Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Coś pogmatwałem z tymi litrami.

Sprawdziłem na Warunkach wypowiedzenia, bo się o takie upomniałem.

Limit zużycia gazu w m3 (zgodnie z Umową) - 5000. Zużyte 1301 m3.

Do zwrotu udzielony rabat w wysokości 2577zł + transport zbiornika do bazy firmy 790zł.

 

Niech zabierają to ustrojstwo w piz...u. Po jednym tankowaniu na full już część Ci się zwróci.

Greengaz 300zł rocznie opłaty za zbiornik? Co poza UDT mam jeszcze opłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem maksymalne koszty.

Z reguły - nie zawsze - po 6 latach UDT wymaga sprawdzenia zaworu bezpieczeństwa, co się sprowadza do jego wymiany -ok. 300 zł, czyli 50 zł/rok.

Podobnie z rewizją zbiornika po 10 latach ok. 1 200 zł, czyli 120 zł/rok.

Pewne jest 157 zł/rok na rzecz UDT.

Razem może się uzbierać średnich kosztów ok. 300 zł rocznie - 25 zł miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek tomeek.

Masz małe zużycie propanu.

Przez 7 sezonów /od 2007 r/ zużyłeś 1 300 m3, czyli 185 m3 rocznie /718 litrów/.

Koncerny od kilku lat sprawdzają rentowność każdej inwestycji. W takiej sytuacji jak Twoja, jedyną możliwością jej podniesienia jest wzrost opłat za dzierżawę oraz ceny propanu. Sąsiad mający zużycie np. 3 000 litrów uzyska ceny na propan i dzierżawę ok. 15% niższe,

W uwagi na powyższe dzwoniąc do swojego opiekuna w koncernie nie można uzyskać od razu ceny na propan. Musi ja sprawdzić w systemie. Cena jest przypisana do klienta.

Umowa jest tak skonstruowana, że koncern ma dowolność w kształtowaniu opłat i ceny za gaz. Dopiero znając zużycie /po 1 roku trwania umowy/ klient dowiaduje się o faktycznych kosztach.

Prześledziwszy Twoją sytuację przez 7 lat na propanie zapłaciłeś więcej ok. 5 zł na każdym m3 i na dzierżawie ok. 1 100 zł rocznie.

Sumując:

propan - 1 300 m3 x 5 zł = 6 500 zł,

dzierżawa - 7 lat x 1 100 zł = 7 700 zł.

Razem 14 200 zł /2 000 rocznie/.

 

Nie podajesz jakie były koszty początkowe. Jeśli dokładnie pamiętam w 2007 roku G. nie miał promocji za 1 zł.

W przypadku własnej instalacji zbiornikowej i rezygnacji z powodu np. podłączenia do gazu ziemnego, sam zbiornik można sprzedać, odzyskując 2 500 - 3 000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek tomeek.

Masz małe zużycie propanu.

Przez 7 sezonów /od 2007 r/ zużyłeś 1 300 m3, czyli 185 m3 rocznie /718 litrów/.

Koncerny od kilku lat sprawdzają rentowność każdej inwestycji. W takiej sytuacji jak Twoja, jedyną możliwością jej podniesienia jest wzrost opłat za dzierżawę oraz ceny propanu. Sąsiad mający zużycie np. 3 000 litrów uzyska ceny na propan i dzierżawę ok. 15% niższe,

W uwagi na powyższe dzwoniąc do swojego opiekuna w koncernie nie można uzyskać od razu ceny na propan. Musi ja sprawdzić w systemie. Cena jest przypisana do klienta.

Umowa jest tak skonstruowana, że koncern ma dowolność w kształtowaniu opłat i ceny za gaz. Dopiero znając zużycie /po 1 roku trwania umowy/ klient dowiaduje się o faktycznych kosztach.

Prześledziwszy Twoją sytuację przez 7 lat na propanie zapłaciłeś więcej ok. 5 zł na każdym m3 i na dzierżawie ok. 1 100 zł rocznie.

Sumując:

propan - 1 300 m3 x 5 zł = 6 500 zł,

dzierżawa - 7 lat x 1 100 zł = 7 700 zł.

Razem 14 200 zł /2 000 rocznie/.

 

Nie podajesz jakie były koszty początkowe. Jeśli dokładnie pamiętam w 2007 roku G. nie miał promocji za 1 zł.

W przypadku własnej instalacji zbiornikowej i rezygnacji z powodu np. podłączenia do gazu ziemnego, sam zbiornik można sprzedać, odzyskując 2 500 - 3 000 zł.

 

1. Zużycie bardzo małe

2. Bonus 15% od czego? Od ceny z kosmosu? Równie dobrze można dać i 40% podnosząc "kosmos"

3. Klient czekający na "aktualną" cenę zawsze czuje się doceniony bo ta cena jest często wyjątkowa i tylko dla niego:)

4. Klient zawsze podaje normalne zużycie w pierwszym roku. Cena pierwszego tankowania jest zawsze ceną rynkową. Kiedyś nawet -20 groszy dzisiaj często +10 groszy. To klient nie "oszczędza" w pierwszym roku i podaje na tacy zużycie

5.Złotówka wydana na instalację często jest najdroższą złotówką życia:lol2:

6.Najprostszym sposobem przywrócenia "normalnego" zużycia jest plombowanie zaworu fazy ciekłej i konsekwentne egzekwowanie kar umownych zapisanych w umowie.

7. Zbiornik zawsze można sprzedać o czym klient nie chce wiedzieć przy podpisywaniu umowy za 1zł, jak również nie dopuszcza do siebie myśli, że zabranie zbiornika również wiąże się z karą a w najlepszym przypadku z kosztami transportu. Złotówka czyni cuda:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny kształtuje rynek.

Nieoficjalna interpretacja.

Gazprom wstrzymał dostawy gazu ziemnego na Ukrainę, co spowodowało wzrost zainteresowania propanem i gromadzenie na miesiące zimowe. To z kolei ograniczenie dostępności i wzrost cen.

Ceny na granicy rosły od ok. 3 tygodni i do tej pory staraliśmy się nie podnosić cen kosztem marży.

W ostatnim tygodniu ceny poszły gwałtownie w górę stąd podwyżki.

Na razie konflikt Rosja - Ukraina odbija się czkawką na cenach propanu.

Niestety.

Zobaczymy co będzie za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Poniżej zamieszczam link do arkusza kalkulacyjnego ułatwiającego wybór:

 

własny zbiornik vs, zbiornik w dzierżawie

 

.

Arkusz może się przydać również już posiadającym zbiornik w dzierżawie. Umożliwia szybkie przeliczenie oszczędności. W tym wypadku dzierżawca posiada wszystkie dane: cenę propanu, miesięczne/kwartalne koszty dzierżawy i najważniejsze - zużycie gazu.

https://drive.google.com/file/d/0ByRRnW3USVTWaFpmRy1SQ1F6cEU/edit?usp=sharing

 

Arkusz należy pobrać na swój komputer i podstawić dane. Reszta przeliczy się automatycznie.

 

centrumgaz.eu

tel. 889 695 029

mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich forumowiczów. Od jakiegoś czasu śledzę wpisy. Muszę przyznać, że otworzyły mi oczy na wiele spraw. Teraz już wiem na co zwrócić uwagę przy ewentualnym podpisywaniu umowy na dzierżawę zbiornika podziemnego. Może ktoś podzieli się wrażeniami ze współpracyz firmą Bałtykgaz. Może ktoś ostatnio podpisywał z nimi umowę. Jakie mają warunki, ile kosztuje instalacją, opłata za dzierżawę, ile za gaz i sposób płatności /przy dostawie czy wg zużycia miesięcznie /. Będę wdzięczny za informacje. Przedwczoraj rozmawiałem telefonicznie z ich przedstawicielem. Twierdził, że zrobią wszystko /projekty i instalację zbiornika o pojemności 2700 / za 1500 zł, jeżeli sam zrobię wykop. Opłata za dzierżawę 290 zł rocznie /opłacają uda/, gaz obecnym klientom dostarczają po 2,20 brutto /cena jest ustalana jak ktoś już wcześniej pisał na podstawie e-patrol plus ich marża/. A jeszcze jedno umowa standardowo na 10 lat, ale może być też na 5, albo do wykupienia 12000 litrów. To chyba wszystko.

A teraz proszę o podanie na priv ile kosztowałaby instalacja zbiornika podziemnego o pojemności 2700, długość przyłącza około 10 m na zewnątrz i około 5 m wewnątrz do podłączenia kotła. Może macie też w ofercie kotły z zamkniętą komorą spalania (chcę się przabić przez mur). [email protected]. Na razie chyba tyle i tak się rozpisałem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat oferty Bałtykgaz był tutaj poruszany od wpisu #190.

Skończyło się złożeniem oferty konkurencyjnej i podpisaniem umowy. Jest w trakcie realizacji.

Umowa na dzierżawę instalacji zbiornikowej na podobnych warunkach skierowana jest do inwestorów chcących ograniczyć wydatki na etapie kończenia inwestycji, a jednocześnie dająca gwarancje przejrzystego kształtowania ceny dostarczanego propanu oraz pozostałych kosztów.

 

centrumgaz.eu

tel. 889 695 029

mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz obecnym klientom dostarczają po 2,20 brutto /cena jest ustalana jak ktoś już wcześniej pisał na podstawie e-patrol plus ich marża/.

Gwoli ścisłości cena propanu z ostatnich tygodni naliczana wg. formuły (Pavg x 0,535) + 600 zł) / 1000 wynosi nie 2,20 brutto tylko ok. 2,62 zł/litr brutto.

Jeszcze jeden niezbyt czysty zabieg marketingowy. Cena hurtowa propanu na granicy nigdzie nie jest publikowana, dostęp do portalu e-petrol jest płatny, wiec trudno opowieści handlowca zweryfikować.

Po instalacji, gdy upłynie 2 - 3 miesiące, zawsze może powiedzieć: - No tak, 2, 2 zł/litr to było 3 miesiące temu, ale obecnie jest 3,2 zł.

 

centrumgaz.eu

tel. 889 695 029

mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...