Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

@janusz_21

 

Dziwne.

Starostwo nie ma możliwości odmowy w przypadku poprawnie wykonanego projektu.

Przy zgłoszeniu /instalacja zbiornikowa zewnętrzna wymaga zgłoszenia/ i nie wniesienia przez starostwo sprzeciwu, po 30 dniach można przystąpić do budowy.

Odmowę starostwo musi uzasadnić.

Podobnie w przypadku instalacji wewnętrznej budowanej na pozwolenie.

Starostwo nie może odmówić na zasadzie 'nie, bo nie".

Inna rzecz to cena mapki do celów projektowych. Temat chyba kwalifikuje się Federacji Konsumentów jako zmowa cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie powiedziałem, że odmawiają pozwoleń czy zgody. Tylko zdaniem ludzi, z którymi rozmawiałem, decyzje zapadają pod koniec ostatecznego terminu chociaż mogłoby to nastąpić wcześniej. Jest coś nie tak skoro z dwóch źródeł padają podobne opinie. Odnośnie flaszki i geodetów to żart bo gdzie bym nie zadzwonił wszędzie identyczna cena. Tam jest brak konkurencji jeżeli chodzi o usługi geodezyjne w innych branżach podobnie.

Dam przykład z innej beczki: chciałem dobudować daszekwiata 3x3m doczepiony do drewutni. Oczywiście przygotowałem rysunek, umiejscowiłem na mapie. Zgłosiłem w Starostwie / architekturze gdzie zostałem poprawnie obsłużony. Oczywiście czekałem 30 dni na uprawomocnienie. Teraz bomba: przed upłynięciem terminu dostaję pismo, w którym informują mnie, że moje zgłoszenie jest bezprzedmiotowe ponieważ ten daszek nie wymaga zgłoszenia. Tak jakby urzędnik z tytułem mgr, z którym załatwiałem osobiście sprawę nie mógł mi powiedzieć przeglądając moje zgłoszenie, goń się facet, nic nie trzeba załatwiać! I to by było na tyle.

Edytowane przez janusz_21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śniegi stopniały, kra spłynęła, wiosna za progiem.

 

Ceny propanu w dół i już mamy taniej niż gazem ziemnym.

 

 

Województwo łódzkie i mazowieckie po lewej stronie Wisły.

 

1,60 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

 

Województwo mazowieckie po prawej stronie Wisły.

 

1,63 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

 

 

 

 

 

 

centrumgaz.eu

tel. 889 695 029

mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śniegi stopniały, kra spłynęła, wiosna za progiem.

 

Ceny propanu w dół i już mamy taniej niż gazem ziemnym.

 

Województwo łódzkie i mazowieckie po lewej stronie Wisły.

 

1,60 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

 

Województwo mazowieckie po prawej stronie Wisły.

 

1,63 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

 

 

 

centrumgaz.eu

tel. 889 695 029

mail: [email protected]

 

 

 

 

Po co to głupoty wypisywać i to jeszcze z tak nachalną reklamą bez PP.Czyli bez profilu płatnego.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po co to głupoty wypisywać i to jeszcze z tak nachalną reklamą bez PP.Czyli bez profilu płatnego.

 

To fakt, z tą krypto reklamą przegiął. Gdzie jest moderator?! Gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po co to głupoty wypisywać i to jeszcze z tak nachalną reklamą bez PP.Czyli bez profilu płatnego.

 

Co ma cena ze strony chemline do centrumgaz? Poza tym to dział ogłoszeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakąś małą firmę w Wielkopolsce (najlepiej okolice Wronek, Czarnkowa, Wielenia), która dostarcza gaz?

 

Chcę zainstalować u siebie na działce zbiornik na propan (i ogrzewanie gazowe), niestety mam ciężki dojazd i potrzebuję ocenić czy samochód z gazem dojedzie.

Byłem umówiony z kilkoma przedstawicielami dużych firm (Gaspol, BałtykGaz etc), ale przez kilka miesięcy żaden nie znalazł czasu, żeby dojechać (mimo, że byłem skłonny podpisać z nimi umowę).

 

W międzyczasie dojrzałem do własnego zbiornika, ale nie ruszę z inwestycją nim nie ocenię możliwości dowozu gazu do działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie samochody radziły sobie z dowozem materiałów na budowę?

Dom jest szkieletowy, więc nie było konieczności dowożenia dużymi samochodami (wszystko przyjechało zwykłym przedłużonym dostawczakiem < 3.5t).

Jedynie szambo przyjechało większym autem, ale wtedy dojazd był łatwiejszy (na dojazdowej drodze zbudowano płot, który mocno zawęził promień skrętu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cysterna dowożąca propan do domków jest trochę większa od szambiarki.

Szambowóz ma z reguły 10 - 12 m3, cysterna w zależności od wersji 13 - 16 m3.

Zmieści się?

Do mnie przyjeżdża traktor z beką 3,5m3. Więc to żaden miernik.

Z tym, że do działki jest druga droga, poniżej mojego terenu (działkę mam na skarpie) ale w zasięgu węży. Też wąska (nawet chyba węższa, ale bez zakrętów). Będę ją w weekend mierzył i zobaczę jaką mam szerokość i światło od góry (jedna z firm poprosiła o takie dane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcuso86

 

Decyzja zależy w jakiej cenie kupujesz propan.

Jeśli średniorocznie poniżej 1,65 zł/litr brutto, decyzja o przejściu na gaz ziemny nie jest ekonomicznie uzasadniona.

Do przejścia na gaz ziemny musisz też doliczyć koszty podłączenia do sieci, projekt instalacji zewnętrznej na działce i wykonanie tej instalacji. Razem wyjdzie kilka tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejna korekta

 

 

 

Województwo łódzkie i mazowieckie po lewej stronie Wisły.

 

1,57 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

 

Województwo mazowieckie po prawej stronie Wisły.

 

1,60 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

 

 

 

 

 

 

centrumgaz.eu

tel. 889 695 029

mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Długa droga przed nami.

 

W każdym razie ... . Idziemy w dobrym kierunku

 

 

Województwo łódzkie i mazowieckie po lewej stronie Wisły.

 

1,54 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

 

Województwo mazowieckie po prawej stronie Wisły.

 

1,57 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

 

 

 

 

 

 

centrumgaz.eu

tel. 889 695 029

mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Aktualnie posiadam zbiornik na PROPAN, w dzierżawie - 2700l.

Chciałbym przejść na gaz ziemny. Wiąże się to z zerwaniem umowy, dokładnie z BałtykGaz.

Czy orientujecie się może jakie są koszta związane z zerwaniem umowy? Chyba największą niewiadomą jest rozebranie zbiornika, zabranie z posesji, odtankowanie pozostałego gazu. Pozostałe to kara umowna - % od odebranego gazu przyznanego w rabacie na okres umowy.

Druga sprawa, jest że umowa na 10 lat i przedłuża się co 5 lat automatycznie. Spotkał się ktoś z tym, czy to oznacza że po 5 latach można zerwać umowę bez konsekwecji kar?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez mdk198p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tak postawione pytanie nikt nie odpowie.

Zapoznaj się z umową, gdzie warunki jej zerwania powinny być opisane.

Zadzwoń też do przedstawiciela Bałtykgaz.

 

Bałtykgaz, w odróżnieniu od innych dostawców, odsprzedaje zbiorniki dotychczasowym użytkownikom.

Rozważ taka opcję.

Propan kupowany na wolnym rynku /do własnego zbiornika/ wychodzi taniej niż gaz ziemny w wiekszości lokalizacji na terenie kraju.

Przechodząc na gaz ziemny musisz się też liczyć z kosztami przyłącza - projekt i realizacja. Wyjdzie z kilka tysięcy złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...