Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Loterii cenowej ciąg dalszy.

 

Zima tuż, tuż, a ceny zamiast rosnąć spadają.

 

 

 

Województwo mazowieckie i łódzkie.

 

1,48 zł/litr brutto

 

Minimalna dostawa - 1 000 litrów.

 

 

Cały czas jest taniej niż ogrzewanie gazem ziemnym.

 

centrumgaz.eu

tel. 889 695 029

mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Loterii cenowej ciąg dalszy.

 

Zima tuż, tuż, a ceny zamiast rosnąć spadają.

 

 

Województwo mazowieckie i łódzkie.

 

1,48 zł/litr brutto

 

Minimalna dostawa - 1 000 litrów.

 

Cały czas jest taniej niż ogrzewanie gazem ziemnym.

 

centrumgaz.eu

tel. 889 695 029

mail: [email protected]

 

Zima tuż tuż i to nie loteria

 

Województwo lubelskie

 

2.02 zł/litr brutto

 

Minimalna dostawa 1000 l

 

Bardzo drogo w porównaniu do ogrzewania gazem ziemnym.Czyli zbiornika na razie na gaz płynny proponuje nie przewidywać w budżecie na rok 2016.;) .O cenie za litr gdy ktoś dzierżawi zbiornik nie wspominam.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi nieprzyjacielu.

/NS nie życzy sobie nazywania siebie przyjacielem;)/.

 

1.Kiepsko szukałeś cen. Właściwie, to znając ciebie, nie szukałeś w ogóle. Sufit i … rola formowego pieniacza wypełniona.

2.Czytanie ze zrozumieniem nie jest twoją najmocniejsza stroną. Ceny w tym wątku dotyczą woj. mazowieckiego i łódzkiego, co jest za każdym razem wyraźnie zaznaczone. Jak będą aktualne dla lubelskiego nie omieszkam zawiadomić.

3.Próbujesz przenieść swoje frustracje z innego wątku. Zemsta? Popisałeś się tam całkowitą ignorancją nt. ogrzewania propanem, brnąłeś dalej mimo braku argumentów, powoli robiąc z siebie idiotę. Nie po raz pierwszy zresztą.

4.Dzięki za ożywienie wątku.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loterii cenowej ciąg dalszy.

 

Zima tuż, tuż, a ceny zamiast rosnąć dalej spadają, spadają.

 

 

 

Województwo mazowieckie i łódzkie.

 

1,46 zł/litr brutto

 

Minimalna dostawa - 1 000 litrów.

 

 

Cały czas jest taniej niż ogrzewanie gazem ziemnym.

 

centrumgaz.eu

tel. 889 695 029

mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loterii cenowej ciąg dalszy.

 

Zima tuż, tuż, a ceny zamiast rosnąć dalej spadają, spadają.

 

 

Województwo mazowieckie i łódzkie.

 

1,46 zł/litr brutto

 

Minimalna dostawa - 1 000 litrów.

 

Cały czas jest taniej niż ogrzewanie gazem ziemnym.

 

centrumgaz.eu

tel. 889 695 029

mail: [email protected]

 

 

 

no właśnie, jak to jest z tymi cenami...już kiedyś pisałem o tym z tobą, a teraz Niktspecjalny zareagował w swoim stylu

 

otóż, we Wrocławiu, jest równie drogo jak w lubelskim

firma Gazela twierdzi, że tankuje gaz niemiecki, twierdzi również, że często tańsza oferta oferta wynika z tego, że sprzedawca dolewa do propanu tańszego butanu..

w wakacje obdzwoniłem wszystkie firmy z Dolnego Śląska i ceny były bardzo zbliżone do siebie, więc albo mamy do czynienia ze zmową cenową, albo....

 

 

wynika z tego, że tylko u ciebie jest tak tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynika z tego, że tylko u ciebie jest tak tanio

 

Ceny rosną wraz z odległością od granicy wschodniej, co zrozumiałe, rosną koszty transportu.

 

Na priw przesyłam namiary gdzie kupisz znacznie taniej. Targuj się :yes:

 

Sprzedawanie mieszanki propan-butan ma krótkie nogi. Taki myk robi się jeden raz i .... traci klientów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiałem dostałem jakiś dokument z badania zbiornika czy coś i tam było dokładnie opisane jakie substancje stwierdzono w zbiorniku.

Mam pytanie jak to możliwe, żeby mieszać propan z butanem? A może można z wodą, itp.?

Czy firma może kupić butan a sprzedać go jako propan? Nie wyjdzie to na jakiejś kontroli?

 

No i wreszcie apropos utraty klientów. Jako klient skąd mam wiedzieć co mi zatankowano? Przecież mnie nie stać na robienie badań, a zawsze może się firma bronić, że to co jest nie tak, to z pozostałości w zbiorniku (nie powinno się opróżniać zbiornika poniżej 25% z tego co czytałem).

Jest jeszcze kwestia uczciwości przy tankowaniu. Pytanie brzmi czy jest tam to wszystko zabezpieczone i gwarantuje, że nikt nie grzebał przy urządzeniu pomiarowym, czyli czy faktycznie zatankowano mi tyle ile kupiłem. W końcu w zależności od temperatury, gaz zmienia swoją objętość. Może tutaj można coś "przekręcać"?

 

Jako klient poruszam się w tym temacie jak we mgle. Zimy są różne i nie sposób stwierdzić jakości gazu na podstawie jego zużycia. A nie od dzisiaj wiadomo, że gaz ziemny z sieci często nie spełnia norm. Dłuższy czas gotowania wody, zmieniona barwa płomienia, itp. świadczą o zmianach kaloryczności i domieszkach. To nie prąd, który łatwo zmierzyć i na pewno pomiary tutaj sporo kosztują. Tankowałem już 2 razy tańszy gaz, raz od Greengaz. Koszty ogrzewania za rok (c.o. + w.u.) podawałem ok. 3750zł dom 120m2 średnia temp. 23 stopnie oczywiście w sezonie. Żeby stwierdzić czy kupowąłem kiepski gaz, to musiałbym kupić w innej droższej firmie i poczekać rok. A do tego spisywać temperatury co w ogóle graniczy z niemożliwym, żeby porównać 2 różne sezony grzewcze.

Pytanie brzmi czy ta droższa firma na pewno nie może robić domieszek? Z pewnością wyższa cena zachęca do uczciwości. Ale z doświadczenia wiem, że wyższa cena nie zawsze oznacza uczciwość - po prostu ktoś chce szybciej się dorobić.

Podsumowując - wszystko to jedno wielkie gdybanie - aczkolwiek chętnie poczytam Wasze zdanie i opinie ekspertów od gazu. Czy da się tu coś kombinować podobnie jak z paliwem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiałem dostałem jakiś dokument z badania zbiornika czy coś i tam było dokładnie opisane jakie substancje stwierdzono w zbiorniku.

Jedynym dokumentem dostarczanym z nowym zbiornikiem jest paszport zbiornika z badania UDT i dopuszczający do użytkowania. nie bardzo chwytam o jakie badania i substancje chodzi.

Mam pytanie jak to możliwe, żeby mieszać propan z butanem? A może można z wodą, itp.?

Teoretycznie można wszystko, tyle, że popełnia się przestępstwo. Firmy handlujące gazem są pod szczególnym nadzorem nie tylko US, ale i Urzędu Celnego /akcyza/. Z wodą nie spotkałem się.

Jako klient skąd mam wiedzieć co mi zatankowano? Przecież mnie nie stać na robienie badań, a zawsze może się firma bronić, że to co jest nie tak, to z pozostałości w zbiorniku (nie powinno się opróżniać zbiornika poniżej 25% z tego co czytałem).

Nie wiesz, tak samo jak nie wiesz co lejesz do zbiornika na stacji benzynowej. Pozostaje zaufanie i trzymanie się jednego dostawcy. Czasem warto zapłacić 2 - 5 gr. więcej. Z propanu możesz korzystać nawet poniżej 5%. Stan 25% podają koncerny jako rezerwa na czas dostawy, abyś nie "stanął" bez gazu.

Jest jeszcze kwestia uczciwości przy tankowaniu. Pytanie brzmi czy jest tam to wszystko zabezpieczone i gwarantuje, że nikt nie grzebał przy urządzeniu pomiarowym, czyli czy faktycznie zatankowano mi tyle ile kupiłem. W końcu w zależności od temperatury, gaz zmienia swoją objętość. Może tutaj można coś "przekręcać"?

Patrz stacja benzynowa. Żądaj od kierowcy dokumentu legalizującego licznik i sprawdzaj plomby. F-rę od nas otrzymujesz w kg, czyli tak jak się kupuje na granicy i jak się rozlicza z akcyzy. Tutaj wszystko musi się zgadzać.

Jako klient poruszam się w tym temacie jak we mgle. Zimy są różne i nie sposób stwierdzić jakości gazu na podstawie jego zużycia. A nie od dzisiaj wiadomo, że gaz ziemny z sieci często nie spełnia norm. Dłuższy czas gotowania wody, zmieniona barwa płomienia, itp. świadczą o zmianach kaloryczności i domieszkach. To nie prąd, który łatwo zmierzyć i na pewno pomiary tutaj sporo kosztują. Tankowałem już 2 razy tańszy gaz, raz od Greengaz.

Metody oceny jakości gazu, które podajesz nie są miarodajne. Nasze badania na dużych partiach dostaw wykazują zawartość propanu w okolicach 98%. Norma PN na propan techniczny mówi o 90% zawartości propanu.

Pytanie brzmi czy ta droższa firma na pewno nie może robić domieszek? Z pewnością wyższa cena zachęca do uczciwości. Ale z doświadczenia wiem, że wyższa cena nie zawsze oznacza uczciwość - po prostu ktoś chce szybciej się dorobić.

Firma taka jak nasza, nie żyje z instalacji nowych zbiorników, czy przepięć zbiorników dzierżawionych przez koncerny, ale z dostaw gazu. Dlatego zależy nam szczególnie na zadowoleniu klienta i nie możemy sobie pozwolić na jego utratę dla doraźnej korzyści.

Czy da się tu coś kombinować podobnie jak z paliwem?

Jak się bardzo chce, to zawsze można. Pytanie tylko czy się opłaca ze względu na utratę klienta i technicznie - co można dodać do propanu, aby był od niego tańszy. Kiedyś gdzieś czytałem, że azot. Wystarczy poczytać ile kosztuje litr /kg/ azotu. aby dojść do wniosku, że to bez sensu, nie mówiąc o problemach technicznych

Butan odpada - nie odparuje ze względu na temp. parowania 0 st.C. Zimą zostanie w zbiorniku. Wskaźnik będzie pokazywał np. 30%, a kocioł nie wystartuje z braku paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info - ale skorzystam z niego dopiero jak zakończę przepychanki, wiadomo z kim, a kogo imienia nie wolno wymieniać :p

 

za kilka dni jestem umówiony z prawnikiem, całą to moją akcję opiszę po jej zakończeniu...trzymajcie kciuki

 

 

natomiast jeżeli zakończy się to dla mnie niekorzystnie, to i tak wypowiem umowę, zapłacę karę i kupię własny zbiornik i każdemu to zalecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że kraje arabskie, a bezpośrednio Rosja, robią nam świąteczno-noworoczny prezent.

Takich cen w grudniu najstarsi użytkownicy własnych zbiorników nie pamiętają

 

 

 

Województwo mazowieckie i łódzkie.

 

1,29 zł/litr brutto

 

Minimalna dostawa - 1 000 litrów.

 

 

Cały czas jest taniej niż ogrzewanie gazem ziemnym - ok. 20%.

 

centrumgaz.eu

tel. 889 695 029

mail: [email protected]

Edytowane przez Greengaz
%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym dokumentem dostarczanym z nowym zbiornikiem jest paszport zbiornika z badania UDT i dopuszczający do użytkowania. nie bardzo chwytam o jakie badania i substancje chodzi.

(...)

Konkretnie chodziło o to, że firma sprzedająca mi gaz, podesłała mi wraz z fakturą proforma, raport z kontroli zbiornika gazu w terminalu i tam był dokładny wykaz co zawierał zbiornik procentowo :) W sumie nawet nie pamiętam po co mi to przysłali - czyżbym właśnie z tego zbiornika ten konkretny gaz zakupił ? :p Ale marketingowo na pewno to fajna sprawa taki raport.

P.S.

Nadal ciekaw jestem w jaki sposób mogę wykryć, że coś jest nie tak z zakupionym gazem. Piszesz, że nie warto ryzykować utraty klienta, a ja nie wiem jak to może się stać, skoro jedynym wyznacznikiem mojego wyboru jest w tej chwili cena. Kiedy zatem mogę się zrazić do danej firmy? Kiedy np. piec mi się zasyfi i serwisant to stwierdzi podczas wizyty? Nie mam więcej pomysłów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...