,

zmywarka proponuje rowniez siemensa, ze wszystkich jakie dotad prztestowalam byly najlepsze, kupilam taka z szuflada na sztucce i regulowanymi koszami. zalety: bdb mycie i suszenie, uklad podzialek na naczynia, szuflada na sztucce, wyswietlacz z czasem pracy lub sama lampka - myslalam ze bedzie mnie wkurzac ale nie :D

z innych zmywarek, ktore mialam dobry byl electrolux, mialam tez whirpool - totalny syf i dno

lodowka - electroluxy sa niezle, mialam podobnego w starym domku 5 lat bezawaryjnej pracy

mikrofala - mam taka sama, jestem zadowolona, ma opiekacz :)

piekarnik - podobnie mam dualcooka ale p\bez pokretel tylko sam wyswietlacz, dwie komory dzialaja niezaleznie - super pomysl ja mam tego:

http://www.mediaexpert.pl/piekarniki-do-zabudowy/piekarnik-samsung-nv70h5787cb-dual-cook,id-348427

kiedy nauczylam sie jego obslugi dziala non stop :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój piekarnik 500 droższy. zostanę przy swoim wyborze. :D

a płytę też wstawiłam samsunga, a nie siemensa. a jaką masz? i zmywarkę pokaż, którą. bo pamiętałam, że masz tej firmy, ale nie wiem na co tam zwrócić uwagę. patrzyłam na tą Siemens SN64M080EU http://f00.osfr.pl/foto/1/10042537967/6872e1b118bea5e2670f9b7988551a2a/siemens-sn64m080eu,10042537967_7.jpg

ale tylko dlatego, że cena taka pośrednia (ani najtańsza, ani najdroższa). ale co ona ma lepszego, niz te tańsze to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam :D ale u mnie na wyspie to jest plyta z blatu, nie widac odciecia blat szafka.

 

uchwyty (bede brutalna) nie podobaja mi sie, mialam wybrane identyczne i zrezygnowałam, niewygodne i ostre kanty. wole klasyczne, moze wyglad troche mniej elegancki za to wygodne w obsludze. chociaz uwazam ze w mojej kuchni pasuja :wiggle:

 

za to w lazience mam takie listwowe i czasem jest problem ze wyslizguje sie:

http://www.dacter.pl/uchwyty/ua68z_cr_xl.jpg

 

okleina super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, możesz być brutalna. Akurat takich rzeczy do siebie nie biorę. :) to tylko uchwyty i każdemu może podobać się coś innego.

Mi się one akurat podobają, a Lukarna używa ich już kilka lat i mówi, że są wygodne i jest z nich bardzo zadowolna. Już mnie przekonala. Zreszta to był wybór, nad którym długo sie nie zastanawiałam (w przeciwieństwie do okleiny).

Jeśli chodzi o te zakończenie blatem, to powiedziałam stolarzowi o tym, ale chyba nie robił czegoś takiego. Ale mówił, ze naniesie na projekt i zobaczymy jak to wyglada. Tylko blat jest na krawędzi lekko zaokrąglony, to co z tym zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim domu tez mialam zaoblony ale nie wiem jak wykonawca to zrobil, w kazdym razie chodzi tez o to zeby srubek od skrecania nie bylo widac, tylko jedna powierzchnie i najlepiej albo w kolorze frontu szafki albo blatu.

Albo korpus ostatniej szafki (tej widocznej) bedzie w okleinie frontu skoro nie robi wienczacej? i wtedy jak ze srubkami? sa widoczne? nie daj sie namowic na te naklejki maskujace na śrubki, z czasem sie odklejaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie pytał mnie o kolor korpusów, a nie byłam przygotowana na takie pytanie. wydawało mi się, że zawsze robi się z tej samej okleiny, co fronty i tak wybrałam. a śrubki nie przyszły mi do głowy. zapytam przy następnym spotkaniu.

blat też bym wolała prosty. próbki miał eggera i jak pytałam o te zaokrąglenie, to powiedział, że trochę jest. ale ile to trochę, to nie wiem.

 

ps. właśnie znalazłam na stronie eggera, ze mają blaty z prostą krawedzia. muszę mu o tym powiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze maja, sama mam mam eggera i jest prosty, do tego wzielam te grubsza wersje. korpusy zazwyczaj sa w standardach: białe, szare, brązowe (i najprostszej czyt. najtanszej okleinie) jakby korpusy byly z okleiny fontow to kuchnia by kosztowała 2x tyle :D ja mam gladkie, jasno szare, bo pasuja. I teraz jak tez takie wezmiesz lub podobne powiedzmy to idiotycznie bedzie wygladac ta ostatnia szafka. musi byc zrobiona albo jak front albo zakonczona płyta frontowa albo blatowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dopiero mi to przyszło do głowy. zapytał, jakie korpusy, to odpowiedziałam, że takie same chyba, jak fronty. ale czy mu chodziło o wszystkie szafki. ja pierdzielę, żebym się nie zdziwiła, że białe szafki będą miały brązowe. ale rzeczywiście coś mi nie pasowało z tą okleiną i sama pomyślałam, że to chyba za drogo by było. tylko, że on nic takiego nie powiedział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie wykonawca od zabudow lazienkowych "uszczesliwil" grubsza plyta o kilka mm i przez to nie licuje mi sie zabudowa z kaflami. i maz zamiast to zakwestionowac to pozwolil na montaz a jak wrocilam z pracy to juz wisialo wklejone, ale mnie telepie za kazdym razem jak to widze:bash:ze wylazi o 3mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...