Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja butlę dzierżawię stąd różnica ceny mojej do Twojej. Szczęście w tym że nie płace żadnych dodatkowych kosztów związanych z butlą, płacę za gaz i "finito"

 

drogi_gaz jest wyjątkiem na skalę całego kraju. Nie znam podobnie wynegocjowanej umowy.

 

czy zmieniła się cena gazu ?

 

W ostatnich kilku dniach cena oscylowała wokół 1,30 zł/litr brutto.

 

Na tą chwilę lepiej o 3 grosze, czyli odpowiednio 1,27 i 130 zł/litr brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarejestrowałem się na forum, aby podzielić się swoim doświadczeniem w użytkowaniu własnej butli, przejrzałem cale (forum) w formie archiwalnej :

 

http://forum.muratordom.pl/archive/index.php/t-199200-p-1.html

 

poproszę założyciela o edycję pierwszego postu i wklejenie tegoż adresu, każdy nowy czytający będzie Ci wdzięczny bo szybko zapozna się z tematem.

Parę słów o mnie: kupiłem w 2012 r. nowy dom pod klucz - w kotłowni stal piecyk na ekogroszek i żeby go obsługiwać musiałbym wychodzić z domu , bo drzwi w ciągu komunikacyjnym: mieszkanie-kotłownia- garaż były zamurowane. Deweloper obniżył cenę od już ustalonej o 10000 zł, zabrał śmierdziucha i przywrócił otwór drzwiowy. Wybrałem własna butlę - jej koszt wraz z projektem budowlanym, płytą betonową oraz instalacją poprowadzoną do kotła wyniósł mnie 10500 zł plus nowa mapka geodezyjna 600 zł.

Jak wcześniej napisałem rocznie zużywam 2400-2700 l gazu do co i cwu. dom Prometeusz 150 mkw + garaż. cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś swój post edytował i wkleił ten link, to każdy nowy czytający szybko zapoznałby się z tematem (tak jak ja), pomijając wszelkie wodotryski - reklamy, stopki itp

czyli tylko czysty tekst na 4 stronach (zamiast aktualnie 39), a gdy zechce coś napisać lub zadać pytanie, to to wróci do pełnej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

po przeanalizowaniu ofert na dzierżawę zbiornika przedstawionych przez Bałtykgaz, Gaspol, Amerigas i DragonGas i przeczytaniu postów na forum doszedłem do wniosku, że jedyna ofertę, którą ewentualnie, podkreślam- ewentualnie, mogę wybrać zamiast własnego zbiornika jest oferta z Bałtykgaz. Przestudiowałem dokładnie umowę i warunki są następujące:

- cena gazu ustalana jest wg formuły cenowej opartej na hurtowej cenie gazu publikowanej przez serwis E-PETROL ((PAVG x 0,535) + 500)/1000 a nie dowolnie ustalana przez dostawcę,

- ze wzoru wynika, że narzut nie jest procentowy, tylko kwotowy, co ma znaczenie w przypadku wzrostu ceny gazu,

-opłata dzierżawna może być podniesiona wyłącznie o stopień inflacji w danym roku,

-umowa jest na czas nieokreślony z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia,

-istnieje możliwość odkupienia zbiornika z uwzględnieniem amortyzacji wg załączonego do umowy cennika,

- pozostałe warunki (przeglądy UDT) standardowe,

W moim przypadku- zdecydowałem się na zbiornik podziemny (taki mam w projekcie budowlanym domu), koszt wlasnej instalacji (12500 + odb. UDT) przy zużyciu 2700l, zwróci się przy przeciętnych cenach za I półrocze i korzystnych negocjacjach po 7 latach. Potem można kupić zbiornik Jedyne niebezpieczeństwo, to zaprzestanie notowań w tym serwisie, co będzie wymagać uzgodnienia nowych warunków ustalania ceny. Może jednak warto..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...