Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Płytki do garażu, piwnicy ????


Gość

Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczów,

Teoretycznie temat jest prosty: wpadłem na pomysł połozenia w garażu płytek. Lepiej jest wówczas utrzymać taką powierzchnię w czystości, jest przyjemniej nawet dla oka etc...

W związku z tym chciałem spytać bardziej doświadczonych w tej kwestii czy w takich wypadkach stosuje się spady w celu odprowadzenia nadmiaru wody (czytaj śniegu, który wwieziemy zimą) czy też lepiej nie zawracać sobie tym głowy i zrobić powierzchnię płaską?

Będę wdzięczny za ewentualne sugestie i propozycje waszych przemyśleń...

Astro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 178
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

BOX na dwa miejsca garażowe, jedno obok drugiego. Dwie bramy automatyczne przedzielone słupkiem (konstrukcja z profili), progi zrównane z powierznią płytek. Spad w kierunku wyjazdu i ew. lekko do środka. (widzę, że to nie będzie proste...) W związku z tym czy jest szansa na zrobienie jakiegoś odpływu?

Astro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szansa zawsze jest. Ale zrobienie spadu w kierunku drzwi spowoduje ze wode bedziesz mial na stylu ukrytego profilu bramy i plytek a jak przyjdzie mroz to bedziesz te plytki z powrotem przyklejal w kawalkach, albo je pokruszysz wjezdzajac kolami. Kratka - jak nie masz mozliwosci podpiecia do kanalizacji to moze osobna rura i studzienka albo dren rozsaczajacy. Jak juz robisz garaz na 2 samochody to zrob kratke. Ja bym nawet wyflizowal sciane w garazu, po to zebym mogl tam umyc samochod. No ale kratka obowiazkowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta kratka powinna być połaczona do kanalizacji ,jaśli tak to powinnabyc z syfonem z wiadomych przyczyn.Ale znowu latem trzeba w kratce uzupełniać poziom wody odparowanej ,też z wiadomych przyczyn.A może jest inny sposób odprowadzenia tej wody z kratki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zastosowanie kotła kondensacyjnego umieszczonego w pomieszczeniu gospodarczym po sąsiedzku z garażem. W związku z tym trzeba pomyśleć o odprowadzeniu kondensatu. Gdyby odprowadzenie z pieca połączyć z kratką garażu można zapomnieć o wyparowaniu wody z syfonu (przeciętnie piec kondensacyjny produkuje ok 20 l wody na dobę). W lecie będzie mniej, ale ciepłą wodę musi zapewniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno widziałem jak firma wykaźczała powierzchnię w garażu podziemnym jednego z budynków wielorodzinnych. Malowali po betonie, który nie wyglądał na zaimpregnowany. Wyrównany też nie był. Był to jakiś niebieski preparat, po którym posadzka zrobiła się jakby gumowana.

Ale ja bym nie sugerował się tak wykonaną pracą. Wiadomo, że developer robi jak najtaniej. Inaczej pracuje się na swoim. Zatem należy zaczekać, na bardziej fachową radę. Może się ktoś odezwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja se machne na razie zacierany beton. Nie wiem dokładnie jak to fachowcy robią, ale beton może być tak gładki aż śliski. A jak kasiunia mi urośnie w kieszeni, to dam se takie twardsze płytki. Ścianki też se dam jakąś olejną czy czymś po czym bede pryskał myjąc autko.

 

Anonimowy - jak nie możesz w prosty sposób dorzucić kartki a masz garaż ponad gruntem, to: spad do środka, ze środka rowkiem w kierunku drzwi, pod drzwiami i dać siateczkę by myszki (na te białe nie pomoże) Ci nie weszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...